Redyellow'un Kervan'ı 2304 (15.08.2018) Gerçek Boykot Böyle Olur!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

"DOLAR GÜVENİRLİLİĞİNİ KAYBETMİŞTİR"

Bu sözler 1 Doların 7 liraya kadar yükseldiği Türkiye Cumhuriyetinin Hazine ve Maliye bakanı damat beye ait!

Yorumsuz!!!

İtalyada 100 metre yüksekliğindeki Morandi köprüsü çökmüş, çok sayıda ölü ve yaralılar olduğu belirtiliyor.

Keşke takip imkanımız olsa, orada böyle bir olay olduğunda nasıl bir davranış sergileniyor acaba? kimler suçlanıyor, kimler sorumlu tutuluyor, sorumlular neler yapıyor?

Gerçekten merak ediyorum.

Chpli milletvekili "emeklilerden ilaçta katkı payı alınmasın" teklifinde bulunmuş.

Akpnin kabul edeceğini sanmıyorum ama kabul etse güzel olurdu.

Bu ülkede milyonlarca insan ASGARİ ÜCRET üzerinden emekli oluyor, aile geçindiriyor.

Bu insanlardan tutup da ilaçta katkı payı, sağlıkta katkı payı diye para kesmek VİCDANSIZLIKTIR!

Saadet lideri Karamollaoğlu Akpnin genel seçimlerde yaptığı gibi yerel seçimlerde de BASKIN SEÇİM planladığını, bunun için de KASIM AYINI düşündüğünü iddia ediyor ve ŞU ORTAMDA BİR SEÇİM DOĞRU OLMAZ; ALLAH RIZASI İÇİN YAPMAYIN diyor.

Karamollaoğlu genel seçimler için de "akp erken seçime gidecek" demişti ve bir sürü hakaretler işitmişti ama tahmini doğru çıktı ve akp erken seçime KAÇTI.

Bakalım yerel seçimler için de aynı şeyi yapacak mı akp?

Ben Karamollaoğluna katılıyorum, ülkenin şu ekonomik, gergin ortamında bir erken seçime hiç gerek yok.

Aylardır ABDde tutuklu bulunan halkbank genel müdür yardımcısı hakan atilla PENSİLVANYA cezaevine nakledilmiş.

Çok ilginç bir seçim olmuş bence.

PENSİLVANYA CEZAEVİNE NAKLEDİLMESİ Abdnin Türkiyeye mesajı mı???

Biz de bizde tutuklu olan amerikalı papazın ev hapsini İMRALIYA çıkartalım, biz de mesaj verelim!

İyi olmaz mı, ne dersiniz????

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde bir grup vatandaş, belediye binasına yürümüş ve yeterli hizmet yapmadığı gerekçesiyle CHP’li belediye başkanını istifaya davet etmiş, görevlilerle vatandaşlar arasında da gergin saatler yaşanmış.

Gerçekten hizmet yapmıyorsa bu protestoyu haketmiş başkan.

Vatandaşın duyarlılığı güzel, çalışmayan, hizmet vermeyen herkesi protesto etmeli vatandaş.

İçişleri bakanı Süleyman soylu "Şu anda yurt içinde 790 civarında terörist var", "Bu, son yılların en düşük rakamıdır. Kimin nerede, hangi grubun içinde olduğunu biliyoruz" demiş.

İnşaallah o sayı SIFIR olur!!!

Ve yine inşaallah bir zamanlar bir genel kurmay başkanı "pkk kamplarını BBG evi gibi izliyoruz" demişti ama o açıklamadan sonra bir çok saldırı olmuştu, çok sayıda şehitler vermiştik, dilerim soylunun "kimin nerede, hangi grupda olduğunu BİLİYORUZ" sözü boş söz değildir.

Erdoğana ve akpye yakınlığı ile bilinen Abdulkadir Selvi tutuklu olan ve Abd ile Türkiye arasında büyük krizi sebep olan papaz için "Havada görmemizin önünde bir engel yok" demiş.

Selvi, "Uzun tutukluluk süresinin psikolojisini bozduğu yönünde bir rapor yeterli olabilir" ifadesini kullanmış.

Selvi bir yerlerden bu yönde bir duyum mu aldı acaba???

