Redyellow'un Kervan'ı 1277 (08.06.2015) Vatana Millete Hayırlı Olsun...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Redyellow'un Kervan'ı 1277 (08.06.2015) Vatana Millete Hayırlı Olsun...

Ve bir genel seçim daha sonuçlandı.

Bu sonuçlara göre hiç bir parti tek başına iktidar olamıyor.

Ufukta bir koalisyon hükümeti görünüyor.

Sonuçlar vatanımız, milletimiz için hayırlı olsun.

AKP oylarını düşürdü, kaybetti.

CHP oylarını düşürdü, kaybetti.

MHP BENCE az da olsa oylarını artırdı ama bana göre 13 senedir muhalefette olan bir parti olarak mhp de başarısızdır

Saadet+BBP ittifakı kaybetti.

HDP tahminlerin üzerinde bir oy ve yine tahminlerin çok çok üstünde milletvekili sayısı ile bu seçimin tek galibidir bence.

AKP boşuna oraya buraya saldırarak seçim sonuçlarının üzerini örtmemeli, NEREDE HATA YAPTIK demelidir.

Tabi aynı şeyler chp ve mhp ve diğerlere için de geçerli, hiç kimse millete laf atmadan hatayı, kusuru kendinde aramalıdır.

AKPli burhan kuzu erken seçim kaçınılmaz diyor.

Peki erken seçim tek başına iktidar çıkartır mı?

Bence çıkarmaz, koalisyon hükümeti denenmeden gidilecek bir erken seçim şimdikine yakın sonuçlar verir, hatta akp daha da düşebilir.

Kılıçdaroğlu “SONUÇLARDAN MEMNUNUM, İSTİFA ETMEYECEĞİM” açıklaması yapmış.

CHP genel merkezinde de sevinç havası vardı gece!!

Hakkaten garip bir parti bu chp!

Uzun yıllardır iktidar olamayan, hep muhalefet olan ama oyunu artırmayı bırakın oylarını düşüren bir parti sonuçlardan memnun ve bayram havası var!

Anlayan varsa beri gelsin.

czb45lp9fwk5j12sy.jpg

czb46xvxkywlz8prm.jpg

2011 ve 2015 genel seçim sonuçlarına göre illerin değişen renkleri.

Özellikle doğuda akp hdpye baya oy kaybetmiş görünüyor.

Genel seçimlerden 4 koalisyon senaryosu çıkmış durumda.

akp+chp koalisyonu.

akp+mhp koalisyonu

akp+bdp koalisyonu.

chp+mhp+bdp koalisyonu.

Benim şahsi tahminim bahçeli sert konuştu gece ama yine de AKP+MHP koalisyonu.

Hiçbir koalisyon vs. görüşmesi yapmadan, peşinen ERKEN SEÇİM demek hiçbir partiye de ülkeye de fayda getirmez diye düşünüyorum.

3 ay sonraya erken seçim yapılsın kararı alındı, sonuç gene koalisyon olursa durmadan erken seçime mi gidecek bu ülke?

Liderler bencilliği bırakmalı.

MİLLETE KÜSÜLMEZ.

İllaki tek başına iktidar olacaksınız diye bir kural yok, amacınız millete hizmet ise koalisyon yoluyla da yapılabilir bu hizmet.

Küçük çocuklar gibi OYNAMIYORUM; KÜSTÜM tavrı olmaz, olmamalı.

Millet demokrasinin gereğini yaptı, sıra sizde.

Bu seçimde aday olmayan mhp milletvekili sinan ogan seçim sonuçlarının mhp için başarısızlık olduğunu söyleyenlerden.

Katılıyorum, İstanbulda hdpnin bile gerisinde kalan mhp ve bahçeli zafer kazanmış edasındalar ama bu çok yanlış, mhp de kendini sorgulamalı ve özellikle Bahçelinin liderliği yeniden ciddi olarak sorgulanmalıdır.

Davutoğlu "8 haziranda iktidar olamazsak bırakırım" demiş.

Kılıçdaroğlu "yüzde 26 oy alamazsak bırakırım" demiş.

Haber siteleri bu sözleri hatırlatıyorlar.

Duyarlar mı?

Duymazlar.

Akp oylarını düşürdü, chp düşürdü vs.vs. dedik.

Ama asıl kaybeden Erdoğan oldu bunu da yazmak lazım.

Erdoğan CUMHURUN başkanı gibi değil AKP EŞ GENEL BAŞKANI gibi davrandı seçim boyunca en baş kaybeden oldu.

Ve Bülent Arınç Melih Gökçek kavgası.

Arınç bana 8 hazirana kadar müsaade edin, nasıl parsel parsel satıldı belgeleriyle açıklayacağım türünden şeyler söylemişti.

Ve 8 haziran geldi çattı.

