Redyellow'un Kervan'ı 1389 (22.10.2015) Hay Sizin ADALET'inize!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Hakkari yüksekova tümen komutanlığında el bombasının KAZA ile patlaması sonucu 3 askerimiz şehit olmuş, 2 askerimiz de yaralı.

Urfada polis aracı devrilmesiyle meydana gelen KAZA sonucu 1 polisimiz şehit olmuş.

Bingölde yine bir polis aracının yaptığı KAZA sonucu 1 polisimiz şehit olmuş.

Öncelikle şehitlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Ve bu olayların gerçekten bir KAZA olmasını diliyorum.

1 Kasım seçimlerinde aday olmayan akpnin etkili ve güçlü isimlerinden Bülent Arınç "Ben başkalarının yaptığı gibi size 400 vekil verin, şöyle yapacağız böyle yapacağız, başkanlık olmadı da bunlar başımıza geldi, ben milletten ne kadar oy vereceğini bilemem; herkese oy dilenciliği yapacak bir insan da değilim; ama Manisalılar akıllı insanlardır. Kar ve zararın nerede olduğunu bilirler" diyor.

400 vekil cumhurbaşkanı erdoğanın meşhur talebiydi, Arınç’ın “BAŞKALARININ” demesi ilginç gerçekten.

İtrail başbakanı netenyahu "hitleri yahudi katliamı konusunda filistin müftüsü İKNA ETTİ" demiş.

Hitler….

Ve Filistin müftüsü…

Hitler Yahudileri katletmiyecekmişmiş, sadece sürgün edecekmişmiş, Filistin müftüsü sürgün edersen hepsi buraya gelir demişmişmiş, Hitler de ne yapayım diye sormuşmuşmuş, müftü de YAK demişmişmiş.

Kim diyor: İTrailin baş katili netenyahu!

Bu kadar saçmalamak NEDEN YAHU????

pKAKAlı hainlerce bir araca yüklenen patlayıcı, İlçe Emniyet Müdürlüğü binası önünde patlatılıyor, Teröristler, patlamanın ardından binaya uzun namlulu silahlarla saldırı düzenliyorlar.

Allahdan herhangi bir can kaybımız yok.

Hani bu hainler güya eylemsizlik kararı almışlardı?

Ve bazı saftirikler de pkaka eylemsizlik kararı aldı, devlet de operasyonları durdursun diyorlardı?

Bu mu eylemsizlik?

Kudurmuş gibi her gün saldır, eee sonra da eylemsizlik!

Tuuuu sizin eylemsizliğinize!

Allah bunların bin türlü belasını versin, bunların hiç bir sözüne güvenilmez.

Eski başbakan yardımcılarından Ekrem Pakdemirli trafik kazası geçirmiş.

Durumu hayli kritikmiş.

Allah şifa versin.

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş CHP’nin ‘kredi kartı borçlarının faizinin yüzde 80’inin silinmesiyle’ ilgili seçim vaadi ile ilgili konuşmuş.

Ateş, “öyle reklamlara şahit oluyoruz: 'Ödemeyin kardeşim. (Kredi kartı faiz borçları) Yüzde 80'ini sileceğiz'. Seçim öncesi, çok spekülatif bir konu ama bu konuya gireceğim. Biz o zaman mevduatın faizini nasıl ödeyeceğiz” diye konuşmuş.

Birincisi kılıçdaroğlu ben bankalarla görüştüm tamam diyordu, denizbank genel müdürünün açıklamasına göre kılıçdaroğlunun bu sözü doğru değil demek ki.

İkincisi ben bu BORÇ SİLİNMESİNİ oldum olası anlamamışımdır.

Adam ayağını yorganına göre uzatmayacak, kredi kartı vs.vs. deyip borçlanacak, eeee sonra devlet bunları silecek!

Ayağına yorganına göre uzatan, borçlanmayanın suçu ne?

Hangi parti vaat ederse etsin borç silinmesi bence yanlış.

Yapıyorsanız FAİZLİ SİSTEMİ TÜMDEN KALDIRIN.

İstanbul ü.hukuk fakültesinde iki kız öğrenci bir özel güvenlik görevlisi tarafından psikolojik şiddet ve tacize uğruyor.

Yaklaşık 1 ay kadar önce meydana gelen bu olayda suçlanan özel güvenlikçi mahkemece serbest bırakılıyor ve fakültede çalışmaya devam ediyor.

Bu durumu protesto etmek isteyen yaklaşık 50 kız öğrenci de “Teşhir ediyoruz. Bu okulda Özel güvenlik kadınları taciz ediyor” pankartı hazırlayarak eylem yapıyorlar.

İddiaları doğruysa son derece haklı, son derece doğru bir eylem.

Tacizcilerin ceza almadan serbest bırakılmaları, ortalıkta ellerini kollarını sallayarak dolaşmaları bir hukuk garabetidir.

Taciz, tecavüz gibi olaylarda mahkemeler suçu sabit olan kişiler için çok ağır cezalar vermeliler, ceza sistemi buna göre düzenlenmeli.

Şampiyonlar liginde Benfica ile karşılaşan Galatasaray daha maçın 2.dakikasında 1-0 geriye düşmesine rağmen maçı 2-1 kazanmayı başardı.

Güzel bir galibiyet.

Ülke puanımız açısından da çok iyi oldu.

Başarılar Galatasaray, devamı dileğiyle.

Hükumetin İmralı'ya vaatlerde bulunduğunu öne süren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Ben bazı belgeleri gördüm. Halka bunları açıklayamıyorlar, altında eziliyorlar" demiş.

Akp açıklamıyorsa, halktan gizliyorlarsa, sen de görmüşsen buyur sen açıkla sayın kılıçdaroğlu.

Karnınızdan konuşmayın lütfen.

Bir şey biliyorsanız, bir şey görmüşseniz ve kamuoyuna BEN GÖRDÜM diyorsanız buyrun açıklayın.

SİYASETCİLERİN açıklarım haaaa, biliyorum ama açıklayamam vs. şeklindeki tavırlarına uyuz oluyorum.

Ya konuşmayın ya açıklayın, HALK HER ŞEYİ BİLSİN!

Başbakan emeklilere MÜJDE vermiş!

Neymiş o müjde: Bankaların maaş ödedikleri emeklilere promosyon ödemesi!

MÜJDEYE BAK MÜJDEYE: "Emeklilerimizin maaşlarının ödenmesine aracılık eden bankalarla anlaşmalar yapıyoruz. Emeklilerimiz böylece yılda en az 300 lira promosyon almaya başlayacaklar" demiş davutoğlu.

YILDA 300 TL PROMOSYON!

Breh breh breh!

Daha bu sene milletvekili emeklilerine tek seferde AYLIK 740 TL ZAM YAPAN AKP gariban emekli sözkonusu olunca kesinleşmiş bir şey olmamasına rağmen ve devlet değil banka vermesine rağmen yıllık 300 tlyi (AYLIK 25 TL) müjde olarak görüyor!

ADALET ve kalkınma partisi ya!

Hay sizin ADALETİNİZE emi!!!