Redyellow'un Kervan'ı 1279 (10.06.2015) Bu tezgah kimin tezgahı?????

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Kılıçdaroğlu ERKEN SEÇİM ZAMAN KAYBI diyor.

Katılıyorum.

Fakat: Erken seçim zaman kaybı diyorlar aynı zamanda akp ile koalisyona da hayır diyorlar, bu durumda kılıçdaroğlu başbakanlığında chp+mhp+hdp koalisyonu umuyorlar demektir.

HDP böyle bir koalisyona yanaşır bence ama “hdpnin içinde olduğu bir hükümete mhp yanaşır mı?”

Önemli olan bu soru.

Bence yanaşmaz, böyle bir şey mhpnin intiharı demektir.

Balyoz davasında flaş bir gelişme yaşandı dün.

Anayasa Mahkemesi'nin ‘hak ihlali’ kararından sonra yeniden yargılanan ve beraat eden Balyoz davası sanıklarından aralarında Çetin Doğan’ın da bulunduğu 7 kişi hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı beraat kararının bozulmasını istemiş.

Başsavcılık, Doğan liderliğindeki yapılanmanın darbeye teşebbüs ettiğini savunmuş.

O kadar ses kaydına, ortaya çıkan o konuşmalara rağmen Çetin Doğan ve tüm sanıkların beraat ettirilmesi garip bir durumdu, bakalım şimdi ne olacak.

Bağımsız Aday Hepar Genel başkanı emekli general osman pamukoğlu ve bir kaç bağımsız aday oy pusulalarının usule aykırı olduğu gerekçesiyle yskya başvurmuşlar ve istanbul seçimlerinin iptalini istemişler.

İyi de Oy pusulalarının usulsüz olduğunu seçimlerden önce niye söylememişler, niye seçimlerden önce itiraz etmemişler ki???

Oy pusulalarının usulsuz olduğu kaybedince mi akıllarını gelmiş acaba?

Seçimlerden önce bunu gündeme getirselerdi şimdiki itirazları daha haklı sayılırdı, şu saatten sonra bu itirazlardan olumlu yönde bir şey çıkacağını sanmıyorum.

Diyarbakırda pkklıların hüda-parlılara saldırması ve sonrasında çıkan olaylarda 4 ölü var.

Son dönemlerde bu durum çok sık olmaya başladı, pkk devlette çatışamayınca hüdaparla çatışıyor, saldırıyor anlaşılan.

Ve ilginç ki hüdaparlılara saldıran pkklılar (gerçek sorumlular) genelde yakalanmıyor!

Benzine yine KAZIK gelmiş!

AKP kazıkları devam ediyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, seçimlerde minimum yüzde 3 hile olduğuna yüzde 100 inandığını belirterek, "99 değil. En az Türkiye genelinde yüzde 3 hile oldu. Güneydoğu'da demokratik seçim yapılmadı baskı seçimi yapıldı. Dolayısıyla neticelerin kesinlikle dünyada demokratik olduğu söylenemez" demiş.

hahahahahahaha :)

HİLE VAR itiraz sırası akplilerde!

Trafolara kedi girdi derse hiç şaşmayacağım:)

Kedidir kedi!!!

Bölgede son zamanlarda sürekli olaylar oluyor.

Seçimlerden hemen önce BOMBA PATLATILDI, Demirtaş ve hdp beklenenin tersine son derece AKLI SELİM açıklamalar yaptı ve KAZANDI!

Dün pkk yandaşları saldırdı, 3 hüdaparlı öldü, Demirtaş yine son derece AKLI SELİM açıklamalar yapıyor! ve muhtemelen yine hdpnin hanesine artılar yazılacak!

NELER OLUYOR???

Evet ortada bir TEZGAH var, bu kesin.

Peki bu TEZGAH KİMİN?

Akp yanlısı medyada tek tük de olsa AKP NERDE HATA YAPTI? sorusuna cevap arayanlar var.

Yenişafak yazarı İsmail Kılıçaslan da akpnin hatalarını sıralamış.

ÖZELEŞTİRİ güzeldir ama bunu sadece akp yanlısı gazeteciler vs. değil bunu bizzat akp üst yönetimi de yapmalı.

Trilyonlar vererek acaip acaip dinazor heykelleri yaptıran akpli melih gökçek ile ilgili haberler devam ediyor.

Hakikaten müthiş bir israf bence.

Hiç gereksiz, lüzumsuz, saçma sapan şeyler.

Devletin, belediyenin paraları bu şekilde çar çur edilmemeli.

VEBAL VAR VEBAL!

Yine SURİYE.

Yine VARİL BOMBALI saldırı.

Yine KATİL ESAT.

Yine ÖLÜM.

Ve yine SURİYE ÖLÜYOR!

SURİYELİ ÖLÜYOR!

AKPye bir hatırlatma, nerede hata yaptıklarına dair bir yazı da akp yanlısı akit gazetesinden gelmiş.

Eski CHP milletvekili Şahin Mengü de chpyi seçimlerdeki başarısızlıktan dolayı eleştiriyor.

"Kılıçdaroğlunun yerinde kim olursa olsun bu kadar oy alırdı" diyor, katılıyorum, emin olun şu ortamda chpnin başında ben olsaydım en kötü ihtimalle bu kadar oy alırdım, hatta geçerdim!

AKP bütün ısrarlara rağmen yüzde 10 luk seçim barajını kaldırmamıştı, düşürmeye de yanaşmamıştı.

Savundukları da İSTİKRAR lafıydı.

Görüldüğü ki baraj istikrar getirmiyormuş!

Baraj döndü dolaştı AKPyi vurdu, bumerang gibi!

Bengladeşde bir müslüman lidere daha idam cezası verilmiş.

Milli gazete NEREDE DÜNYA; NEREDE İNSANLIK? diye soruyor.

Dünya ve insanlık idam edilecek olan kişiler MÜSLÜMAN siyasiler olunca tatile çıkıyorlar!

İslam karşıtı birileri idama mahkum edilseydi bütün dünya ayaklanırdı, insan hakları savunucuları ayaklanırdı.

Ama ölen, idam edilen Müslüman olunca hepsi tatile çıkıyor sözde insan hakları savunucularının.

KÜLAHIMIN DEMOKRATLARI!

menzil5453

Doçent
Baraj %5 olsun hdp'nin alacağı oy da düşecektir. Çünkü doğuda sırf hdp baraj altında kalırsa çirkefleşecek korkusuyla oy veren kürtler var.