Rtük İnternetten Şikayet edebilirsiniz.

emmargah

Profesör
evet ya ben burayı görmemiştim.ne olursa olsun en azından bize sorulduğunda verilecek tek kelimemiz olmalı...

agbi

Yasaklı

kardeşim ben sence şikayet et....kısacasını da yazıver buraya...

selametle....

boş durmamak lazımm

EVET UYGUN BİR USLUP LA İNTERNETTEN RTÜK E ŞİKAYETLERİMİZİ BİLDİRMELİYİZ ANCAK BU ŞEKİLDE YAPTIRIMLARIMIZ ETKİLİ OLUR.

XaberDar

Profesör
Gelecek Hafta Sosyolog Ve Biride Iletişim De öğrt.gör.arkadaşlarin Televizyon Porogramlari Ve Dizilerin Toplumuza Verdiği Negatif Etkileri Hakkinda Araştirmalarini Buraya Getiriceğim.

Ana Fikri Değiştirmeden Cümlelerle Oynuyarak şikayet Edin Aynisini Gönderirseniz Tek Taraftan Gönderildiği Sanilir Fazla Kaale Alinmaz.

Sevgili agbi, benimde bir fikrim var acizane:

Şimdi hepimizin hoş bulmadığı, şikâyet ettiği ortak yayınlar mevcut. Bu yayınların hepsini içine alan bir makale yazılsa, ihvan-forum yönetimi ve üyeleri olarak yazılan makaleyi herbirimiz kopyalayıp göndersek nasıl olur? Altınada ihvan-forum yönetimi ve üyeleri:thinking:diyede imza çaksak.

Sanıyorum en azından tek tek yazılan mesajlardan daha çok ses getirir. Çünkü aynı mesajı gözden kaçırmaları mümkün değil. Elinde sonunda birimizin mesajını okuyacaklar.

Tabi bunu yönetim ve üyeler ortak bir kararla yaparsak iyi olur. En azından 10 kişi bunu yapsak. Aslında duyurulursa katılımın olacağını sanıyorum. 10 diye başlar, belki 100 belkide 1000 kişi yaparız bu işi.:D

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com
aware kardeşim çok güzel bir fikir​

fakat bizlerden giden tepkiler zamanla alışılırsa karşı tafarca önemsenmeyebilir..
aslında ayrı ayrı yada sizin dediğiniz gibi olayı beraber büyütebiliriz..
ve ne kadar büyütürsek o kadar da sesimiz çıkmış olur..bizler şu an bir olabiliriz fakat yakında 1000 yada 10,000 olmayacağımızı kimse söyleyemez..değil mi?

bizler yeterki bir olduğumuzu belli edelim(karınca hikayesi var ya bilirsiniz.. yeter ki onun kadar bile olsa tarafımızı belli edelim)

XaberDar

Profesör
aware kardeşim çok güzel bir fikir​

fakat bizlerden giden tepkiler zamanla alışılırsa karşı tafarca önemsenmeyebilir..
aslında ayrı ayrı yada sizin dediğiniz gibi olayı beraber büyütebiliriz..
ve ne kadar büyütürsek o kadar da sesimiz çıkmış olur..bizler şu an bir olabiliriz fakat yakında 1000 yada 10,000 olmayacağımızı kimse söyleyemez..değil mi?

bizler yeterki bir olduğumuzu belli edelim(karınca hikayesi var ya bilirsiniz.. yeter ki onun kadar bile olsa tarafımızı belli edelim)

Aslında bu toplu aynı mesajı göndermek zaten farkımızı belli etmek ve daha birçok şeye cevap olacaktır. Önemseyip önemsememeleri önemli değil. Anlamaları gereken farklı bir mesajdır aslında. Topluma "ne versem yer" düşüncelerini yıkmaktırda aynı zamanda.

Mesela neden Türkiye' den bir bilim adamı yok, o varsa neden icadı yok, o da varsa neden bilmiyoruz. Bu tv programları genel olarak düşünen bir topluma settir sadece. Toplumun düşünmesi gereken şeyleri bu programlarla ört-pas ediyorlar.

