Referandum Sonuçları

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Allah hayırlı etsin... inşaallah bu sonuçlar miletimiz için hayırlı olur.

Bu sonuç yeni anayasa değişiklikleri için gayet güzel olmuştur. Akpye düşen daha geniş bir anayasa değişikliği yapmasıdır. Özellikle katsayı sorununun, kesintisiz eğitim sorununun, başörtüsü sorununun çözüleceği, insan haklarıyla ilgili daha geniş daha özgür bir anayasanın hazırlanması gerekmektedir.

Akp bunu yapmalıdır, milet bunu istediğini göstermektedir.

sonuçlar tekrar hayırlı olsun milletimize.

**

Bu arada akp bu oyların tümü benim dememeli, başbakan bu oyların hepsi bana verildi dememeli, havaya girmemeli, hayır diyene de evet diyene de bu demokrasi şölenine katkılarından dolayı teşekkür etmeli ve tüm milletimizi kucaklamalıdır.

aynı şekilde hayır çıkan yüzde 42 oyu da ne chp ne mhp bölüşmemelidir.

Bu bir referandumdur, parti oylaması değildir, ne evetler akpnin hanesine, ne de hayırlar chp veya mhpnin hanesine yazılamaz.

58 evetin, 42 hayırın hanesindedir olay budur.

agbi

Yasaklı
Sadece SP BBP ve AKP nin desteği ile bu oran yakalandı..Çok ciddi bir başarı..Tüm muhalefet ÇÖPE..
Bu kuyruk acısı epey geçmez

çok şükür.
çok şükür.
çok şükür.

bdp,chp ve mhpye rağmen.

Diyebilirsiniz agbi NEFSİN YAZIYOR.

Doğrudur.

YALNIZ OKYANUS ÖTESİNİ de unutmayalım.

Tanıdığım çok kişi geldi OY ATTI ve hemen hemen aynı uçakla GERİ DÖNDÜLER.

EVET için çalışanher kişiden ALLAH razı olsun.

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
madde 1.
şu anki sonuçlara göre ülke genelinde %58 evet, % 42 hayır..
buna göre... evetçiler önde ama azımssanmayacak derecede bir hayır var ortada. bence olmadı. herhangi bir taraf ezici bir üstünlükle kazansa idi daha iyi idi. şimdi değişiklikler ne kadar meşru ? durum ortada... neden böyle oldu? durumu sadee partizanlıkla izah etmeyeklim. tartişmayalım. daha objektif , gerçekçi olalım. neden evetler veya hayırlar daha fazla çıkmadı. değişiklik ne kadar meşru?? bu durum itiraz konusu olacak?
maddee- 2:
evetçilerin içinde eski ülkücüler, bbp ciler, saadetçilerde vb. var... peki bu durumda akp yönetiminin desteği ne kadar? buna da bir bakmak gerek. kanaatimce akp önceki oy oranını koruyor. bravo..
madde - 3:
bu arada mhp kendini yenilemeli chp çizgisinde giden bir mhp eirir. eski ülkücülere göre mhp ülkücü çizgiden saptı. çok ilginç geldi bu bana.​

fakiri

Kıdemli Üye
madde 1.
buna göre... evetçiler önde ama azımssanmayacak derecede bir hayır var ortada. bence olmadı. herhangi bir taraf ezici bir üstünlükle kazansa idi daha iyi idi. şimdi değişiklikler ne kadar meşru ? durum ortada... neden böyle oldu? durumu sadee partizanlıkla izah etmeyeklim. tartişmayalım. daha objektif , gerçekçi olalım. neden evetler veya hayırlar daha fazla çıkmadı. değişiklik ne kadar meşru?? bu durum itiraz konusu olacak?
maddee- 2:
evetçilerin içinde eski ülkücüler, bbp ciler, saadetçilerde vb. var... peki bu durumda akp yönetiminin desteği ne kadar? buna da bir bakmak gerek. kanaatimce akp önceki oy oranını koruyor. bravo..
madde - 3:
bu arada mhp kendini yenilemeli chp çizgisinde giden bir mhp eirir. eski ülkücülere göre mhp ülkücü çizgiden saptı. çok ilginç geldi bu bana.

