Rİsale-İ Nur'un KÜÇÜk Ve Masum Şakİrdlerİ

güldeste

Üye
Katılım
26 Eki 2006
Mesajlar
160
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
ANKARA
Risale-i Nur'un Küçük Ve Masum Şakirtleri

Azîz, sıddîk kardeşlerim,

Risale-i Nur'un küçük ve masum şakirtlerinden elli-altmış talebenin yazdıkları nüshalar bize de gönderilmiş; biz de, o parçaları üç cild içinde cem' ettik. Hem o masum şakirtlerin bazılarını isimleriyle kaydettik. Mesela, Ömer on beş yaşında, Bekir dokuz yaşında, Hüseyin on bir yaşında, Hafız Nebi on dört yaşında, Mustafa on dört yaşında, Mustafa on üç yaşında, Ahmed Zeki on üç yaşında, Ali on iki yaşında, Hafız Ahmed on iki yaşında... Bu yaşta daha çok çocuklar var, uzun olmasın diye yazılmadı. İşte bu masum çocukların Risale-i Nur'dan aldıkları derslerinin ve yazdıklarının bir kısmını bize göndermişler. Biz de onların isimlerini bir cedvelde derc ettik.
Bunların, bu zamanda, bu ciddî çalışmaları gösteriyor ki; Risale-i Nur'da öyle manevî bir zevk ve cazibedar bir nur var ki, mekteplerdeki çocukları okumaya şevkle sevk etmek için icad ettikleri her nevî eğlence ve teşviklere galebe edecek bir lezzet, bir sürur, bir şevk, Risale-i Nur veriyor ki, çocuklar böyle hareket ediyorlar.

Hem bu hal gösteriyor ki, Risale-i Nur kökleşiyor; inşaallah daha hiçbir şey onu koparamayacak, ensal-i atiyede devam edecek.
tarihçe i hayat 278
 
Üst