Redyellow'un Kervan'ı 2262 (07.06.2018) Emeklisine asgari ücretin altı

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Saadet partisi “Kürt meselesi ve çözüm önerileri” konulu bir RAPOR hazırlamış ve bunu kamuoyuna açıklamış.

Muhtemelen AKP MEDYASI bunu çok fazla çarpıtacaktır, A’yı B, pireyi deve yapacaktır akp medyası!

Milli gazete raporun tamamını koymuş siteye.

Okumak, konuyla ilgili asıl kaynağından bilgilenmek isteyenler haber görseline tıklayabilirler.

Naci Ağbal, "Enflasyon haziran sonu itibariyle de yüzde 6,39 seviyesinde kalırsa en düşük memur maaşı 2839 liradan 3050 liraya çıkacak. En düşük memur emekli maaşı 1978 liradan 2094 liraya çıkacak. En düşük SSK emekli aylığı 1570 liradan 1670 liraya çıkacak. En düşük Bağ-Kur emekli aylığı 1405 liradan 1495 liraya çıkacak. Bu ay içerisinde emeklilere vermiş olduğumuz bayram ikramiyesi de ilave olarak gelirlerine yansımış olacak" açıklamasında bulunmuş.

Bir şey çok dikkatimi çekti; EN DÜŞÜK SSK EMEKLİ MAAŞI 1.570 TL diyor! (ki bu rakamda abartılı aslında, çok daha düşük, hatta yarısı kadar maaş alan binlerce ssk emeklisi var, bakan RESMEN YALAN söylüyor ama bu rakamı da doğru kabul edelim)

Peki bu ülkede asgari ücret ne kadar: 1.603 TL!

Yani TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ O KADAR SENE ÇALIŞIP EMEKLİ OLAN İNSANINA RESMİ OLARAK İLAN ETTİĞİ ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA MAAŞ VERİYOR!

Ya Allah aşkına EMEKLİSİNE KENDİ İLAN ETTİĞİ RESMİ ASGARİ ÜCRETİN BİLE ALTINDA MAAŞ VEREN BİR DEVLET ZİHNİYETİ OLUR MU YAHU???

MÜHÜRSÜZ OYLARIN GEÇERLİ SAYILMASI anayasaya aykırı değildir kararı vermiş Anayasa mahkemesi.

İlk başta da yazmıştım; “madem mühürsüz oylar geçerli ise oy pusulaları niye mühürleniyor”?

Akp taraftarları arasında mhp rahatsızlığı var.

MHPnin ÇALIŞMAMASINDAN şikayetciler.

Akpli yazar Eraslan "MHP'nin sesi nerede, pek belli değil, ''Cumhur İttifakı''ndan ziyade, AK Parti geniş gardırobunda bütün Türkiye'ye has menülere sahip bir parti... Zaten Erdoğan da Diyarbakır konuşmasında ittifaka değil, kendisine ve kendi kurduğu hizmet esaslı siyasete oy istedi" diyor.

Biz aralarına girmeyelim!

Yalnız BAHÇELİ NEREDE diyorlar ya, söyleyim; Bahçeli BARAJI garantiye aldı, kendisi de 1.sırada aday, bütün muhalefeti de şutladı, GENEL BAŞKANLIK KOLTUĞU da artık garanti, bu da ona yetiyor!

“Türkiye ile ABD'nin mutabakata vardığı planın içerisinde Süleyman Şah Türbesi de var. Şubat 2015'te Şah Fırat operasyonu ile Eşme köyüne getirilen türbe, bölge PKK'dan temizlendikten sonra Karakozak'taki eski yerine taşınacak.”

Haberi aynen alıntıladım ve diyorum ki; ALLAH AŞKINA ADAMI RAHAT BIRAKIN!

Ayıp ya!

Bir gece KAÇIRDINIZ, buraya getirdiniz, hiç olmazsa orda kalsın yahu.

Rahat bırakın bu insanı, yeter ya!

