Reenkarnasyon, Tekrar Yaratılma Kur'an da Var mıdır?

alanyali07

Kıdemli Üye
saidi kürdi den, öğrenip, Timurhan ın yecüc mecüc olduğuna inanıyorsunda(küfür), çin seddine yecüc seddi diyeni kaile alıyorsunda, şia nın renakarnasyon görüşüne niye inanmıyorsun, inanc ve düşünce kanaatini açıklamasına, müsade etmiyor da kınıyorsun(suç işliyorsun).
cahil cocik :)

gerzeksin !

seni geçen gün yerden yere vurdum ağzını açamadın kaçacak delik aradın..
unutturup şimdi cevap vermeye mi çalışıyorsun şebelek..
varsa şerefin onurun buyur çık karşıma.. ateizmi tartış..
senin gibileri havada döndüre döndüre yere çalarım ben hıyar :D

ateist olduğunu ürkerek pısırıkça ifade ederek ezikçe göstermeye çalışıyorsun da meydana çıkmaya cesaretin yok dangalak :D

buyur geçen gün kaçıp saklandığın cevap veremediğin yazı.. hadi cesaretin geldiyse buyur başla ..

Mustafa Öztürk' ün hezeyanları

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
ALlah Peygamber ve ehli beyt imamları reenkarnasyonun olmadığını bizlere anlatıyor.

Onları şahit tutman için onlara itaat etmen lazım.
Daha önce de ayet ve hadisler ışında kanıtlar sundum. Nasıl inanmak istiyorsan inanabilirsin?

Şükürler olsun; Allah'a, peygambere ve Ehlibeyt imamlarına bağlı bir müslümanım. İstediğimi şahit tutarım ve ben inandığım değerleri şahit tuttum.

Peki sen; Allah'a ve peygambere itaat ediyor musun? Hayır, çünkü sen itaat etseydin, Ehlibeyt imamlarının hakkını tanırdın. İmamları tanımayan, Allah ve peygamberi'de tanımamış demektir.

"Allah ve Resûlü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resûlüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur." (Ahzap 36)

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.a.v) şöyle buyurmuştur;
"Benden sonraki Halifeler, İmamlar 12 kişidirler."

(Sahih Müslim- c-6 Kitab’ul Emare bab-u ennasu tebaun li Kureyş- Sahih Buhari- c-9 s-81 Bab’ul İstihlaf, Buhari Tarihi Kebir, Sahih Tirmizi- c-9 s-66)

tengiz

İhvan Forum Üye

gerzeksin !

ateist olduğunu ürkerek pısırıkça ifade ederek ezikçe göstermeye çalışıyorsun da meydana çıkmaya cesaretin yok dangalak :D

buyur geçen gün kaçıp saklandığın cevap veremediğin yazı.. hadi cesaretin geldiyse buyur başla ..

Ne hakaret ediyorsan bende aynını sana müsade eden yönetime ve kralın kimse misli ile iade ediyorum.

Bilmukabele,

Tüysiklet git rüştünü ateist forumda kanıtla dedik ya. Veya linkini koyda görelim nasıl ateist birini alt etmişsin.. Edemezsin çünkü asıl korkak olan ve samimiyetten yoksun olan sensin(Bana Müslümanım(sığıntı) takiyyesi ile gelme başkasına yedirirsinde bana imkansız. Gerçek Müslümanı Amerika ya idam eder. Yada quantanoma ya tıkar.). Aynaya riya maskesi takıp bakarsan göremezsin tabikide ahmak çocik.

Şeref onur bu kavramları senin kullanma hakkın yok. Çünkü sen ezanı arapça okumayacaksın TÜRK çe okuyacaksın dediklerinde tabi efenim emriniz olur diyip, pısırık pısırık kuruğunu kıstırp üzerine oturduğun günlerin acısını yaşıyorsun. Ezik ne olduda bir tarafların kalktı? Ne cabuk unuttun postal yaladığın günleri.. Sizin gibiler bukelamun gibidirler. Bi gün postal yalar, bi gün takunya giyer..

Pis ahlak yoksunu keferre seni..

Siz ne gerçek laiksiniz, nede gerçek müslümansınız. Bu benim kanaatim. Siz kendinizi müslüman olarak tanıtabilirsinizde, bunu dinin kitabı onaylamıyor, inandığını iddia ettiğin kitabın maide 44. ayetini nereye koyacaksın? Bu iddianı kitap çürütüyor.Seni gidi müğnaffık seni..