Herkese merhabalar,
feridun 41
Madde 1.'i Çok acemi siyasetçiler gibi yazmışsın ! Hani, milleten utanmasan "bu olmadı, bir referandum daha yapalım!" diyeceksin ! Çünkü, yüzde 12 farkı "ne kadar meşru?" diye bir sualle yorumlarsan sizin bu siyaset işinden hiç anlamadığınız ortaya çıkar. İyisimi siz, referandum sonuçlarına yorum getireceğinize "hayır" vermeye çağırdığın çevreni niye daha çok etkileyemediğini otur da düşün ! Ve en azından da bir ay kendine siyasetten bahsetme yasağı koy !

agbi

Yasaklı
madde 1.
maddee- 2:
madde - 3:
bu arada mhp kendini yenilemeli chp çizgisinde giden bir mhp eirir. eski ülkücülere göre mhp ülkücü çizgiden saptı. çok ilginç geldi bu bana.​

DEĞİŞECEKLER i kim yaşama geçirdi KENAN EVREN yani Bir siyasi bir parti değil.

ÖNCE BUNU ELE ALALIM ne dersiniz ?

Birde değişen maddeleri TEK TEK İSTİŞARE ye açalımmı karşılıklı.

agbi

Yasaklı
madde 1.
maddee- 2:
madde - 3:

chp çizgisinde giden bir mhp eirir. eski ülkücülere göre mhp ülkücü çizgiden saptı. çok ilginç geldi bu bana.

Doğru tespit.

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
anketlere göre evetöçiler %65 lerde 70 lerde hatta uçup 80lerde görüneneler vardı.
kim ne derse desin....
şu var ki durum ortada... % 58 iyi bir sonuç değil.... kesinlikle değil. neden böyle oldu? akp liler bunu düşünsün derken. aklıllı bir zatı muhterem (ahmer fendi) yorumuma döktürmüş...
ahmer efendi. evet çıkacağı belli idi. ama bu kadar düşük çıkması sizi şaşırttı heralde... yüksek beklerken düşük çıktığı için otorurunda düşünün ve bunu partizanlıla açıklamayın dedim... sen işi nereye çekiyon. yahu hayır her şarta rağmen çok fazla çıktı... şaştınız da laflarınızda sataşma var... değil mi?* doğrusu % 48 hayır çoookkk.
özeleştiri yapın bakalım dedik .. alınma... özeleştiri, yapana yarar. hayırcılarda yapacaktır özeleştirilerini... dert etme

agbi

Yasaklı
Ferudun 41

Ortada bir REALİTE var madem % lerin önemli olduğu bir GERÇEK var.

KABUL ETMEK GEREK.

Tersi de olabilirdi ?

ONU DA KABUL ETMEYECEKMİYDİK ?

chp çizgisinde giden bir mhp eirir. eski ülkücülere göre mhp ülkücü çizgiden saptı. çok ilginç geldi bu bana.

Demişsiniz ben bu dediğinizi 2006 larda seninle birlikte olduğumuz Forum dada dile getirdim İDDİALAR da bulundum fakat sizin 4 sene sonra bu gerçeği görmenizde BENİ MUTLU ETTİ.

ŞİMDİ AVAM AĞZI İLE YAZICAM Ağlamayı bırakın artık.

fakiri

Kıdemli Üye
anketlere göre evetöçiler %65 lerde 70 lerde hatta uçup 80lerde görüneneler vardı.
kim ne derse desin....
şu var ki durum ortada... % 58 iyi bir sonuç değil.... kesinlikle değil. neden böyle oldu? akp liler bunu düşünsün derken. aklıllı bir zatı muhterem (ahmer fendi) yorumuma döktürmüş...
ahmer efendi. evet çıkacağı belli idi. ama bu kadar düşük çıkması sizi şaşırttı heralde... yüksek beklerken düşük çıktığı için otorurunda düşünün ve bunu partizanlıla açıklamayın dedim... sen işi nereye çekiyon. yahu hayır her şarta rağmen çok fazla çıktı... şaştınız da laflarınızda sataşma var... değil mi?* doğrusu % 48 hayır çoookkk.
özeleştiri yapın bakalım dedik .. alınma... özeleştiri, yapana yarar. hayırcılarda yapacaktır özeleştirilerini... dert etme

Sen daha neticeleri bile doğru aktarmasını bilmiyorsun koçum ! HAYIR'cıların oranı % 48 değil % 42 ! Eğer, bana inanmıyorsan git mahallendeki çocuklara sor ! :))))

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
yok agbi... inan ki ağlamıyorum..
malum kafam karışıktı evet mi hayır mı diyeyeim noktasında.... bence iki tarafınd ahaklılğı vardı... sapına kadar hayırcı değilim ben.... evetçide deiğilim... az çok önceki yazdıklarımdan fark etmişsinidr...
ağlamıyorum. memlekete gerçekten hayırlı olur diye duacıyım... niye ağlayım ki??

agbi

Yasaklı
yok agbi... inan ki ağlamıyorum..
malum kafam karışıktı evet mi hayır mı diyeyeim noktasında.... bence iki tarafınd ahaklılğı vardı... sapına kadar hayırcı değilim ben.... evetçide deiğilim... az çok önceki yazdıklarımdan fark etmişsinidr...
ağlamıyorum. memlekete gerçekten hayırlı olur diye duacıyım... niye ağlayım ki??