FOX TV’nin Mersin Şehir Hastanesi hakkındaki haberiyle ilgili ‘Devlet organlarını aşağılama’, ‘Hakaret’ ve ‘İftira’ suçları kapsamında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmış.

YOK ARTIK diyorum!!

Ben herhangi bir yalan, hakaret, iftira görmedim haberde.

Ama diyelim ki yalan var, peki AHABERİN yalanları ne olacak?

AKİTin yalanları ne olacak?

YALANA dava açılıyorsa (YALAN VARSA AÇILSıN DESTEKLERİM) HERKESE AYNI EŞİT DAVRANILMALI, BÜTÜN YALANCILARA DAVA AÇILMALI!

Böyle bir durumda akp medyası yandı!!!!

A.Gülün aday olup olmayacağının çok konuşulduğu bir dönemde ülkenin GENEL KURMAY başkanı ve cumhurbaşkanı sözcüsü A.güle gitmişlerdi ve bu gidişten kısa bir süre sonra da A.Gül ADAY DEĞİLİM açıklamasında bulunmuştu.

Tabi bu da çok tartışılmıştı.

Erdoğanın sözcüsü İbrahim Kalın “Abdullah Gül’e Orgeneral Akar ile birlikte ERDOĞANIN BİLGİSİ DAHİLİNDE gittik” demiş dün.

Kalının gitmesi normal diyebiliriz ama GENEL KURMAY BAŞKANININ ne işi var orda?

Buna makul, mantıklı bir cevap bulabilir mi akp?

Bence HAYIR!

MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ Atilla Kayanın "HİÇ BİR ÜLKÜCÜ VE MHPLİ ERDOĞANA OY VERMEYECEK" ısrarı devam ediyor.

Yorumsuz verelim!

Maliye bakanı MEMURA ENFLASYON FARKI ÖDENECEK demiş.

Bunu da MÜJDE diye veriyor akp medyası.

Ben bu “ENFLASYON FARKINI VERDİK” mantığına karşıyım.

ENFLASYON FARKI dediğin şey zaten memurun maaşından EKSİLEN şey!

Hem onu vermelisin hem memurun, emeklinin daha müreffeh bir düzeye erişmesi için ADAM AKILLI bir ARTI ARTIŞ yapmalısın.

Her sene enflasyon artı atıyorum yüzde 7-8 zam verirsen 5-10 sene içerisinde senin çalışanın, emeklin daha rahat bir seviyeye ulaşır gelir açısından.

Türkiyenin ilk başörtülü ilçe meb müdürü diye haberleri yapılan şefika biçer'i 3 kere görevden almışlar.

Şefika biçer üçünde de mahkemeye vermiş ve mahkeme kararıyla tekrar geri dönmüş görevine.

Akp iktidarının hem atayıp onca “başörtülü ilk müdürü atatıkkkk” diye böbürlenmeden sonra görevden almaları bir acaip olmuş hem de Şefika biçerin AZMİ ayrıca takdir edilecek bir durum.

Akp genel başkanı vatandaşa çağrı yapmış; YASTIK ALTINDAKİ DÖVİZLERİNİZİ; ALTINLARINIZI BOZDURUN diyor!

Çok merak ediyorum; Acaba şu ortamda, dolar, avro vs. füze gibi yükselirken bırakın vatandaşı BİR TANE AKPLİ çıkıp da Erdoğanın bu çağırısına kulak vererek yastık altındaki dövizini bozdurur mu?

TEK BİR KİŞİ bile bunu yapmaz bence!

"EKONOMİ 24 HAZİRANIN ARDINDAN YÜKSELİŞE GEÇECEK" diyor akp genel başkanı!

"GELİŞMİŞ ÜLKELERİN ÇOĞUNUN İLERİSİNDEYİZ" diyor akp genel başkanı!

Akp genel başkanı öyle diyor, isten inanın, ister inanmayın, ben karışmam!!!