Redyellow'un Kervan'ı 1267 (18.05.2015) Türk'ü İncitirsen İki Şey Yapar... | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Redyellow'un Kervan'ı 1267 (18.05.2015) Türk'ü İncitirsen İki Şey Yapar...

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Redyellow'un Kervan'ı 1267 (18.05.2015) Türk'ü İncitirsen İki Şey Yapar...

Meşhur "hesabınızı pkk ele geçirmiş, biz emniyetten arıyoruz, sizeyardımcı olmak istiyoruz, tutuklanmamanız için paralarınızı, zinetlerinizi bize teslim edin" dolandırıcılığını bu defaki kurbanı EMEKLİ BİR BÜYÜKELÇİ olmuş!

Tam 54 BİN TL ve 8 BİN DOLARI götürüp dolandırıcılara teslim etmiş.

Yok artık!

Hem de bir BÜYÜKELÇİ bunu yapan!

Hadi cahil cuhala insanlar bunlara kanıyor da bu okumuş etmiş insanlar nasıl kanıyorlar anlamak mümkün değil.

MİT tırlarıyla ilgili soruşturmada 7 kişi tutuklanmış.

Tutuklanan kişi sayısı kaç oldu bilen var mı acaba?

Habire gözaltı, habire tutuklama.

Bakalım nereye varacak bu işin ucu?

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Gazzeyi ziyaret etmiş.

Bravo Görmez.

Tayyip Erdoğan yakında gazzeye gideceğim demişti ama gidEmemişti, Görmez ondan ceval çıktı, tebrik ederim.

Mısırdaki faşist sisi cuntasının SEÇİLMİŞ cumhurbaşkanı muhammed mursi ve108 kişiyi idama mahkum etmesi protesto ediliyor.

Bunlar sivil toplum kuruluşlarının, siyasilerin vs. tepkileri, mısırdaki cuntaya DEVLETLERİN, ULUSLARARASI TEPKİLERİN OLMASI lazım.

Tabi “diktatöre idam” diye başlık atarak idama destek veren POSTAL YALAYICI KARAKTERSİZ medya da var!

Ve CUNTA idamlara başlamış bile.

6 Kişi idam edilmiş.

Yazık, çok yazık.

Nerde dünya çapındaki sözde insan hakları savunucuları, nerede birleşmiş milletler???

Başsavcılık PARALEL YAPI PROPOGANDASI YAPAN YAYINLARIN DURDURULMASI için TÜRKSAT'a müracaat etmiş!

Hakkaten de yok artık demek lazım.

Daha düne kadar bütün akplilerin, erdoğanın vs. sürekli olarak çıkıp muhabbet ettikleri televizyonları şimdi engelleyecekler öyle mi?

Demek ki yıllardır akpnin bakanları, genel başkanları, yetkilileri TERÖR YANDAŞI TELEVİZYONLARA ÇIKIYORLARMIŞ!

Tam komedi!

MHP Milletvekili adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan HDP ile ilgili dikkat çeken bir değerlendirme gelmiş, HDP'nin barajı geçip geçemeyeceği ile ilgili olarak gönlünden geçeni açıklayan İhsanoğlu, "Meşru yolu deniyorlar; bence ön kapıdan girmek arka kapıdan girmekten daha iyidir" demiş.

Katılıyorum.

HDP şiddete, teröre destek vermeyi de tamamen bırakmalı ve sadece SİYASET yapmalıdır.

20 yıl boyunca Türkiyenin en etkili gazetelerinden Hürriyet Gazetesi Genel Yayın yönetmenliğini yapan ve Doğan Holding yönetim kurulu üyesi olan Gazeteci Ertuğrul Özkök bir ropörtaj vermiş.

Diyor ki: "Bir tek şey istiyorum, karıma da söyledim. Birincisi kilisede yapılmasını istiyorum. Camideki cenaze geleneğini beğenmiyorum. Hiç estetik gelmiyor bana. Allah'a inanıyorum. Müslümanım ama müslümanlığın kendi içinde diğer dinleri de barındırdığını biliyorum. Müslümanlar gidip kilisede namaz da kılabiliyor neticede. Dolayısıyla benim cenazem de bir kiliseden kaldırılabilir diye düşünüyorum. Güzel bir kilisede ve oturma düzeni içinde, arkadaşlarımın da kravatlarını takarak, şık bir şekilde yer almalarını ve hakkımda güzel şeyler söylemelerini umuyorum."

Allah akıl fikir versin.

Şanlı urfada sosyal medya üzerinden örgütlenip SURİYELİLERİ İSTEMİYORUZ eylemi yapmak isteyenlere müsaade edilmemiş.

Bunun üzerine toplananlar yoldan geçen suriyelilere saldırmışlar.

İSTEMİYORUZ demeyi bir yerde anlarım da yoldan geçen insanlara saldırmak neyin nesi ya?

Allah hiç kimseyi o insanlarnı durumuna düşürmesin, vatansız, yurtsuz bırakmasın, o insanlar keyfi yere mi türkiyedeler?

Çok yanlış bu davranışlar, kınıyorum.

Mısır hükümeti vatandaşlarının Türkiye üzerinden Suriye’deki cihatçı gruplara katılmasına engel olmak istediği için 18 ila 40 yaşları arasındaki kadınların özel izin almadan Türkiye'ye seyahat etmesine yasak getirmiş, AFP'ye konuşan Mısırlı bir yetkili 72 saatte tamamlanan güvenlik soruşturmasının ardından alınan izinle Türkiye'ye seyahate izin verildiğini belirtmiş.

Aklı sıra Türkiyeye tavır koyuyor herhalde faşo sisi! Beynine turp sıkayım senin faşist sisi!

BİZ GEREKEN TEPKİYİ VERMEDİĞİMİZ için bu faşo böyle davranıyor!

Mısır normalleşip, halkın hür iradesine saygılı davranmaya başlayana kadar elçisi kovulmalı, mısırla diplomatik ilişkiler askıya alınmalı vs.vs., sadece laf üretirsek adam yüzsüz, zeytinyag gibi üste çıkmaya çalışır!

ABD'nin Louisville Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Justin McCarthy, sözde Ermeni soykırımına ilişkin önemli açıklamalarda bulunmuş.

Diyor ki "Türklerin güçlü, şeref kavramına sahip, şikayet etmeyen kişiler olduğunu aktaran McCarthy, "Türkü incitirsen iki şey yapar, ya boşverir ya da sert bir karşılık verir. Ağlamaz, kendisine acındırmaz"

Güzel tarif ama bence bu ESKİDEN böyleydi, günümüzde sadece ÖZELLİKLE YÖNETİCİ BAZINDA boş konuşur olduk!

Önemli bir konuda bir sıkıntı olduğunda boş boş konuşup, esip gürlüyoruz ama icraat hemen hemen sıfır bir çok olayda.