Resulü Ekrem Efendimiz Gelse..

dayi

Profesör
Allaha zorluk olmaz..değilmi..

Deseki..Ya Muhammed..bak dünyanın haline..Gelse Peygamber..resminden suretinden herkes bi haber..

Gitse ihvanı en çok olan cemaate..deseki çağırdınız geldim..kaç Cemaat lideri kalkarda bugünkü yerini..makamını..tahtını..tasarrufundaki dünyalığı..hizmetindeki insanları..peki EFENDİM..diyerek bırakır..CANIM sana feda olsun Ya Resulallah deyebilir..

Olmaz ya..hadi geldi..kaç cemaat lideri.. evet buyur der..acaba kaç tanesi itiraz eder..:uzgunum[1]:..
HU..

müttaki

Profesör
HU dayım...

sureti peygamber 1400 sene evvelinde... Risalet sahibi Peygamber nerde bunu bilmeyen neyi bırakacak... neye canım feda olsun diyecek...

hani bir ayet varya dayım... birileri durmadan Allah neden insan göndersin ki bizi doğru yola iletmek istese melek gönderirdi derlermiş... Allahda onlara eğer melek gönderseydik yine İnsan suretinde gönderirdik tanımazlardı... yine aynı karanlıklarda kalırlardı...

diye bir ayet var.. herşeyi açıklıyor :shake2[1]:

Huzeyme

Paylaşımcı
De ki: "Eğer babalarınız, çocuklarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, aşiretiniz, kazandığınız mallar, az kâr getireceğinden korktuğunuz ticaret ve hoşunuza giden evler, sizlere Allah'tan, O'nun Resulünden ve O'nun yolunda cihad etmekten daha sevimli ise, artık Allah'ın emri gelinceye kadar bekleyedurun. Allah, fasıklar topluluğuna hidayet vermez."

Desenize Allahın azabı yakındır.

gönül kuşu

Asistan
Allaha zorluk olmaz..değilmi..

Deseki..Ya Muhammed..bak dünyanın haline..Gelse Peygamber..resminden suretinden herkes bi haber..

Gitse ihvanı en çok olan cemaate..deseki çağırdınız geldim..kaç Cemaat lideri kalkarda bugünkü yerini..makamını..tahtını..tasarrufundaki dünyalığı..hizmetindeki insanları..peki EFENDİM..diyerek bırakır..CANIM sana feda olsun Ya Resulallah deyebilir..

Olmaz ya..hadi geldi..kaç cemaat lideri.. evet buyur der..acaba kaç tanesi itiraz eder..:uzgunum[1]:..
HU..
merhaba dayım.
sadece MELAMET AŞKI İLE YAŞAYAN kişiler buyrum EFENDİM der ve makammını
teslim eder..huu...

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
Rasulullah gelmese de getirdikleri önümüzde!!!!, tüm makamların zaten ALLAH'a teslim edilmesi gerekmez mi?! bu gün hangi makamda ALLAH'IN istedikleri gerçekleştiriliyor ki?!

Okyanus

Profesör
Dayı tam isabet yapmışın.

talib

Kıdemli Üye
Bir zat biliyorum o makamını vermez zira kendisinde bir makam görmez.

garip70

Ordinaryus
Resulullah efendimiz gelse... Ne güzel olurdu... Sarılırdık... Sevinçten ağlardık... Dilimiz tutulurdu...

Belki de geldi... İçimizde... Bizim gözlerimizle bakıyor. Bizim kulağımızla duyuyor. Bizimle tutuyor. Ellerimizden tutmuş bize yemeği o yediriyor. Kim bilir.

Ama insan nanKÖR olduktan sonra... O geldikten sonra bile ne değişecek. İnsan Allahtan utanmadıktan sonra, ondan mı utanacak?

Okyanus

Profesör
O gelse çok şey değişirdi.Çünkü O'nun yaptıkları yaşadıkları hep örnek olurdu.Çünkü O olunca inananlar bir başka teslim olur.O Allaha layıkıyla teslim olduğu için O'nun etrafındakilerde O nu örnek alıp aynını yaparlardı.Okunanlar söylenenler pratiğe geçmedikten sonra bir anlam ifade etmez ,etmiyor işte günümüzde,çünkü bu yolda yürüyecek olanların kalpleri Allah sevgisi ile dolup taşması lazım.Kalbin pusulası bir yalpa yaptı mı ne yol kalır ne iz.
Sadede geleyim O'nun misyonunu yüklenecek kişiler olmadığı için,önder,rehber olacak nitelikte insan bulunamadığı için,daha açık söyliyeyim.tevbe 24te(De ki: "Eğer babalarınız, çocuklarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, aşiretiniz, kazandığınız mallar, az kâr getireceğinden korktuğunuz ticaret ve hoşunuza giden evler, sizlere Allah'tan, O'nun Resûlü'nden ve O'nun yolunda cihad etmekten daha sevimli ise, artık Allah'ın emri gelinceye kadar bekleyedurun. Allah, fasıklar topluluğuna hidayet vermez.) Yüce Rabbimin uyardığı sevgiler kalplere çöreklendiği için işimiz zor.SEvgili Efendimiz ve onun misyonunun önemini ne kadar anlatsak yetmez.NE zaman ki önemini kavradık ve teslim olduk.O zaman ki en sağlam kaleler gibi oluruz.Yüce Rabbim bizi yolundan layıkıyla yürüyenlerden eylesin.

bi husben

Kıdemli Üye
peygamberimiz gelse ve deseki vahdetul vucud kufurdur islamda rabıta yoktur bunları ben yaptımmı sız neden benım yapmadığımı yapıyorsunuz ashab benden ıstedığı zaman onlara kızıp Allaha yonlendırdım sımdı sız kalkmıs olenlerden kabır ehlınden yardım ıster hale gelmişsiniz sizin hiç utanmanız yokmu dese emınımkı onuda red eder mutasavvuflar

ayrıca gelıp desekı bre gafıller ben sıze kuran ve sunnetı emanet ettım sız emanıyelere rısalelere sankı vahıymıs gıbı sarılmıssınız kuranı bırakıp bu beserı eserlerın etrafında kumelenmıs gruplasmıssınız ben sıze bunumu ogutledım dese bu kesım emınımkı onuda red edecek .

gönül kuşu

Asistan
peygamberimiz gelse ve deseki vahdetul vucud kufurdur islamda rabıta yoktur bunları ben yaptımmı sız neden benım yapmadığımı yapıyorsunuz ashab benden ıstedığı zaman onlara kızıp Allaha yonlendırdım sımdı sız kalkmıs olenlerden kabır ehlınden yardım ıster hale gelmişsiniz sizin hiç utanmanız yokmu dese emınımkı onuda red eder mutasavvuflar

ayrıca gelıp desekı bre gafıller ben sıze kuran ve sunnetı emanet ettım sız emanıyelere rısalelere sankı vahıymıs gıbı sarılmıssınız kuranı bırakıp bu beserı eserlerın etrafında kumelenmıs gruplasmıssınız ben sıze bunumu ogutledım dese bu kesım emınımkı onuda red edecek .
merhaba bi husben...
herkesin kendine göre bir inancı mevcut ve tarikat inançlarıda
kendi aralarında azda olsa deyişir..
her ne olursa olsun saygı duymalusın...
evet sevgili peygamberimiz gelse idi dedik ama vekileride mevcuttur
onlarıda bulsak resulu bulmuş ve vuslak olmuş sayarız...hu..