Redyellow'un Kervan'ı 2264 (09.06.2018) Yüzümüz Kıpkırmızı Oldu, Utand

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Yeni maalesef bir şehit haberi ile başlıyoruz.

Bingöl’de hain pusu: 1 şehit, 3 yaralımız var.

Şehidimize ve tüm şehitlerimize rahmet olsun, yaralı askerlerimize acil şifalar olsun inşaallah.

İTrail yine kudurmuş durumda!

Dün Tüm dünyada KUDÜS GÜNÜ olarak anıldı.

KUDÜS GÜNÜ dolayısıyla gösteri yapanların üzerine ateş açan İTrailli teröristler 4 müslümanı şehit etmişler, yüzlerce müslümanı da yaralamışlar.

Dediğim gibi; KUDURDULAR!

Ama unutmasınlar:

KUDURANLARIN SONU İTLAFDIR!

Saadet partisine saldırılar devam ediyor.

İstanbul'un Ümraniye ilçesinde Saadet Partisi seçim standı İFTAR SAATİNDE saldırıya uğruyor, stand kullanılmaz hale getiriliyor!

Daha önce de yazmıştım; HİÇ BİR PARTİYE HİÇ KİMSENİN SALDIRMA; ŞİDDETE BAŞVURMA HAKKI YOKTUR!

BU ZORBALIKTIR; FAŞİSTLİKTİR!

HER PARTİ HÜR BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMASINI YAPMALI; PROPAGANDASINI YAPMALI; SEÇİMLER BÖYLE BİR ORTAMDA OLMALIDIR.

Yazıklar olsun zorbalara, yazıklar olsun faşistlere!

Gökçek'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu sırada sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden bir kadın kullanıcıya hakaret ettiği iddiası ile 2013'de 'edepsizsinmelihgokcek' etiketiyle açılan hesaba “Tamam Melih Gökçek edepsizdir, Ankara'nın yarısından fazlası buna şahit zaten, yetmez mi” mesajı atan ve alt mahkeme tarafından MAHKUM EDİLEN Eyüp Hanoğlu'nun 5 yıllık hukuk mücadelesi sonuçlanmış.

Anayasa mahkemesi eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e 'edepsiz' demeyi ifade özgürlüğü olarak saymış.

Karar sonucu Gökçek, dava açtığı kişiye 4000 lira tazminat ödeyecekmiş.

Gökçek ile normal fikir ve düşünce tartışması yapılırken EDEPSİZSİN GÖKÇEK denilse buna kesinlikle karşı çıkarım, fakat önce gökçek uslup olarak çizgiyi aşmış, insanlar da buna tepki vermişler gibi görünüyor.

Bu sebeple; öyle görünüyor ki Gökçek ava giderken avlanmış diyorum!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Hazineye ait tarım arazilerinin istedikleri taktirde kullanıcılarına satacaklarını açıklamış ve "Satış bedeli, peşin veya taksitle ödenebilecek. Taksitle ödeme seçeneği seçilirse, en fazla beş yılda 10 eşit taksitte kanuni faizi ile birlikte ödenecek" demiş.

Ben oldum olası DEVLET MALINI KULLANANLARA GETİRİLEN AFLARI; SATIŞLARI hiç sevmedim!

Adam yasa dinlemiyor, kanun dinlemiyor, devletin hazine arazisine çöküyor, devlet de bir süre sonra onlara adeta "iyi ettiniz, alın size satıyorum" diyor buraları.

Yasalara, kanunlara saygılı olan, devletin arazisinde gözü olmayan, hazine malına çökmeyen namuslu insanlar ne olacak???

Manisa'ya giden Kılıçdaroğlu'nun önünü kesen bir vatandaş "Halkımız CHP gelirse başımızı açtırır diye korkuyor. Bana bunun sözünü verin" diyor, kılıçdaroğlu da "Sözün ötesinde NAMUS SÖZÜ, kadınlarımızın başını açtırmayacağım" diye karşılık veriyor.

Bazıları kızacak ama kimden gelirse gelsin, DOĞRU, İYİ OLAN HER ŞEYE EVET BU DOĞRUDUR; İYİDİR demek lazım!

Kadınların, kızların başörtüsüyle uğraşmak, zorla insanların başını açtırmak, sen başörtülü okuyamazsın, sen başörtülü çalışamazsın demek faşistliktir, alçakkklıktır, namussuzluktur!

KK'nin bu sözü son derece doğrudur, yerindedir!

Türkiyenin artık başörtüsüyle, kadınların kıyafetiyle vs. uğraşacak vakti yok, Türkiye üretim yapmalı, fikir üretmeli, düşünce üretmeli, sanayi üretmeli, İCAT yapmalı!

yoklamali-1.jpg

Erdoğan AKP MİTİNGİ için Diyarbakıra gitmişti, o gitmeden önce diyarbakır yenişehir müftüsü personeline bu mesajı çekmiş!