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
gerzeksin !

Bu kısmı pek anlayamadım :) Dönme yönü yere paralel mi dikey mi :) Sen neymişsin alanyalı. Batman mı desem he man mı desem superman mı desem. Yapıştır yere Kim tutar seni... diyecektim ki aşağıdaki cevaba denk geldim.

Ne hakaret ediyorsan bende aynını sana müsade eden yönetime ve kralın kimse misli ile iade ediyorum.

Bilmukabele,

Tüysiklet git rüştünü ateist forumda kanıtla dedik ya. Veya linkini koyda görelim nasıl ateist birini alt etmişsin.. Edemezsin çünkü asıl korkak olan ve samimiyetten yoksun olan sensin(Bana Müslümanım(sığıntı) takiyyesi ile gelme başkasına yedirirsinde bana imkansız. Gerçek Müslümanı Amerika ya idam eder. Yada quantanoma ya tıkar.). Aynaya riya maskesi takıp bakarsan göremezsin tabikide ahmak çocik.

Şeref onur bu kavramları senin kullanma hakkın yok. Çünkü sen ezanı arapça okumıyacaksın dediklerinde pısırık pısırık kuruğunu kıstırp üzerine oturduğun günlerin acısını yaşıyorsun. Ezik ne olduda bir tarafların kalktı? Ne cabuk unuttun postal yaladığın günleri.. Sizin gibiler bukelamun gibidirler. Bi gün postal yalar, bi gün takunya giyer..

Ayıkla pirincin taşını...

Son düzenleme:

tengiz

İhvan Forum Üye
Bu kısmı pek anlayamadım :) Dönme yönü yere paralel mi dikey mi :) Sen neymişsin alanyalı. Batman mı desem he man mı desem superman mı desem. Yapıştır yere Kim tutar seni... diyecektim ki aşağıdaki cevaba denk geldim.

ateist olduğunu ürkerek

Ne hikmetse o dediği forumda beni yazdırmıyorlar(ne hakaret ettim, nede başka bir yanlış tutum sergiledim banladılar). Çünkü ben ateistide(yanlış- yalan uyduran) yerin dibine sokarım. Diğer 1001 çeşit yanlış din-ideoloji inanç-sapkınlarınıda..

Bu gerzek halen anlayamamış benim kim olduğumu!

alanyali07

Kıdemli Üye
Daha önce de ayet ve hadisler ışında kanıtlar sundum. Nasıl inanmak istiyorsan inanabilirsin?

Şükürler olsun; Allah'a, peygambere ve Ehlibeyt imamlarına bağlı bir müslümanım. İstediğimi şahit tutarım ve ben inandığım değerleri şahit tuttum.

Peki sen; Allah'a ve peygambere itaat ediyor musun? Hayır, çünkü sen itaat etseydin, Ehlibeyt imamlarının hakkını tanırdın. İmamları tanımayan, Allah ve peygamberi'de tanımamış demektir.

"Allah ve Resûlü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resûlüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur." (Ahzap 36)

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.a.v) şöyle buyurmuştur;
"Benden sonraki Halifeler, İmamlar 12 kişidirler."

(Sahih Müslim- c-6 Kitab’ul Emare bab-u ennasu tebaun li Kureyş- Sahih Buhari- c-9 s-81 Bab’ul İstihlaf, Buhari Tarihi Kebir, Sahih Tirmizi- c-9 s-66)

senin kanıt diye sunduğun ayet hadisler değil. ayet hadisleri kendi küfrünüze kılıf yapıyorsunuz.
sana hem ayet hem şia kaynaklarından tenasühün küfür olduğuna dair hadis sunduk..sen yine inkar ettin..
ehli beyt imamlarından senin küfür inancını yalanlayan bidünya nakil yaptık hem de şii kaynaklarından..
ancak sen inatçı bir kafir olduğun için elbetteki ataların gulat şialar gibi onları da terk ettin.

Malesef küfür inancı senin nefsini ele geçirmiş.
sana hakikati nerede getirirlerse getirsinler sen heva ve hevesine tapıyorsun..
aslında gerçeği sen de biliyorsun..
ama gulat şia atalarının sapkın inancı baskın geliyor.
onları doğrulamak için güya hürmet ettiğin ehli beyti bile yalanlayabiliyorsun..

hadi madem ehli beyte inanıyorsun ehli beyt imamlarının küfür dediği reenkarnasyondan vazgeç..

yok öyle kurnazlık..

