Redyellow'un Kervan'ı 2282 (13.07.2018) Maaşlarında Gözümüz Yok, Yeter ki...!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Damat berat "enflasyon tek haneye düşecek" demiş.

Enflasyonu rakam oyunlarıyla vs tek haneye düşürürsünüz, inanırım!!!

Ama bakın dolar neredeyse çift haneye doğru gidiyor, siz asıl doları düşürün!

Benzine ve motorine ZAM geliyormuş,

GÖZÜNÜZ AYDIN TÜRKİYEM!!

Seçimler var diye ZAMLARI vatandaşa yansıtmamışlardı.

Seçim bitti, OYLARI ALDILAR; İKTİDAR OLDULAR!

ŞİMDİ SIRA VATANDAŞA GİRECEK OLAN KAZIĞIN UCUNU SİVRİTMEKTE!

Kolay gelsin!!!

Fetö davasında yargılanan BOYDAK holding yöneticilerinin davası sonuçlanmış.

Mahkemede Memduh boydak "Bizden terörün t’si bile olmaz. Dileğim beraat kararı verilmesidir" demiş.

Diğer tutuklu sanık Hacı Boydak ise, “Benim sağlığım yerinde, hastalığımı atlattım. Sağlığım için tahliyemi istemiyorum, suçsuz olduğum için tahliye istiyorum” demiş.

Ve sonuç olarak mahkeme Memduh Boydak'a "silahlı terör örgütü yöneticisi olma" suçundan 18 yıl hapis, Hacı Boydak’a "üyelik" suçundan 11 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası, Şükrü Boydak’a yine "üyelik" suçundan 10 yıl hapis, tutuksuz sanıklar Mustafa Boydak, Bekir Boydak, İlyas Boydak, Erol Boydak, Murat Bozdağ’a "üyelik" suçundan ayrı ayrı 7 yıl 6 ay hapis cezası ile yurt dışı yasağı kararı vermiş.

Ve mal varlıklarına el konulmuş.

Akpli bülent turan askerlik sorununun kalıcı olarak çözülmesini istediklerini belirtmiş.

Bir de "bedelli ASKERLİK ÜCRETİ MAKUL BİR DÜZEYDE olabilir" demiş akpli vatandaş!

Ya arkadaş ASKERLİĞİN ÜCRETİ, BEDELİ Mİ OLUR? ne demek makul?

Bunun çözümü belli; ASLA BEDELLİ DEĞİL!

ÇÖZÜM; ZORUNLU ASKERLİĞİN TÜMDEN KALDIRILMASI VE TAM PROFESYONEL ASKERLİĞE GEÇİLMESİ!

Ya bunu yaparsınız ya herkes adam gibi askerliğini yapsın arkadaş, ne o zırt pırt bedelli çıkartıyorsunuz, ayıptır ya, bu ülke,. bu vatan sadece parası olmayanların vatanı mı?

BEDELLİYE de, BEDELLİYİ ÇIKARACAK OLANLARA da TÜMDEN HAYIR!

Bosna Hersek’de 23 yıl önce meydana gelen ve 8372 kişinin, Ratko Mladic komutasındaki Sırp askerler tarafından katledildiği ve 35 kurbanının da toprağa verileceği Srebrenitsa’daki anmaya CHP’yi temsilen bir heyet katılmış.

CHP de AZ DA OLSA güzel gelişmeler oluyor, tebrik ederim.

Bu haberi özellikle aldım, siz de özellikle okuyun lütfen.

Görme engelli bir kızımız MERVE... ve onun ANNESİ.

MERVE Hukuk fakültesini
kazanıyor.

ANNE mervenin 4 yıllık üniversite döneminde bütün hukuk kitaplarını, sayfalarca kitabı ona OKUYOR, onunla birlikte okula gidiyor, ona yardımcı oluyor.

VE GÖRME ENGELLİ MERVE HUKUK FAKÜLTESİNİ BİTİRİYOR; MEZUN OLUYOR!

Sakarya üniversitesi de bu ANNEye FAHRİ MEZUNİYET BELGESİ veriyor!!!

Çok güzel, duygusal bir haber değil mi?

JET FADIL yine sahnede!!!

Hükümete yakın gazetelere de başka gazeteler de yine ilan üstüne ilan veriyor.

Hem de "15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ ŞEREFİNE...." diye başlıyor reklamları!!!

Bu kişi hakkında onlarca, belki yüzlerce iddia var, hatta YATIRIMCILARI DOLANDIRDIĞI GEREKÇESİYLE HAPİS BİLE YATTI! ama hala faaliyete devam edebiliyor.

Bu nasıl oluyor Allah aşkına????

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile kabineyi oluşturan 16 bakan, göreve başladıkları 10 Temmuz tarihinden geçerli olmak üzere 21 bin 150 lira maaş almaya başlayacakmış.

Bu maaşa ayrıca temsil ödeneği olarak 589 lira 70 kuruş ödenecekmiş, Böylece Cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakanların eline aylık net 21 bin 739 lira 70 kuruş geçecekmiş.

Gazete DUDAK UÇUKLATAN RAKAM demiş, ben buna katılmıyorum.

Bu makamda olan insanlara (ki özel sektörde, holdinglerde, şirketlerde bunun kat be katı ödeniyor) BU RAKAM FAZLA DEĞİL!

Ama ASGARİ ÜCRET AZ!

Ama NORMAL EMEKLİYE VERİLEN MAAŞ AZ!

Onların maaşlarında gözümüz yok, yeter ki aradaki fark KAPATILSIN!

Onlar 21 bin lira alıyorsa mesela EMEKLİ BİR VATANDAŞ da ASGARİ 3.500-4.00 alabilmeli.

İşte o zaman bunların maaşları insanlara fazla gözükmez, dudak uçuklatan denilmez.

Doğru olan budur.

Muharrem ince APOLET SÖKME TARTIŞMASINI FAZLA UZATARAK HATTI YAPTIM demiş.

İnsanın hatasını anlaması güzel bir şey ama atı alan üsküdarı çoktan geçti!

O tartışmada ince haklıydı ama çocuk gibi sürekli tekrar ederek akp medyasının inanılmaz çarpıtmalarıyla birlikte haklı iken haksız duruma düştü.

Siyasetci GAZ ile çalışmamalı sayın ince!

Çiçeği burnunda MEB bakanı ziya selçuk ilk icraatını açıklamış ve "ALO 147 Şikayet Hattı Kapatılacak" demiş.

Meb camiasını fazla bilmediğim için olumlu olumsuz bir yorum yapamayacağım bu konuda, uygulamayı gördükten sonra bu hattın kaldırılması iyi mi oldu kötü mü oldu hep birlikte görürüz.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi'nde nitelikli cinsel istismar suçundan hakkında dava açılan sanık, mahkeme heyeti takdir indirimi uygulamayınca takım elbisesinin ceketini çıkartıp yere fırlatarak "Takım elbiseyi giydik, yine ceza aldık" demiş.

Vay edepsiz vay!

Ahlaksızdaki utanmazlığa bak, rezilliği bak!

Mahkeme heyeti bu edepsizliğinden sonra cezayı iki üç misline çıkarmalıydı!

HAYIRLI CUMALAR MÜSLÜMANLAR;

Cumanızı tebrik ediyorum, Hayırlara vesile olmasını yaradanımızdan niyaz ediyorum.

Dua ile