Rıdvan Çağrıcı'ya Özgürlük! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Rıdvan Çağrıcı'ya Özgürlük!

spesifik

آزادی قید و بند
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,610
Puanları
113
46 yıllık ömrünün 30 yılını cezaevinde geçiren ve Denetimli Serbestlik kapsamında tahliye edilmesi gerekirken 4 aydır tahliye edilmeyen Rıdvan Çağrıcı'ya ve ailesine zulmediliyor.
Bolu F Tipi Cezaevi’nde tutulan ve 29 yıl hapis yattıktan sonra, Denetimli Serbestlik kapsamında 25 Aralık 2014 itibariyle salıverilmesi gereken Rıdvan Çağrıcı, bütün çabalara rağmen halen tahliye edilmemiştir. İdare ve gözlem kurulu, 'aynı örgütten ceza alıp, arkadaşlarıyla aynı koğuşlarda kalan ya da ortak alana çıkan mahpusların bu nedenle örgüt bağının kesilmediği’ gibi akıl sınırlarını zorlayan hukuksuz bir yorumla Rıdvan Çağrıcı’yı denetimli serbestlikten yararlandırmamıştır.
Hakkında hiç bir somut suç isnadı olmamasına rağmen çocukluğu çalınan, gençliği çalınan, baba olma hakkı elinden alınan bir adamın yaşlılığını dışarıda geçirebilmesi için başta Adalet Bakanlığı olmak üzere ilgili herkesi göreve çağırıyoruz.
http://istanbul.mazlumder.org/tr/main/faaliyetler/basin-aciklamalari/1/av-mehmet-okatan-su-an-cocuklugu-ve-gencligi-/11931
http://www.hurseda.net/Yerel/141840-Ridvan-Cagrici-neden-tahliye-edilmiyor.html
http://www.dogruhaber.com.tr/haber/166232-ridvan-cagrici-neden-tahliye-edilmiyor/
http://www.bianet.org/bianet/insan-haklari/163231-ridvan-cagrici-29-yildir-cezaevinde-denetimli-serbestlik-hakki-engelleniyor
http://www.dunyabulteni.net/turkiye/325479/mhpye-cekilisten-tatil-cikti
http://www.dirilispostasi.com/images/sayfalar/25-03-2015-dp-e-gazete.jpg
http://www.furkanhaber.com/ridvan-cagiriciya-ozgurluk/ ;
http://www.furkanhaber.com/mazlumderden-ridvan-cagrici-mektubu/
http://www.yeniakit.com.tr/haber/cezasi-biten-cagrici-hala-cezaevinde-58752.html
 
Üst