Bu kadar restten sonra, bu kadar efelenmeden sonra, Trumpun bu kadar terbiyesizliğinden sonra, bu kadar ekonomik krizden sonra bu papazı bi şekilde bırakırsak bu durum bence Türkiye devleti için son zamanların en büyük rezaleti, skandalı olur.

Diyanet işleri başkanlığı da tartışmalara katılmış ve MİLLİ ÜRÜNLERİ TERCİH EDELİM vs. diyerek SERT bir açıklama yapmış.

Diyanetin twetter hesabına bu açıklamanın altına şöyle yazdım, paylaşayım:

Sayın Diyanet yetkilileri;
Öyle boş boş Açıklama ile olmaz bu işler.
Madem yerli olmaktan bahsediyorsanız Hac fiyatlarını, Umre fiyatlarını Türk Lirası üzerinden belirleyin ve sabit tutun.

Ve Erdoğan "ABDNİN ELEKTRONİK ÜRÜNLERİNE BOYKOT UYGULAYACAĞIZ, bir tarafda iphone varsa diğer tarafda samsung var, vestel var" diyor.

Ve gece abd ürünlerine ek vergi konulması kararlaştırılmış.

Hayırlı olur inşaallah.

Fakat ben bu tür boykotlar ve vergi vs. yerine çok daha net şeyler yapılmasının gerektiğini düşünüyorum.

Bunlar abdye geri adım attırmaz.

Ama mesela bir İNCİRLİK ÜSSÜNÜ KAPATIYORUM, ABD ASKERLERİ 18 SAAT İÇİNDE ÜLKEYİ TERK ETSİN denilse????

Mesela MALATYADAKİ ABD RADARINI KAPATIYORUM denilse???

Mesela "abdnin yumuşak karnı İTraildir, İTraille yapılan mavi marmara anlaşmasını çöpe atıyoruz" denilse??

Mesela “İTraille tüm ticari ilişkilerimizi kesiyoruz, İTrail elçisini kovuyoruz” denilse???

Boykot budur, tepki budur, yaptırım budur!

Almanya Dışişleri Bakanı, "Türkiye'deki ekonomik sorunların bitirilmesini kolaylaştırmak için Ankara'nın papaz Brunson'ı serbest bırakması gerektiğini" belirtmiş.

Bakan, "Alman tutukluları da hatırlatmış" ve "Ankara'nın sadece rahip Brunson için değil, tutuklu Alman vatandaşları için de bir çözüm sunmak için serbest bırakılmaları kararı alması gerektiğini" söylemiş.

Yukarıda dediğim gibi, bu saatten sonra bu papazı bırakmamız Türkiye devleti için rezalet olur.

İLK BAŞTA sağlık sebebleriyle ev hapis denilmesi yerine tahliye edilseydi olurdu, bu kadar patırdı, kütürtü de olmazdı.

Ama artık çok geç!

Bakalım Türkiye cumhuriyeti yetkilileri, iktidarı nasıl bir davranış sergileyecek bu konuda???

5.5 aydır Türkiyede tutuklu bulunan 2 yunan askeri tahliye edilmiş.

Eeee ne oldu şimdi, anlayan var mı???

Tutuklanmalarını gerektirecek suçları varsa bu tahliye ne?

Tutuklanmalarını, ceza almalarını gerektirecek bir şeyleri yoktu ise 5.5 aydır niye tutuklu beklettik??

Yunanistana kaçan darbeci Türk askerlerinin iade edilmesi bekleniyor, onlar iade edilinceye kadar bu yunan askerleri tutuklu kalacak gibi bir algı vardı ama öyle görünüyor ki bizim taraf geri adım atmış.

Abdli papaz olayında da aynı şey olur mu???

Ve fenerbahçe 1-0 yenildiği ilk maçın rövanşında bencifa ile 1-1 berabere kalarak şampiyonlar liginden elendi.

Fenerbahçenin şampiyonlar ligine katılma payı olarak alacağı milyon dolarlar Galatasaraya ödenecek.

Galatasaraylıların sanal alemde dediği:

GALATASARAY kulübünün RESMİ SPONSORU FENERBAHÇEYE TEŞEKKÜRLER!