Rİsale-İ Nurdan Dualar...

asiL

Üye
Ey Rahman ve Rahim olan Allahım! "Bismillahirrahmanirrahim"hürmetine, rahimiyetine yaraşır şekilde bize merhamet et, Rahmaniyetine yaraşır şekilde bize "Bismillahirrahmanirrahim"in sırlarını anlamayı nasip eyle. Amin
Allahım! seçtiğin peygamberin hürmetine, bizi anne ve babamızı Cehennem ateşinden koru. Bizi, anne ve babamızı iyilerle beraber Cennete koy. Amin

Ey Kur'an'ı indiren Allahım! Kur'an ve Kur'an'ı indirdiğin zatın hakkı için, kalblerimizi ve kabirlerimizi iman ve Kur'an nuruyla nurlandır. Amin

Allahım! Kur'an'ı bizim için, onu yazan ve benzerleri için, her türlü hastalıktan şifa, bize ve onlara hem dünyada , hem de ahirette dost, dünyada yoldaş,kabirde arkadaş, Kıyamette şefaatçi, Sırat üzerinde nur,Cehenneme karşı perde ve örtü, Cennete arkadaş ve bütün hayırlara bizi sevk eden rehber ve önder kıl. Allahım ! Sevdiğin ve razı olduğun şekilde Kur'an'ın sırlarını anlamayı nasip eyle. Her an ve zamanda ona hizmet etmeye bizi muvaffak kıl. Amin

Ey Hayy ve Kayyum olan! Hayy ve Kayyum isimlerinin hürmetine, bu perişan kalbe bir hayat ver, bu müşevveş akla doğru yolu göster.
Amin

Allahım! Peygamberimin senin katındaki sırrı ve onun sana olan manevi yakınlığı hürmetine korkumu emniyete çevir, hatalarımı sil, hüzün ve hırsımı gider,benim destekçim ol; beni benden alıp Kendine götür, yaklaştır; benliğimden geçmeyi bana nasip et, beni nefsine meftun ve hislerimle perdelenmiş kılma; bana her gizli sırrı aç. Amin

Allahım, bizi saadet, selamet, Kur'an ve iman ehlinden eyle. Amin

Allahım, bize sevgini ve bizi Sana yaklaştıracak şeylerin sevgisini nasip eyle. Allahım! Bizi, dünyada Senin sevgin ve bizi Sana ve Senin emrettiğin gibi istikametli olmaya yaklaştıracak şeylerin sevgisiyle, ahirette ise rahmetin ve cemalini bize göstermekle rızıklandır.
Bütün mahlukatına dünya ve ahirette şefkat ve merhametle ihsanda bulunmasından, onları rızıklandırmasından dolayı Allah'a hamd olsun.
Amin

modify_inline.gif

melde

helina_roje
Allah razı olsun ben her zaman yanımda ufak bir kitapda derlenmiş münacat resilesini taşırım nurlardaki duaları çok seviyorum

asiL

Üye
allah hepinizden razı olsun