Bu göndereceğimiz mesaj(tabi gönderirsek), üstü kapalı bir fırça niteliğinde olacak. Yani "Biz düşünen bir toplumuz. Bunu engelleyemezsiniz." Zaten yahudi propagandası; saman altından su yürütmektir. Dikkatimizi farklı yönlere çekerek sürekli bizi içten yıkmaktır amaçları. Bizi belli bir sayıda görünce bu mesajı dikkate almak zorundalar. Biraz olsun onları ürkütebilirsek devamı gelir.;)

"Su uyur düşman uyumaz." Atasözünün verdiği mesaj çok manalıdır bu konuda. Düşmanlarımız uyumuyor, bizde uyanık olduğumuzu gösterelim diyorum.;)

Ben bir karınca olarak bunu düşünüyorum. Ama eminim burda daha iyi bilen ve düşünen birsürü karınca var. Safımızı belli edelim. Amaç küçükte olsa büyüyecektir. 1 gram ürkütebilirsek ne ala. Bu korku onlara bi zaman kadar yetecektir.;) Suyu verelim, o yolunu bulur.;)

Selametle!...

sword

flawless Victory
Aslında erdi332 kardeşim doğru söylüyor.
mesajların aynı yerden gelmesi onların bu mesajları dikkate almalarını engeller.
Şöyle yapabiliriz. Herkes uygun görmediği programı buraya sebebiyle buraya yazsın. Bizlerde kendi düşüncelerimizle iletiriz mesajı.
Onları saman altından fırçalamayalım;) işe yaramaz çünkü. Bizde yayın organıyla onları fırçalayabilseydik olurdu ama göz önünde olmayınca halka örnek teşkil etmeyeceğinden önemi olmaz.

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com

aware kardeş

kardeşim çok güzel düşünüyorsun.. o zaman şimdi yönetimden cevap bekliyoruz .. umarım cevap görüşülüp en kısa zamanda bizlere ulaşır...

böyle karıncaya da yüzbinlerce can feda...

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com
yönetim eminim uyumuyordur şuan özellikleee saate bakarsak 04:04

sanırım özel mesaj ile iletmemiz lazım, yadaa yine birileri elini taşın altına sokmaktan korkar mı oluyorlar..

yok yok onlar ne yapsın baksanıza ilgi ve alakâya...boşverin arkadaşlar.. ne gerek var böyle şeylere...

kusura bakmayın..yazı için...ama yinede silemeyeceğim siz isterseniz silin..vicdan el verirse..

selametle....

agbi

Yasaklı
Bu konu ile ilgilenmeniz hassasiyetinizden dolayı hepinizden Allah razı olsun yarın İletişim doçenti olan Ağbimizle görüşücem ve ilginç konuları getireceğim.

asilyeşil

Paylaşımcı
çoğumuzun ister istemez farkettiği gibi özellikle atv,star,shov ve kanal d'deki magazin veye diğer programlarda kadınların dekolte yani yarı çıplak kıyafetleri rahatsız edici boyutlara ulaştı...
ayrıca bu tip görüntüler toplum ahlağını mahvedici özelliğe sahip..birçok genç kız kendilerine artık onları örnek alıyorlar..ben şahsen kendim seyretmiyorum fakat bana dokunmayan yılan bin yaşasın lüksüne de sahip değiliz..
ben derim ki net dünyasında bu konuda büyük bir kampanya başlatalım..başbakanlık,rtük ve televizyonları mail yağmuruna tutalım..
sesimizi, bu görüntülerden artık kusma seviyesine geldiğimizi belki biryerlere duyurabiliriz..taş attık da kolumuz mu yoruldu misali..
ne dersiniz ahlak dışı yayınlarla savaşa var mısınız???

