Redyellow'un Kervan'ı 1379 (10.10.2015) Taşeron Ama Telefonu Var!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Ve maalesef yine bir şehit haberi.

Diyarbakırda hainlerin saldırısında bir polisimiz şehit olmuş.

Mekanı cennet olsun.

Ve bütün polis, asker, vatan, millet düşmanı hainler de kahrolsun.

Bu arada güya bazıları pkaka ateşkes ilan edecek vs. diyordu, bu mu ateşkes?

Bu alçaklardan her türlü melanet beklenir, devlet asla ve asla pkakanın ateşkes vs. lafına bakmamalı, ciddiyetlerine üzerlerine gitmeli, bu hainlerin kökleri kazınıncaya kadar vurmalıdır.

pkakalı hainlerin “sivilleri ve korucuları vurun, suçu askere atın” taktiği ortaya çıkmış.

Hiç şaşırmadım.

Bu kanı bozuklardan, bu hainlerden her türlü hainlik, her türlü melanet beklenir.

İTrail askerlerinin son bir haftada öldürdüğü Filistinli sayısı 7 olmuş. Dün de 3 çocuk annesi bir kadını katletmişler.

Terörist İTrailin terörist askerlerinin zulümleri devam ediyor, kışkırtmaları devam ediyor yani. Sürekli saldırıyorlar,sürekli tahrik ediyorlar, sürekli öldürüyorlar.

Sonra Filistinliler, hamas vs. bunlara cevap verince yandaş medyalarını da arkalarına alarak “Filistinliler bize saldırdııııı” diye yaygara yapıyor bu kanı bozuklar.

Bu hainlerden de her türlü melanet beklenir.

Türkiyeden haberler!

Elazığda ortaokul öğrencisi 12 yaşındaik bir kız çocuğu evinde boğazı kesilerek öldürülmüş olarak bulunmuş.

Gaziantepde pikniğe giden bir ailenin yolunu kesip, ailenin kadınını ormana kaçırıp tecavüz eden 4 kişi yakalanarak adliyeye teslim edilmiş.

Bunlar dünki haberlerden sadece iki tanesi.

Burası Türkiye.

Daha önce sormuştum, tekrar sorayım:

BU TOPLUM NEREYE GİDİYOR BÖYLE?

Ve türkiye gündemini uzun süre işgal eden şike davası sonuçlandı.

Bir çok kişi mahkum olmuştu, uefa, cas, tahkim kurulu da mahkum etmiş, cezalar vermişti.

Sonra akp ile cemaat kavga etti, yasalar değişti, ergenekon AK Pak oldu, balyoz AK Pak oldu, şimdi de şike davasında herkes AK Pak oldu.

Aziz yıldırım dahil bütün sanıklar beraat etmişler.

Neden imha edilir anlamadım ama meşhur TAPELERİN İMHA EDİLMESİNE de karar verilmiş.

Vatana millete hayırlı olsun!!!

Müebbet hapse mahkum edilen ergenekoncular, balyozcular vs. tahliye olurken, şike davasından mahkum olanlar beraat ederken gazeteciler gözaltına alınmaya devam ediyor!

Cemaat gazetelerinden birinin yayın yönetmeni canlı yayında polis tarafından gözaltına alınmış.

Akp iktidarda kalmaya devam ederse birkaç sene sonra kendine yeni bir düşman icat eder, o zaman bu cemaatciler de tahliye olur herhalde!

2016 Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde milli takımımız Çek Cumhuriyeti ile hayati bir maça çıkıyor bugün.

Doğrusunu söylemek gerekirse pek umudum yok ama çıkmayan candan umut kesilmezmiş.

Başarılar.

Akpnin kobani sevdası depreşti yine. Davutoğlu "pkaka rusyadan güç alıp kobaniye saldırırsa müdahale ederiz" diyor.

Ben bu kobani hassayetini anlamıyorum, neden kobani?

Başka yere saldırırlarsa bi şey yok, kobaniye saldırırlarsa müdahale, çok garip!

Şike davasında beraat çıkmasına trabzon tarafı çok öfkeli. "YAZIKLAR OLSUN! ÜSTÜNLERİN HUKUKU" demişler, “TÜRK ADALETİ YARA ALDI” demişler. Vs.vs.

Atı alan üsküdarı geçti trabzonspor, geçmiş olsun!

Nobel ödülü kazanan aziz sancara üniversitesinin rektörü esprili bir şekilde "sana nobelden daha iyi bir haberim var, North Carolina Üniversitesi'nde ömür boyu geçerli ücretsiz park hakkı kazandın" diyor.

Aziz sancarın cevabı: ""benim daha iyi bir haberim var! Ben araba kullanmıyorum"

Fenerbahçe kulübü kumpas tişörtleri hazırlamış.

Mahkemenin bu yönde sonuçlanacağını ÖNCEDEN biliyorlarmış demek ki!

Helal olsun!!!!

Milli eğitim bakanı nabi avcının açıklamasına göre YENİ DÖNEMDE BÜTÜN OKULLAR TAM GÜN EĞİTİME GEÇİYORMUŞ!

Bunun alt yapısı vs. hazırlandı mı? Tam gün eğitime göre okullar, binalar tamam mı?

Bence hayır. Bırakın tam gün eğitime göre hazır olmasını şu anki eğitime göre bile tam hazır değil okullar,hala sınıflar kalabalık, hala istenen düzeyde değil.

Akp yine BEN YAPTIM OLDU mantığıyla hareket ediyor.

Bir akp klasiği!

“Sabah altıdan gece saatlerine kadar taşeron olarak çalıştığını, asgari ücret aldığını” söyleyen işçiye Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtı, 'Taşeron ama telefonu var' olmuş!

"TAŞERON AMA TELEFONU VAR!"

Halbuki bu vatandaşın telefonunun olmaması lazım, dumanla anlaşabilirdi insanlarla değli mi sayın başbakan?

Mantıkları bu bunların, insan taşeron şirkette çalışıyorsa, zengin değilse, tuzu kurulardan değilse cep telefonu da olmamalı!

İnşallah söz verdikleri asgari ücrete 1.300 TL lafından TAŞERON AMA TELEFONU VAR diye caymaz davutoğlu.