Bu haber doğruysa o müftü derhal görevden uzaklaştırılmalı bence.

Erdoğan veya bir başkası, her kim olursa olsun farketmez; GENEL söylüyorum; BİR MÜFTÜ BİR SİYASİ TOPLANTIYA İMAMLARA "NAMAZI EHİL BİRİNE BIRAKIP GELİN" diyerek ÇAĞIRAMAZ"

Ayıp yahu.

Bir KUDURMA haberi de AVUSTURYAdan!

Avusturya'da Sebastian Kurz liderliğindeki hükümet, ülkedeki 7 caminin kapatılacağını, görev yapan imamları da sınır dışı edeceklerini duyurdu. Avusturya basını yaklaşık 60 imamın sınır dışı edileceğini yazdı.

Nedir bu İSLAM düşmanlığı, nedir bu MÜSLÜMAN düşmanlığı yahu?

Ayıp ya!

Erdoğan önceki gün cnntürke çıkmış, canlı yayında FETÖ BİZİM DÖNEMİMİZDE BÜYÜDÜ; ALDATILDIK demişti!

Oysa çok kısa bir süre önce de NE ALDANAN OLDUKKKK; NE ALDATANNNN demişti!

Erdoğanın sürekli olarak bir ALDATILDIM; bir ALDANMADIM; bir ALDATILDIM; bir ALDANMADIM demesi sosyal medyada en çok konuşulan konu şu an!

Akp genel başkanı erdoğan televizyondaki canlı yayında "FETÖ’nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem. Bunlar büyük bir ihanet şebekesi içerisindeymiş. Aldatıldık. Taa Erdal İnönü’ye git, Bülent Ecevit’e. Ecevit, İnönü bunların en yakın dostuydu. Erdal İnönü’nün bunların okullarını ziyaret ettiğini iyi bilirim.” demişti.

Erdal inönün eşinden bu sözlere çok sert cevap gelmiş.

"Erdoğan rahmetli eşim Erdal İnönü'yü 24 Haziran korkusu ile kendi siyasetine alet etmesin" diyor, "Hayatta olmayan bir kişiyi suçlayıp bir de üstüne "Gelsinler konuşalım" demenin başka ne anlamı olabilir?" diyor, "bunların okullarını ziyaret etmemiş davetlerine katılmamıştır. Bu iddiayı şiddetle reddediyorum" diyor.

Olduğu gibi aktardım.

YORUM SİZLERE kaldı!

MHPli celal adan MHP TARİHİNDEKİ EN YÜKSEK OYU ALACAK demiş.

Çok iddialı sayın adan.

Yanlız şöyle bir durum var; YENİ SİSTEMDE, MHPNİN DE SONSUZ DESTEK VERDİĞİ SİSTEMDE ÜLKEYİ C.BAŞKANI YÖNETECEK VE MHPNİN KENDİ PARTİSİNDEN CUMHURBAŞKANI ADAYI BİLE YOK!

Tarihinin en yüksek oyunu alsan ne olacak ki?

15 temmuz darbe girişiminden önce açılan fetö davasında mahkeme tutuklu sanıklar Zaman Gazetesi yöneticileri Hidayet Karaca, İlhan İşbilen, Alaeddin Kaya ve Kazım Avcı’ya "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası vermiş.

ERDOĞANIN BÜYÜTTÜKLERİNE CEZA (fetöyü biz büyüttük diye bizzat kendisi söylüyor) YAĞMIŞ!!!

"Ergenekon ve Balyoz süreciyle ilgili" konuşan AKPli Bülen Arınç, "102 kişi için tutuklama kararı geldiğinde yüzümüz kıpkırmızı oldu, utandık." demiş.

Allah Allah....

Peki bu DAVALARIN SAVCISIYIM diyen kimdi?

Hem utanıp, yüzünüz kızarıp hem de bu davaların savcılığını yapmışlar demek ki!

Akp genel başkanı bir coşmuş, pir coşmuş!

"Biz gelmeden önce MR mı vardı, tomografi mi vardı?" diyor!

"Geldiğimizde birkaç tane kırık dökük ambulans vardı." diyor!

"Köpeklerin çektiği ambulans ile götürülürdü." diyor!

Acaip komik ya!!!

Neredeyse MR'I BİZ BULDUK, "AMBULANSI BİZ İCAT ETTİK" diyecek!!!

Yanlız sayın Erdoğana hatırlatmak lazım; SİZ GELDİĞİNİZDE HÜKÜMETTE MESELA BUGÜNKİ ORTAĞIN BAHÇELİ VARDI!!!!