"Tenasühe inananlar kafirdir."
Bkz. İmam Rıza (a.s)'dan Hadis Pınarı, Şeyh Saduk Merhum'un Uyun-u Ahbari'r-Rıza çevirisi, Kasım 2001, Almanya-Nürnberg, 46.bölüm, 2, s.600)

yani bu ayeti öyle copy paste yapacağına imanın için bu ayete itaat et..

alanyali07

Kıdemli Üye

Bilmukabele,

Şeref onur bu kavramları senin kullanma hakkın yok. Çünkü sen ezanı arapça okumayacaksın TÜRK çe okuyacaksın dediklerinde tabi efenim emriniz olur diyip, pısırık pısırık kuruğunu kıstırp üzerine oturduğun günlerin acısını yaşıyorsun. Ezik ne olduda bir tarafların kalktı? Ne cabuk unuttun postal yaladığın günleri.. Sizin gibiler bukelamun gibidirler. Bi gün postal yalar, bi gün takunya giyer..

Siz ne gerçek laiksiniz, nede gerçek müslümansınız. Bu benim kanaatim. Siz kendinizi müslüman olarak tanıtabilirsinizde, bunu dinin kitabı onaylamıyor, inandığını iddia ettiğin kitabın maide 44. ayetini nereye koyacaksın? Bu iddianı kitap çürütüyor.Seni gidi müğnaffık seni..

senin gibi münafıkları çok gördük forumlarda..
kılık değiştirmekte beis görmezsiniz..
bu sizin için hastalık gibi birşey olmuş..
ateist forumlarda da yer aldık, senin gibi armutları çok düşürdük..
şuan facebook ve twitterda kankalarını çok iyi rendeden geçiriyoruz hiç tasa etme..

bi de utanmadan yahudi karakterinizle, ilk hakaretleri siz edersiniz, hakaret yiyince ağlayıp zırlama huylarınız aynı birbirinize benziyor..

geçen gün ahlak ve ateist kavramlarını bile savunamadın, kaçıp gittin saklanacak delik bulamadın..
tilki gibi inine girdin..

hadi ahlakı bize ateizm üzerinden açıkla dedik, önce savunuyordun sonra baktın açıklayamacaksın yerin dibine girmeyi tercih ettin..

daha ahlak kavramını bile açıklayamayan leblebi kafanızla sosyalizm derdine düşmüşsünüz ya balık bile senden zekidir..

sen önce inancını neye inandığını ortaya koy.. kaçak güreşmekle anca kendini rezil edersin..
inancını saklayıp deve kuşu gibi hem deveyim hem kuşum demen seni kepazelikten kurtarmaz..

utanmaz züppe seni..

alanyali07

Kıdemli Üye
Ne hikmetse o dediği forumda beni yazdırmıyorlar(ne hakaret ettim, nede başka bir yanlış tutum sergiledim banladılar). Çünkü ben ateistide(yanlış- yalan uyduran) yerin dibine sokarım. Diğer 1001 çeşit yanlış din-ideoloji inanç-sapkınlarınıda..

Bu gerzek halen anlayamamış benim kim olduğumu!

münafık olduğunu anladık telaşlanma..

aslında ateistler senin gibi gerizekalıyı da istemezler "bu bizi iyice rezil eder" diye ..

ne olduğun neye inandığın belli değil..

karaktersiz birisi nasıl olunur bize iyi bir örnek sunuyorsun ..
sürüngen seni..

alanyali07

Kıdemli Üye

buraya muallim kesin takılır demiştim ki yanıltmadın beni.. aslanım be :D

tengiz gibiler bize çerez gelir, baksana kankaları ateistler bile onu şutluyormuş :D

tengiz

İhvan Forum Üye
ateist forumlarda da yer aldık, senin gibi armutları çok düşürdük..

daha ahlak kavramını bile açıklayamayan leblebi kafanızla sosyalizm derdine düşmüşsünüz ya balık bile senden zekidir..

sen önce inancını neye inandığını ortaya koy.. kaçak güreşmekle anca kendini rezil edersin..
inancını saklayıp deve kuşu gibi hem deveyim hem kuşum demen seni kepazelikten kurtarmaz..

utanmaz züppe seni..