Yeğenim

Bekle gör ve geçmişi araştır bak göreceksin aklen le demiyorum ruhen de KARŞI OLDUKLARININ pasifize olduğunu görecek ve yaşayacaksınız.

feridun41

Asistan
Web sitesi
www.turaneli.net
Sen daha neticeleri bile doğru aktarmasını bilmiyorsun koçum ! HAYIR'cıların oranı % 48 değil % 42 ! Eğer, bana inanmıyorsan git mahallendeki çocuklara sor ! :))))

tamam yahu tamama...
42 yerine 48 yazmışız.. hta etmişiz. sen hala meseleinin künhüne değinmiyorsun... ortalarda laf ebeliği yapıyorsun...
de bakalım nerede % 70- 80 evet oyu... ha... de bakalaım... hala parizanca yaklaşıyorsun. bu kafa ile siz özeleştiri yapmak tan uzaksınızı bu tavırda size yaramaz. ama ahyırcılar özeleştirisini yapar, gereğini de yapar. ufak noktalara takıntılı olma meselenin künhüne bak... çayırlarda dolaşma efendi...

fakiri

Kıdemli Üye
tamam yahu tamama...
42 yerine 48 yazmışız.. hta etmişiz. sen hala meseleinin künhüne değinmiyorsun... ortalarda laf ebeliği yapıyorsun...
de bakalım nerede % 70- 80 evet oyu... ha... de bakalaım... hala parizanca yaklaşıyorsun. bu kafa ile siz özeleştiri yapmak tan uzaksınızı bu tavırda size yaramaz. ama ahyırcılar özeleştirisini yapar, gereğini de yapar. ufak noktalara takıntılı olma meselenin künhüne bak... çayırlarda dolaşma efendi...

Laf salatası hiç sevmem ! Şunu söyle bakayım ! Sen "hayır"cı değil miydin ? Cevabın "evet" ise; ikinci sorumu soruyorum: Refrandum sonucunda milletten kimler tokat yedi ? "hayır"cılar mı ? "Evet"çiler mi ? Hayırcılar yediyse sen ikinci bir tokadı daha mı bekliyorsun ?
:evil:

agbi

Yasaklı
Laf salatası hiç sevmem ! Şunu söyle bakayım ! Sen "hayır"cı değil miydin ? Cevabın "evet" ise; ikinci sorumu soruyorum: Refrandum sonucunda milletten kimler tokat yedi ? "hayır"cılar mı ? "Evet"çiler mi ? Hayırcılar yediyse sen ikinci bir tokadı daha mı bekliyorsun ?
:evil:

Ferudun 41 tanırım.

Sanal da tanıdığımkadarı ile özünde VATANSEVER bir insan.

Yalnız son zamanlarda malesef ULUSALCILARIN etkisinde kaldı örnek Apo Ak partiileİş Birliğiyapıyor YALANINA kandı.

hacifersat

Doçent
selam ... desene memleketin % 42 si ergenokoncu !!! siz olayı ergenokona bağlamadan ben bağlayayım dedim. iyi etmişmiyim :)

Ah Min'el AŞK

Kıdemli Üye
Web sitesi
askinelinden.wordpress.com
Akp,sp,bbp bilmem nee..hala bunlarımı tartışıyoruz??sonuçta burda BİRLİK olundu ve öyle kazanıldı.Halkımız duyarlılaştı artık.Şahsen benim en yakınlarım bile oy kullanmak için kilometreleri katettiler..Allah razı olsun herkesten.Hayırlı olsun inşAllah...

fakiri

Kıdemli Üye
selam ... desene memleketin % 42 si ergenokoncu !!! siz olayı ergenokona bağlamadan ben bağlayayım dedim. iyi etmişmiyim :)
Kardeş, Dolaylı olarak dediğiniz gibi...Yani, bir kısmı MHP'nin akıl almaz tutumu dolayısıyla "hayır" dedi, bunlar ve bilmeden "hayır" diyenler mazurdur. Ama, şu bir gerçek ki, bu ülkede % 30 cıvarında Eregenekoncu ve destekçileri var . :ph34r: