Ruhum figan eder, gözlerim sessizce yaş döker!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Fecrin kuşatan sessizliğinde [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Halin ibret bahşeden idrakiyle dalmıştım yine, alıp götüren hasretin aşk esinine[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir loşluk ihata etmişti birden bire, tefekkür sahnesi perdelerini açmıştı hüzün güftesiyle[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar çırpınsam, çare bulmak adına umuda sırılsıklam sarılsam olmuyor bir vesile[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hasta kalbim, bir matem içinde kelam-ı kadrim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Şehrine vasıl olamadığım ahdim, yüreğimi dağlayan elemli bahtım, kime şikayet ederim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Çaresiz sabrı nefeslenirim,nasibi vuslat olması için niyaz ederim, ah kalbim bak sessizim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kim ne söylerse boyun bükerim,bir mecnun misali derdin tedrisatından umutla geçerim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sine-i melalimde her vakit mevdim sonbahar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ey aşk, söyle akıl niye alık alık bakar, yar izanımda ne arar, sevda vuslat için mi bahar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Durmaz gözyaşım akar,içim niye kan ağlar, nazar eden nefesler efkarımı ne kadar anlar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönül kaybolan yıllara umutla bakar, ibreti paye olması için aşk, hala yüreğimde yaşar[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ömrüm sanki zemherinin lahzasında içim sızlar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar mahzunluk var ise ruhum titreyerek ve ibretle anar, hasretin fırakında aşk var[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sevda niye hicran ile yüreğime akar, yalnızlık yalçın kayaların lisanında bir başka ayar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ey hak, her halimi bilensin, müddeti nefesin yegane sahibisin, kalbimdesin niye kar yağar[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Minareler arzı endam ediyor, göğe yükseliyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Şerefeler mahzun bir şekilde müezzinleri bekliyor, sabrediyor, kanaatle sana yöneliyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Okunan ezanlar anlayanlar için neler söylüyor, dil-i kadim için niye yabancılık çekiyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tarihim, atim adına haya ediyor, arşivler ne dile geliyor ve ne de nefesleri çelbediyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​