-yer aldıysan linkini at da görelim hangi konuda nasıl mat olmuşsun..
-ahlak başlığı açtık(ahlaksızlığını kanunlarla belgeledik) gıkın çıkamadı.
- sanane benim özel hayatımdan? dürüst insanlar ister Nasrani-Musevi-dinsiz olsun bana özel soru sorarlarsa samimi bulursam açıklama yaparım. Sen kimsin ki bana özel soru soruyorsun? Halen hakaret ediyorsun. Dedim ya misli ile kralına ve yönetime iade ediyorum.

Kehf - 80 de nere- ne tarafa eğip bükeceğinizi- kıvırtıcağını bielemediniz.. koca forumda açıklayacak adam çıkaramadınız. Kalkmış halen bla, bla, bla...

mac bitmiş. madam halen uzatmalar var sanıyor. topu almış kendi kendine oynuyor. don kişotmusun?

Son düzenleme:

alanyali07

Kıdemli Üye
-yer aldıysan linkini at da görelim hangi konuda nasıl mat olmuşsun..
-ahlak başlığı açtık(ahlaksızlığını kanunlarla belgeledik) gıkın çıkamadı.
- sanane benim özel hayatımdan? dürüst insanlar ister Nasrani-Musevi-dinsiz olsun bana özel soru sorarlarsa samimi bulursam açıklama yaparım. Sen kimsin ki bana özel soru soruyorsun? Halen hakaret ediyorsun. Dedim ya misli ile kralına ve yönetime iade ediyorum.

Kehf - 80 de nere- ne tarafa eğip bükeceğinizi- kıvırtıcağını bielemediniz.. koca forumda açıklayacak adam çıkaramadınız. Kalkmış halen bla, bla, bla...

mac bitmiş. madam halen uzatmalar var sanıyor. topu almış kendi kendine oynuyor. don kişotmusun?

senin gibiler maçtan kaçıp sokakta yarı çıplak dolaşır maç bitti diye.. korkaklığın tavan yapmış..
baktın ardarda gol yiyeceksin en iyisi kaçıp sermayeyi kurtarayım diye düşündün demekki..
ahlak başlığı açmışmış,
açtığım konuda vırvır ötüyordun ,ardarda darbe yiyince ötecek dermanın kalmadı kaçtın gitti..
bak bugün yine davet ettim vırvır öttüğün konuda, kafanı uzatamadın bile işkembeci seni..
anca işkembeden atmayı bilirsin..
sen beni science and religion facebook sayfasına sor, son günlerde size soru sorup cevap veremeyip engellediğiniz birisi oldu mu diye ..?
senin gibi münafıklar anca korkakca davranır..
aslında bizim için güzel bir örneksin.. bu münafıklar nasıl oluyor diye merak ederdik..
sendeki tavırları görünce somutlaştırmış oluyoruz..

kendi inancını açıklamayıp neye inandığını söylemekten bile solucan gibi sürünerek kaçıyorsun,
burda güya inanç eleştirisi yapıyorsun..
kendi inancın eleştirilince de yahudi siyonistler gibi ağlama krizine giriyorsun..

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
ehli beyt imamlarından senin küfür inancını yalanlayan bidünya nakil yaptık hem de şii kaynaklarından..
Benim yaptığım nakillerle, seninkilerin arasındaki fark nedir biliyor musun?
Ben sahih ve sağlam Ehlibeyt kaynaklarından delil getirip, sundum. Sen ise aksine sahih ve sağlam olmayan yerlerden delil getirmeye çalıştın. Yani senin getirdiğin nakillerin Ehlibeyt'le bir ilgisi yoktur.

ancak sen inatçı bir kafir olduğun için
Böyle diyerek kendine çok yazık ettiğinin farkında mısın? Haksız yere ithamda bulundun ve şüphesiz bu sözün sana geri dönecektir.

Ben elhamdülillah Kur'an-ı Kerim ve Ehlibeyt'e bağlı bir müslümanım.

Mugalata

Kıdemli Üye
Reenkarnasyon veya ruh göçü, bir gerçek olmalı bence.

Ruh ölümsüzdür. Ruh ölmez. Ruh anca göçer. Bir bedendeeeen... bir bedene... :)

tengiz

İhvan Forum Üye
Ben elhamdülillah Kur'an-ı Kerim ve Ehlibeyt'e bağlı bir müslümanım.

Peki kuran size neyi emrediyor? Kuranın evrensel mesajı veya amacı nedir? Ve kuran ne tür bir kitaptır? Teşbihte hata olmaz; tarih mi, biyoloji mi, roman mı, tıp mı, zooloji mi, kanun mu...............v.b.?