Risale-i Nur'un Önemi

Erhan

Profesör
Web sitesi
www.softajans.com
Ben kimim?
Neredeyim?
Nereden gelip nereye gidiyorum?
Varlığımın mânâsı nedir?
Dünya nedir?
İnsan niçin yaratılmıştır?
Kâinatta niçin bitmek tükenmek bilmeyen bir faaliyet vardır?
Neden atomlar ve yıldızlar durmaksızın haraket etmektedirler?
Her an etrafımızda meydana gelen yıkılış ve yapılışların hikmeti nedir?
Bütün bu ve benzeri soruların cevaplarını bulma yolunda kâinatın her tarafına yayılmış işaretleri okuyup anlamak için bir yolculuğa ne dersiniz?
İşte bu sayfalarda böyle bir yolculuğa çıkmış Bediüzzaman Said Nursî'nin, yolculuğunu anlattığı seyahatnamesi ve düşünmeye yöneltmek istediği diğer yolcular için bir el kitabı olan Risâle-i Nur Külliyatını;
kâinattaki isimlerinin tecellilerinden hareketle Yaratıcıyı tanımak için onunla birlikte yolculuğa çıkan kişilerin düşünce ve hislerini bulabilirsiniz.
Ya da maddeci felsefenin, imanı hedef alan saldırılarının yoğunlaştığı çağımızda "tahkikî iman" olarak adlandırılan, ilme ve araştırmaya dayalı imanı kazanma ve kazandırma yolcululuğuna ne dersiniz?
Eğer cevabınız evet ise doğru yerdesiniz.
Gelin, hep beraber, insanları olduğu kadar bütün yaratılmışları da dost ve kardeş olarak gören güzel insanların sohbetlerine katılarak yaratılış gayemizi anlamaya ve Yaratıcımızı tanımaya çalışalım...

derya

Üye
Allah razı olsun kardeş.Biri bana bu kitabı niye okuyosun dediğinde "okumak zorunda olduğum için" diyodum.Artık daha uzun cümleler kurabileceğim:)Selametle...

Erhan

Profesör
Web sitesi
www.softajans.com
derya' Alıntı:
Allah razı olsun kardeş.Biri bana bu kitabı niye okuyosun dediğinde "okumak zorunda olduğum için" diyodum.Artık daha uzun cümleler kurabileceğim:)Selametle...

evet kardeş Allah razı olsun saten Risale i Nur şu zamanımızın küfür bataklıgına düşenlere bir ilaç oluyor üsdad hz de risaleleri neden okumamız gerektiğini risalelerinde belirtiyor eger Kuran ın büyük mucizesi büyük tefsiri olan risaleleri iyi okuyup anlarsak şu devrimizde imansızlıga ve küfüre düşmüş olan kişilerim kurtuluşuna vesile olabiliriz yani bu konu ile alakalı bir hadis geldi aklıma şöyle

Bir kişinin inanın kurtulmasına vesile olmak güneşin dogup battıgı her şeyden hayırlıdır diyor Nebi (sav) ve sahabe efendilerimizden birisi diyorki kabedendemi hayırlıdır ya Rasulullah sav efendimiz kabedende hayırlıdır diyor yasni bizler inşAllah bir kişinin kurtuluşuna vesile oluruz Rabbim o günleride gösterir bizlere...

selam ve dua ile...