Rüşvetçi trafik polisi suçüstü yakalandı

tengiz

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
214
Puanları
18
Savaş AKIN/ İSTİHBARAT

Trafİk Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı motosikletli timde görev yapan polis memuru Z. Ş., geçen hafta sonu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Beykoz çıkışında bir aracı durdurdu. Kartal marka otomobili aşırı yük nedeniyle çeviren trafik polisi Z.Ş., araç sürücüsüne ?Aşırı yük nedeniyle aracını 15 gün trafikten men edeceğim. Üstelik bir de trafik cezası yazacağım? dedi. Araç sürücüsü Birkan Kaplanoğlu, Ümraniye'de halıcı olduğunu araçtaki halıları ise işyerine götürdüğünü söyledi. Bunun üzerine polis memuru Z.Ş., ?Bana bin YTL para verirsen araç ile ilgili hiçbir işlem yapmadan seni serbest bırakırım? dedi. Halıcı Kaplanoğlu ise bu teklife ?Üzerimde bu kadar para yok. Araç ile içindeki halılar burada kalsın. Ben 1 saat sonra paranı getireyim? şeklinde karşılık verdi.

Bir saat halıcının gelmesini beklediTrafik polisi Z.Ş. aracı müsait bir yere park ettirerek paranın gelmesini bekledi. Polis memurunun bu rüşvet teklifi karşısında ne yapacağını şaşıran Kaplanoğlu hemen Asayiş Şube'de görevli polis arkadaşını arayıp durumu anlattı. Gasp Bürosu ekipleri de mahkemeden aldıkları karar ile seri numaraları alınmış bin YTL parayı Kaplanoğlu'na vererek trafik polisine vermesini istedi. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne gelen halıcı Birkan Kaplanoğlu, trafik polisine seri numaraları alınmış bin YTL parayı verip aracını teslim aldı. Parayı alan trafik polisi Z.Ş. ise Gasp Bürosu ekipleri tarafından hemen suçüstü gözaltına alındı. Meslektaşları tarafından gözaltına alınan polis Z.Ş. önce hakkındaki suçlamayı kabul etmedi. Seri numarası alınmış para üzerinde çıkınca ise susma hakkını kullanıp ifade vermedi. Daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Rüşvetçi trafik polisi suçüstü yakalandı

***********************************

Yasaklar birilerine avanta kaynağı sağlıyorsa ve bu '' benim memurum işini bilir'' le tastik edilmişse ne yapılması gerekir sizce?
Suçlu memur mu? Meclis mi? Daha da ötesi Hanfi Avcı bir canlı yayında sipikere; ''İstersem ben sizi bir bardakla tutuklarım'' demiştir. ???
 
Son düzenleme:
Üst