tv lere yazmak için zamanı olmayanlar ,başbakanlığa özellikle mutlaka yollayalım,çünkü kaç kez mesaj attımsa mutlaka cevap geliyor..
[email protected]
bu da rtük'e atmak için;
http://www.rtuk.tv/sikayet_formu.php
(yayıntarihi ve saatini boş geçebiliriz..)
başbakanlık ve rtük'e mesaj:
konu:ahlak dışı yayınlara izin vermeyin artık!!
tv'lerdeki maneviyatımıza uymayan görüntülere artık tahammülümüz kalmadı..kadınlara giydirilen aşırı açık kıyafetler ve yatak odasına has görüntüler biz müslüman halkın midesini bulandırıyor.
.seyretmiyoruz ,seyredilmemesi ve seyrettirilmemesini istiyoruz..çünkü bu halkın içinde yaşıyoruz..bu milletin ahlağının bozulması hepimizi etkiler..o yüzden karşı çıkıyoruz..artık ağırlığınızı koymanızı istiyoruz..maneviyatımızın göz göre göre çökmesine izin vermeyin artık!!!..
.izin vermeyin artık!!!!
tv lere mail atmak için;
http://www.atv.com.tr/
(sağ alt köşede "bize ulaşın"butonu)
http://www.kanald.com.tr/#
(enaltta bize yazın )
http://www.showtvnet.com/yardim/index.asp?KID=3&ID=4&KKID=3
http://www.startv.com.tr/
(yan tarafta" iletişim" ,sonrada "bize yazın" butonu)
tv lere yollayacağımız mesaj:
konu:son verin artık ahlak dışı yayınlara!!
ekranlarınızdan akan o fuhuş görüntülerinize bir son verin artık..belki duymadınız ama halk adınızdan "fuhuş gazeteleri ve tv leri " diye bahsediyor artık..kadınlara giydirdiğiniz o aşırı açık kıyafetler gençlerimize kötü örnek oluyor..sizler toplum ahlağını bozmaya daha ne kadar devam edeceksiniz..
ayrıca yatak odasıına has durumları hayvanlardan farksız bir biçimde neden sergiler durursunuz ne yapmaya çalışıyorsunuz.
.artık canımıza yettiniz..ayaklanıyoruz...size karşı çıkıyoruz..bu görüntülerle halkımızı zehirlemenizi,batırmanızı istemiyoruz..
birde utanmadan sapıklık,tecavüz ,şiddet haberlerini veriyorsunuz..bu kadar da yüzsüzlük olur mu?siz müslüman bir halka bu görüntüleri yayınlamaya nasıl cesaret ediyorsunuz??..elinize ne geçiyor??bir son verin artık bu tür yayınlara!!!!!
not:
ayrıca ben birşey rica ediyorum..güncellemek ve örnek olmak açısından maillerini atanlar ve başka forumlara bu benim listeyi ekleyenler hangi forumlara eklediklerini tek tek rapor ederlerse daha iyi ilerleyeceğimizi düşünüyorum..
ayrıca msn sohbetlerimizde bu sayfanın adresini vermeyi de unutmayalım...heyecan lazım inşallah..
bir konu daha başka forumlara eklemek isterken kolaylık olması açısından benim bu mesajımı alıntı yapıp oradan renk ve büyüklük kodlarıyla beraber kopyalayabilirsiniz..yoksa adreslerin link olması zor olur..

asilyeşil

Paylaşımcı
bu da çalışmalarımın raporu:

mgf üyelerine rapor:
islami forumdaki gelişmeler:
http://www.islamiforum.com/index.ph...b2/thread.php?postid=23935#post23935post23935
lamelif forumdaki gelişmeler
http://www.lamelif.net/thread.php?postid=46391#post46391post46391
ravdanet
http://www.ravda.net/rf/include.php...d176125371b72ffb8f741963#post276484post276484
frmtr
http://www.frmtr.com/islam-ve-insan...-savasa-varmisiniz-gelin-birlik-olalim-2.html
sayha
http://sayhaforum.net/wbb2/thread.php?threadid=2737
sadakat
http://www.sadakat.net/forum/viewtopic.php?t=9688
bildiğiniz onlıne üye sayısı fazla olan forumlar varsa ekler misiniz?üye olalım..ya da siz üye iseniz,ekleyin inşallah..ilk mesajımı alıntı yapıp kopyalarsanız aynısıyla konuyu açmış olursunuz inşallah..

not:bu çalışmaya başladığımda sizin bu konudaki uğraşlarınızdan hiç haberim yoktu..gördüm ve çok memnun oldum..adresinizi milli görüş forumdan aldım..iyiki de almışım..çünkü burada kafadengi içalışmalar ve heyecan beni memnun etti...tam bir haftadır yılmadan konularımı takip ediyorum...inşallah bizim gibi karıncalar artarda faydalı işler yaparız..takip ettiğim forumların birinde bana karşı çıkanlara şu yorum yapıldı..kırmayın karıncanın ümitlerini....
biz en iyisi bu çalışmanın adını karıncalar operasyonu takalım...

