Redyellow'un Kervan'ı 2210 (13.04.2018) Domuz, At, Eşek ve Katır Eti İ

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Ve Türkiye bunu da gördü!

Resmen AKP'Lİ Bakanlar kurulu kararıyla, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın imzasıyla DOMUZ İTHAL ediyoruz!!!!

Sadece DOMUZ DEĞİL, AT, EŞEK ve KATIR ETİ DE İTHAL EDİYORUZ!!!!

Ve bunlara UYGULANACAK GÜMRÜK VERGİSİ DE 0 olarak BELİRLENMİŞ!

YORUM YAPMIYORUM!

Ankara kulislerinde yeni bir KHK geleceği konuşuluyormuş, bu kararname ile göreve iadeler olabileceği gibi yeni yeni ihraçlar da olabilir deniyormuş.

İHRAÇ konusunda benim düşüncem şu; MAHKEME KARARI OLMADAN KİMSE İHRAÇ EDİLMEMELİ.

Mahkeme SUÇLU diyorsa eyvallah.

Dolar aldı başını gidiyor, avro aldı başını gidiyor, benzine, akaryakıta üst üste zamlar yağmur gibi yağıyor.

Ve ülkenin cumhurbaşkanı olayı anında çözüyor: BİZİ DOLAR KURU ÜZERİNDEN TERBİYE EDEMEZLER demiş!

“EKONOMİYE OPERASYON YAPIYORLAR” diyor.

Aslında bizim ekonomimiz süper, her şey yolunda ama bazıları BİZİ TERBİYE ETMEK İÇİN DOLARI YÜKSELTİYOR yani!!!

Ya Allah aşkına bu ülkeyi chp mi yönetiyor, saadet hükümeti mi yönetiyor???

Ülkeyi SİZ YÖNETİYORSUNUZ SİZ!

Sizin göreviniz sanki bu ülkeyi başkaları yönetiyormuş gibi durmadan ağlamak, sızlamak, durmadan şikayetlenmek değil, eğer birileri bu ülkeye operasyon yapıyorsa bunu önlemek SİZİN GÖREVİNİZ!

Buyur, MOTORİNE BİR ZAM DAHA!

2 günde motorine yapılan zam tam 30 kuruş!

Paradan altı sıfırı attık, 1 milyon olan tuvaleti 1 liraya DÜŞÜRDÜK diyenler buyursunlar bu zamların yanına da altı sıfır koyarak bahsetsinler!

Akp genel başkanı yarın çıkıp her zamanki gibi “sanki bu zamları Mozambik hükümeti yapıyormuş gibi” davranarak BİZİ MOTORİN ZAMLARIYLA TERBİYE EDEMEZLER derse hiç şaşmam!

Yazar İbrahim Kiras kısaca AYIDAN POST, MOSKOFDAN DOST OLMAZ demiş.

Aynen katılıyorum.

Ne abd'den, ne moskofdan, ne avrupadan MÜSLÜMANA DOST OLMAZZZZZZ!

Uzun süredir Erdoğanın 4 yıllık üniversite mezunu olmadığı, diplomasında sıkıntı olduğu iddia edilir dururdu biliyorsunuz.

Epeydir bu konuda konuşma, gündem olmuyordu.

Akp milletvekili metin külünk nedense dün durup dururken aniden DİPLOMADAN bahsetmiş.

Hem de PEYGAMBERLERİ örnek göstererek bahsetmiş!

Habere ilk önce inanamadım, yazmamıştır yahu dedim ama gittim külünkün twet sayfasına baktım, hakikaten yazmış.

Buna da YORUM YAPMAYACAĞIM!

Bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kullandığı mobil telefonların yasadışı biçimde emrindeki polisler tarafından takip edildiği iddiası vardı.

İçişleri bakanlığı bunu kesin bir dille yalanlamış.

AKPli Hayati Yazıcı, ittifak konusunda Saadet Partisi'nin kendilerini şaşırttığını söylemiş.

Allah Allah, ne var bunda şaşıracak?

Bunlar kendilerini dev aynasında görüyorlar ya....Herhalde bunlar saadet partisine HADİ GEL KUCAĞIMIZA der demez saadet partisi koşa koşa gidecek sanıyorlardı!

Şaşırmayın şaşırmayın, herkes bahçeli gibi değil!

DİK DURAN, makama, koltuğu eğilip bükülmeyen insanlar, partiler de var bu ülkede!

İstanbul Fatih Camiinin duvarına akp kongre ilanı asılmış!

Camileri, ibadethaneleri RAHAT BIRAKALIM!

SİYASETE, PARTİZANLIĞA ALET ETMEYELİM!

LÜTFEN!

İlla caminin duvarına asmanız şart mı, gidin az öteye asın yahu.

Ayıptır be!

74682.jpg

Bugün güzel bir gün…

CUMA ve MİRAÇ KANDİLİ bir arada.

Allah cumamızı ve kandilimizi hayırlı eylesin.

KUTLU OLSUN!

ihvanistanbul

AkhenAton
1. Bosnalı kardeşlerimize destek olmak adına özellikle hayvanat bahçelerinin ucuz et ihtiyacını karşılayacak at eşek ve domuz etinin getirilmesini ülkem için olumlu bir adım olarak görüyorum.

2. Khk ile ihraç olabileceği gibi ihraç edilenlerde dönebilirmiş. Demek ki hata varsa düzeltiyorlar. Bu iyi bişi, kimse hatasız değil ama reisi yanlış yönlendiriyorlar bazen sanırım.

3. Dolar ve Eurodaki artış suni. Zaten ben hep 50 liralık aldığım için beni etkilemiyor. Dolar 5 Tl Euro 10 TL'de olsa umurumda değil. İphone kullanmasın millet. Ne olmuş?

4. Bakınız bi üstteki madde: Ben hep 50 liralık alıyorum hiç bişi olmuyo bence yalan. Çünkü hükümetimiz sadece memur ve işçi maaşlarına zam yapar diğer şeyler anca güncellenir.

5. Metin Külünk ne demek istemiş anlamadım. Peygamber efendimiz sav. diploması yoktu çünkü ümmiydi ve okul kavramı yoktu. Reisin okuma yazması var. Benzetmeden kastı ikiside Allah tarafından seçilmiş kişiler mi demek istiyor anlamadım.

6. Bence Fatih caminin ismi değiştirilip 15 temmuz şehitleri Fatih camii yapılmalı. Malum Halkımız o zaman vatanda nöbetteydi. Bu fakirde bir gün vatanda nöbet tuttu.