Bakalım Arınç gökçekin ankarayı nasıl parsel parsel sattığını açıklayacak mı???

Son durumlara göre:

Mustafa Sarıgül tbmmye giremedi!

Ekmeleddin İhsanoğlu tbmmye girdi.

Erdoğanın Damadı tbmmye girdi.

Aponun yeğeni tbmmye girdi.

Mehmet Haberalın oğlu tbmmye giremedi.

Ozan Ceyhun tbmmye giremedi.

Savcı Sayan tbmmye giremedi.

Eski Diyarbakır belediye başkanı bdpli Osman baydemir urfadan tbmmye girdi.

CHPden urfa adayı olan meşhur susurluk kazası kahramanı Sedat Bucak’ın kardeşi tbmmye giremedi!

Cemaatin bağımsız adayları tbmmye giremedi.

Özellikle sarıgül çok kaybedenlerin başında.

Belediye başkanlığını kaybetti, büyükşehir başkanlığını kaybetti, şimdi de vekililği kaybetti, dimyada pirince giderken evdeki bulgurdan da olmuş durumda yani.

Cumhurbaşkanı başdanışmanı mustafa varank diyor ki: “Olanda hayır vardır. Yeter ki siyasetin kuralları işlesin, milletin takdiri her şeyin üzerindedir. Paralel yapının bağımsız adaylarının ne kadar oy aldıkları ortada. Paralel yapının toplumsal bir gücü olmadığı da tescillenmiş oldu.”

Paralel...paralel..paralel..

AKP neden kaybetti sorusuna akpliler şu fotoğrafa ve bu sözlere bakarak yorum yapmalılar!!!

can feda

Profesör
972_SECIM_2015.jpg

.....HAYIRLI UĞURLU OLSUN.....

2015-genel-secim-sonuclari-7-haziran.jpg

---Bu seçimin en çok kaybedeni Erdoğan'dır...ve akp'ye kaybetttiren etmenlerden biri de Erdoğan'dır...Sanki eş başkan gibi meydanlarda propaganda yaptı...

---chp de kaybeden taraflardan birisi...beşiktaş ve çankaya gibi kemikleşmiş ilçelerde bile ciddi oranda hdp ye kayış var...

---mhp aynı mhp...kaybetmesine rağmen hala zafer naraları atıyor...koalisyona da kapıyı kapattı...istanbul'da hdp'den az oy aldı mhp...

---Milli ittifak ah milli ittifak...beklentim %5-6 bandında oy alması idi...ama ben hayal kırıklığına uğradım açıkcası...

AKP otursun düşünsün...ben ne yaptım da 3.5 milyon oy benden gitti diye...hiç öyle saadeti onu bunu suçlamaya gerek yok...bakın geçen seçim oranlarına doğuda akp oyları gitti hdp'ye...batı'da ise chp oyları gitti...millet oy verdikçe akp güç zehirlenmesi yaşadı...herkesi hain ilan etti...insanlar iyice şirazeden çıktı...denize düşen yılana sarılı hesabı hdp'ye sarıldı insanlar maalesef...ama şöyle de bir durum var ki...akp li kardeşlerin alın size hdp deme hakkı yok...bu ülke haburu yaşarken akp liler ses etmedi...kamera karşısında apo'nun mektupları okunurken akp lilerden pek ses gelmedi...bülent arınç:apoyu itibarsız hale getirmeyin derken ses edilmedi...oslo'da bunlar ile pazarlık yapıldı...Allah aşkına şimdi şehitler üzerinden ajitasyon yapmayalım...

f7a_secim.jpg

şu saatten sonra...koalisyon hükümeti kurulmaz ise...erken seçim sonucun çözümü olmaz bence....

fft86_mf4795350.Jpeg

zaman ne çabuk geçiyor değil mi...şimdi insanlar belge bekliyor hadi bakalım...yiğit iseniz sözünüzde durun...

AYRICA...EKONOMİ KONUSU...EKONOMİ İYİ DEĞİL DEDİKÇE...YOK YOK İYİ DEDİLER...İMF YE BORÇ VERİYORUZ DEDİLER...EMEKLİYE İŞÇİYE VERİN O ZAMAN DEDİKÇE KAYNAK NEREDE DEDİLER...İŞSİZLİK %11.2 OLDU...ENSLASYON ORANI ORTADA İDİ...EKONOMİYE DAHA ÇOK ODAKLANMAK GEREK...AKP Lİ KARDEŞLER...EKONOMİNİN DEDİKLERİ GİBİ İYİ GÜLLÜK GÜLİSTANLIK OLMADIĞINI ANLARLAR UMARIM...BAKIN BİZ OLMAYINCA NE OLUYOR HESABINA GİRMEDEN EKONOMİYE ODAKLANILMALI...