XaberDar

Profesör
Karıncaların çoğalmasına sevindim.:)
inşAllah Malum olan TV programlarının hepsini içinde barındıran bir makale yazılırda; bilinçli karıncaların imzasını çakıp göndeririz.:shake2[1]:

asilyeşil

Paylaşımcı
Karıncaların çoğalmasına sevindim.:)
inşAllah Malum olan TV programlarının hepsini içinde barındıran bir makale yazılırda; bilinçli karıncaların imzasını çakıp göndeririz.:shake2[1]:
bunu neden yazarlardan rica etmiyoruz??mesela ben milli gazeteden ibrahim teneke'ciye bir mail atıp söyliyim..belki ilgilenir..:thinking:

nesil

Kedicik - Ummul Hureyre
Kardeşler, güzel fikirler çıkıyor. Yönetime de çağrı yapmışsınız. Bakalım biz de aramızda konuşalım yönetim olarak neler yapabiliriz diye. Ama bireysel olarak da gözümüze takılan şeyler varsa, ben bunu şikayet ediyorum, şöyşe bir metin hazırladım diye yazarsanız , aynı metinle biz de şikayet ederiz.

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com
Kardeşler, güzel fikirler çıkıyor. Yönetime de çağrı yapmışsınız. Bakalım biz de aramızda konuşalım yönetim olarak neler yapabiliriz diye. Ama bireysel olarak da gözümüze takılan şeyler varsa, ben bunu şikayet ediyorum, şöyşe bir metin hazırladım diye yazarsanız , aynı metinle biz de şikayet ederiz.

desenize sonunda birşeyler olacak...gelişmeleri takip ediyoruz... sonuçsuz kalmaz inşallah...dediğiniz gibi de olacak , yani birey olarakda yapacağız..ve hatta her koldan...

selametle...

asilyeşil

Paylaşımcı
burda çooook..aynısını yazıp yollayabiliriz..mail yollamak için tv seyretmemize gerek kalmaz..
http://www.rtuk.tv/bugun.php

nesil

Kedicik - Ummul Hureyre
"Tıpkı Firavun hanedanı ve öncekilerin gidişi gibi Allah'ın ayetlerini tanımadılar da Allah onları günahları ile tutup alıverdi; çünkü Allah çok güçlüdür, cezalandırması pek çetindir. " Enfal - 52

asilyeşil, link için teşekkürler ama bence genel anlamda bir şikayet göndermektense şu, şu program diye belirterek şikayet etmek daha etkili olacaktır. Bence bunun kararını verelim.

agbi

Yasaklı
BİR İTİRAZ ÖRNEĞİ YABANCI DAMAT HK.

Rtük e şikayetlerinizi aynı şekilde yapmayalım tek elden olduklarını var sayarak kaale almazlar ben sizlere Doçentimizin analizini değiştirerek ( sizlerde ufak değişikler yapın) aşağıya çıkaracağım ANA FİKRE SADIK KALARAK CÜMLELERİ DEĞİTİRİN.

Kanal D deki Yabancı Damatta kişi karekterleri Toplumumuzun Gelenek ve göreneklerine negatif sosyal etkiler yapmakta Atalarımızdan gelen toplumsal değerlerimiz le bir nevi alay edilmektedir.

TÜRK KIZI...Devamlı geçimsiz kimi zaman Atalarına İsyan eden bir kişi olarak enpoze edilmektedir.

TÜRK KIZININ BABASI...Gelenek ve Göreneklerine bağlı ama yaşamı ile Gelenek ve göreneklerinin yanlış olduğunu enpoze etmektedir.

TÜRK KIZNIN ANNESİ.....Dedikoducu Fevri olarak enpoze edilmektedir.

TÜRK KIZININ DEDESİ....Eski Gazi Ananelerine atalarına sıkıca bağlı olan bir kişi ama sonunda Türk Düşmanı Yabancı Damadın Babaannesi ile evlenerek İnandıklarının tersine yaşıyor.

BU DİZİ tOPLUMUMUZA KÖTÜ BİR ÖRNEKTİR DİZİDEKİ KAREKTERLERLE

Dizideki konuların daha fazla toplum değerlerrimize eğilmesini istiyoruz.