rtük başkanı muhteşem yüzyıl için açıklama yaptı

Alper...

MarmaranınKralı
Katılım
10 Eki 2006
Mesajlar
9,574
Tepkime puanı
452
Puanları
0
Konum
İsLamBol
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
RTÜK noktayı koydu!

"O Kanuni ve Hürrem sanal"

Tweet Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri’nde “İletişim Medya ve Biz Seminerleri Araştırması”nın sonuçlarının açıklandığı toplantıya katıldı. Prof. Dursun, haftalardır tartışılan “Muhteşem Yüzyıl” adlı diziye değinerek, “Muhteşem Yüzyıl bir kurgudur, sanaldır.

Televizyondaki yapımlar gerçek değildir. Hayatımızın bir parçası değildir. Dizideki Kanuni gerçek bir Kanuni değil, harem de gerçek bir harem değildir. Bunun ayrımını yapmalıyız” dedi.
Araştırma konusu olan medya okuryazarlığı dersinin en önemli amacının çocuklara gerçek ve kurgunun ayrımını yaptırmak olduğunu söyleyen RTÜK Başkanı, beklentilerinin de bu dersin zorunlu olmasından yana olduğunu belirtti.

‘ÇOCUKLARA GÖRE TELEVİZYON VAZGEÇİLMEZ’

“İletişim, Medya ve Biz Seminerleri Araştırması”nın sonuçları göre, öğrencilerin büyük çoğunluğu kitle iletişim araçları konusunda bilinçlilik düzeyine sahip. Ancak çocuklar geç saatlere kadar televizyon izliyor ve ailelerin yüzde 30’undan fazlası bu duruma herhangi bir sınırlama getirmiyor. Çocukların çoğunluğu televizyonu vazgeçilmez olarak kabul ederken, 10 öğrenciden 3’ü medya okuryazarlığı sözcüğünü daha önce hiç duymadığını ifade ediyor.

AHT
 

cicek demeti

Sükut
Katılım
7 Ocak 2011
Mesajlar
11,683
Tepkime puanı
3,778
Puanları
0Tweet Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri’nde “İletişim Medya ve Biz Seminerleri Araştırması”nın sonuçlarının açıklandığı toplantıya katıldı. Prof. Dursun, haftalardır tartışılan “Muhteşem Yüzyıl” adlı diziye değinerek, “Muhteşem Yüzyıl bir kurgudur, sanaldır.

televizyondaki yapımlar gerçek değildir. Hayatımızın bir parçası değildir. Dizideki Kanuni gerçek bir Kanuni değil, harem de gerçek bir harem değildir. Bunun ayrımını yapmalıyız” dedi


demissssss !!!!!!!!!!!!!!!!!! acaba kanuniyi bilmeyen gercek sanarsa????????????????


ACI BIR DURUM :(
 

cicek demeti

Sükut
Katılım
7 Ocak 2011
Mesajlar
11,683
Tepkime puanı
3,778
Puanları
0
bne taaaaa buralardan aradim yineede :( fayda etmedi rtuk 'e yaaa....:(:(:(
 

cicek demeti

Sükut
Katılım
7 Ocak 2011
Mesajlar
11,683
Tepkime puanı
3,778
Puanları
0
evet cok haklisiniz...inseallah gelir yakinda oyle bir dizi
 
Üst