Risale-i nur eleştirisi

• Konbuyu başlatan İBRAHİM ÇETİN
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İ

İBRAHİM ÇETİN

Misafir
Risale hakkinda yazilar yorumlar yapmak istiyorum saygilarimla selamun aleyküm yeniyim anlayişla karşilamanizi istiyorum

İ

İBRAHİM ÇETİN

Misafir
sa'îd nursî âilesi,aslen îrândan gelen,bitlis'in nurs köyüne yerleşen,baba ismi de îrânda çok kullanilan mirzâ isminde bir köylüdür.kendisinin asâletle ilgisinin olmadiğini kendisi şöyle bildiriyor...târîhçe - hayât'dan,s.67 (ümmî ve bedevîyim),s.72 (babam hammâl),s.66 (âdi kürtüm)...şü'âlar,s.408 (ben seyyid değilim)...zehrâ yayinevi,2003,istanbul ['üsmânli'yi yikmak içün ingilizler tarafindan vazîfelendirilen mason cemâleddîn efganî'nin de îrân'in esedâbâd şehrinden râfizî azerî olmasi dikkâte çekicidir.doğudaki nurs köylerinin ermeni köyü olduğu da bilinen bir gerçekdir.]

İ

İBRAHİM ÇETİN

Misafir
çok yalanlari var,yazdiklarini tehammül edip okuyanlar göreceklerdir.isteyenler tenâkuz desin,o dahâ da kötü,ba'zîlari bu farkli karalamalarindan dolayi münâfik bile diyenler olabilir.param yok değişi yalan,ittihâdçilarin kendisine 19 bin altin verdiklerini, cumhûriyyetçilerden de 150 bin banknot aldiğini kendi söylüyor (1)...hiç çalişmadiği hâlde nasil geçindi,bu paralar yedi sülâlesine yeter,hattâ kadir misiroğlu'na,eskişehr habshânesinde,sa'îd nursî'nin baş talebesi,hüsrev altinbaşak ,bu 19 bin altindan kalan para ile hayrat vakfini kurduklarini söylemişdir...
(1) bu paralar şimdiki paraya çevrilirse,100 milyon kadar tl.yapar.bu para ile satin alinmayacak babayiğit az bulunur...

İ

İBRAHİM ÇETİN

Misafir
46 sene hükümdârlik yapan bu ulu hâkân,bir sene dişinda,hep harb meydânlarinda,islâmi yaymak içün,i'lâ-i kelimetüllâh içün, cihâddan cihâda koşmuşdur.vefâti da,zigetvar'da,macaristan seferinde vükû' bulmuşdur.islâm hukûkunu âlimler hey'etine yapdirtarak kânûnnâme hâline getirtmiş,şeyhülislâmin verdiği fetvâlarinin dişina hiç çikmadan hareket etmişdir.se'îd nursî bu yüzden onu çok çirkin bir dille tenkîd etmişdir. " şerî'ate aykiri kânûnlari avrupa'dan getirdiği içün, [ islâm hukûku ile ecnebî hukûkunu ayird edemiyecek kadar ilmi olmadiğindan ] öyle bir bok siçdin ki,istanbul'a getirdiğin o kirk çeşme sularinin cümlesi üzerinden akip geçse yüz senede temizleyemez." se'îd nursî,sikke-i tasdî-i ğaybî,(sekizinci lem'a)

Enes

Paylaşımcı Üye
İhvan Üyesi
Hoppalaa..

Dakika 1 Gol 1 diye buna derler.

Hayırdır beyefendi senin niyetin ne?

1- Kimsin? Said Nursi hazretlerini ilmen eleştirecek ehliyetin var mı?

2- Amacın ne? Kendi görüşlerini bu minvalde paylaşarak ne elde etmeyi düşünüyorsun?

İhvan Forum'da herkes düşüncesini ÖZGÜR bir şekilde dile getirebilir ama ERMENİ - YALANCI - İFTİRACI vs. bu tarz yakıştırmalarda bulunarak bir İSLAM ALİMİ'ni tekfir edemezsiniz, şahsına saldıramazsınız.

Konu birazdan kaldırılacaktır. Burası çöp tenekeniz değil!

İ

İBRAHİM ÇETİN

Misafir
Iilaki bunlari facede mi yayalim dediklerim doğruysa sizi kandirdirmişlarsa

İ

İBRAHİM ÇETİN

Misafir
Hoppalaa..

Dakika 1 Gol 1 diye buna derler.

1- Kimsin? Said Nursi hazretlerini ilmen eleştirecek ehliyetin var mı?

2- Amacın ne? Kendi görüşlerini bu minvalde paylaşarak ne elde etmeyi düşünüyorsun?

İhvan Forum'da herkes düşüncesini ÖZGÜR bir şekilde dile getirebilir ama ERMENİ - YALANCI - İFTİRACI vs. bu tarz yakıştırmalarda bulunarak bir İSLAM ALİMİ'ni tekfir edemezsiniz, şahsına saldıramazsınız.

Iilaki bunlari facede mi yayalim dediklerim doğruysa sizi kandirmişlarsa

İ

İBRAHİM ÇETİN

Misafir
hoppalaa..

Dakika 1 gol 1 diye buna derler.

1- kimsin? Said nursi hazretlerini ilmen eleştirecek ehliyetin var mı?

2- amacın ne? Kendi görüşlerini bu minvalde paylaşarak ne elde etmeyi düşünüyorsun?

Ihvan forum'da herkes düşüncesini özgür bir şekilde dile getirebilir ama ermeni - yalanci - iftiraci vs. Bu tarz yakıştırmalarda bulunarak bir islam alimi'ni tekfir edemezsiniz, şahsına saldıramazsınız.

öyleyse siz benim yazdiğim bu şiiri de beğenmezsiniz FETÖŞ HAKKINDA
anam yehûdî,babam ermeni,kandirdim ahmaklari,
müslimân gözükdüm,sömürdüm hep dangalaklari,
dînler arasi diyalog'çu ajan yapdim manyaklari,
çok kolay oldu, yutdular, nurcu avanaklari..

Enes

Paylaşımcı Üye
İhvan Üyesi
Iilaki bunlari facede mi yayalim dediklerim doğruysa sizi kandirmişlarsa
Nereden yayarsan yay!

İddiada bulunuyorsan belgeli ispat edeceksin. Yok ilmen eleştiriyorsan ilmini ispat edeceksin. Yukarıda bazı alıntıların var hadi göster bana nerden aldın bu iddiaları?

Ermeni olduğunu iddia etmişsin bir kişi ırk olarak ne olursa olsun Müslüman olduktan sonra bu bir şey ifade etmez ancak yine de iddianı ispatla bakalım! Doğunun köylerinde Ermeni yaşar o zaman Said Nursi'de ermenidir mantığıyla gidersek Türkiye'de rumlar yaşar o zaman sen rumsun hata belki de yunansın!

Kafaya bak!

Sikkei Tasdiki Gaybi 7. lema diye bir bölüm yok Risale-i Nur'da... 7. Lem'a da ise asla senin yazdığın gibi çirkin bir ifade yok.

Atıfta bulunduğun her kitabı getir buraya sayfasıyla beraber yaz bakalım.

Kulaktan dolma bir şeyler öğrenmişsin gelmiş burada çirkin bir tarzda ifade ediyorsun.

Yazdıklarının tamamı iftira, yalan!

Hadi dünyayı geçelim! Ahirette nasıl hesap vereceksin?

Enes

Paylaşımcı Üye
İhvan Üyesi
Bu tarz üyelerle uğraşıp zaman israf edecek halimiz yok.

Sen git facebookta eğlen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...