Rüştü Erata / Türkçe Konuşmanın Püf Noktaları

HaZiRuN

Revizyonda
Türkçe Konuşmanın Püf Noktaları Rüştü Erata - Kitap Tanıtımı - Kitap Özeti - Türkçe Konuşmanın Püf NoktalarıKitabı Hakkında

Kitap Hakkında

"Edebiyat, Eğitim ve iletişim fakültelerinde öğretim üyelerinin bu kitabı öğrencilere önermeleri gençlerin daha temiz Türkçe konuşup yazmalarına yardımcı olacaktır. Ben de radyo ve televizyon sunucularına, tiyatro oyuncularına, yazı işleri sekreterlerine ve editörlere içtenlikle öneririm."
Hıfzı Topuz / Gazeteci - İletişimci - Yazar

"Türkçe Konuşmanın Püf Noktalan anadilini doğru, güzel konuşmak isteyen herkes için bir
elkitabıdır; özellikle de sunucular, spikerler, seslendirmeciler, haberciler, öğretmenler, öğrenciler için..."
Emin Özdemir / Dilci - Yazar

"Dilin çeşitli halleri, Rüştü'nün her kitabında bir başka yanıyla yeniden yer buluyor. Günümüzde, idealini 'çocukluktan beri haber spikeri olmak1 diye özetleyen gençler için gerekli her şeyi aynı kitapta görebilmek bulunmaz bir kolaylık."
Jülide Gülizar / TRT Spikeri

"Türkçenin kötü kullanılmasına yol açan en büyük etken, "medya". Kötü kullandığı yetmiyormuş gibi, hızla yaygınlaştırıyor yanlış kullanımları. Bu kez "medya", içinden bir kalem tarafından eleştiriliyor. Yüzünü TV ekranlarından gayet iyi bildiğimiz Rüştü Erata, yanlışları görmemiz için çırpınıyor. Görmemiz, bilmemiz ve aynı yanlışlara düşmememiz için."
Feyza Hepçilingirler / Dilci - Yazar - Eğitmen

"Rüştü Erata, güzel Türkçemizin hızla yozlaş(tırıl)ması konusuna dikkat çekiyor,
sorunları saptayarak onların kaynaklarına iniyor ve çözümler üretiyor.
Gündelik yaşamımızdan örneklerle zenginleştirilmiş olan bu kitap eğlenceli bir biçemde yazılmış. Kolayca okunması, bu kitabı özellikle okuma alışkanlığı zayıf olanlar için çekici kılıyor. Mutlaka okunması ve okullarda okutulması gerekli olan bir kitap..."
Prof. Dr. Nedret Kuran Burçoğlu / Yeditepe Üniversitesi Çeviribilim Bölüm Başka

Kitabın künyesi

Türkçe Konuşmanın Püf Noktaları - Rüştü Erata
· Alfa Yayınları
· Basım Tarihi : 07 - 2010
· ISBN : 9786051062402
· Sayfa Sayısı : 510
· Etiket Fiyatı : 19.00 TL

Kitap Ön Yüzü

K

Kaçak

Guest
Bu kitabı okursam insanlık beni anlayacakmı ?
Hadi beni anladılar diyelim...
Türkçe anlamanın püf noktalarını kim yazacak ?
Sessizlik hocamında anlaşılmaya ihtiyacı var ama ...
Türkçe konuşurda , nece anlatır mechul ...

ummuhan

Kıdemli Üye
Dikkat çekici bir kapak tasarımı olmuş.... yalnız konuştukları kelime sayısı 50 lerde olan gençlik bu kitabı okumaz okusa da anlamaz.... öncelik onları eğiterek anlar hale getirmede.... (iş gene Milli Eğitime dayandı sinir katsayım yükseldi bak !)

Mahpeyker

Kıdemli Üye
türkce dediğiniz ne ki ? kaç asıl türkce kelime kaldı harf inkilabından sonra ?
yarısından fazlası yabancı uyduruk kelime !!!

gençliğe gelince sana katılıyorum ummuhan :)