Redyellow'un Kervan'ı 1265 (16.05.2015) Al Sana Kaynak!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Netekim paşa defnedildi.

Mezarına pek gelip giden, ziyaret eden yokmuş.

NE EKERSEN ONU BİÇERSİN diye bir atasözü aklıma geldi nedense!!

İstanbul maltepede bir cami yakınına kurulan AKP standına camiden kaçak elektrik çekilmesi ortalığı karıştırmış.

Müftülüğü arayarak uyaran mhplilerle akpliler arasında arbede çıkmış, kaçak elektrik çekenler değil itiraz eden 4 mhpli gözaltına alınmış.

GÜÇLÜLERİN HUKUKU 1!

Irak Hava Kuvvetlerine ait uçaklar, silah ve mühimmatı yanlışlıkla ışid militanlarına atmış.

YANLIŞLIKLA mı? BİLEREK mi?

Daha önce de abd uçakları yapmıştı böyle bir şey.

Ben YANLIŞLIKLA olduğuna pek inanamıyorum bu tür şeylerin.

Dün gece mübarek Miraç kandili idi.

Dualar edildi, eller duaya kalktı.

Allah hayırlara vesile eylesin.

Şahsımız, ailemiz,vatanımız, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olsun inşaallah.

Başbakan Erdoğanın danışmanı yusuf erkelin tekmelediği madenci olayı vardı hatırlarsınız.

Tekmelenen madenci hem işinden atılmış hem de DEVLET ARACINA TEKME ATARAK ZARAR VERMEK suçundan para cezasına çaptırılmış!

GÜÇLÜLERİN HUKUKU 2!

Tam komedi!

Seçimler gelmiş, ülke seçim atmosferine girmiş, seçimlerden önce barajı konuşmayan, baraj kaldırmayan veya düşürmeyen AKP şimdi "seçim sistemi tabu değil, barajı tekrar konuşuruz" diyor!

İnsanlarla alay mı ediyorsunuz yahu siz?

Çorumda Adamın stada girmesi, maç izlemesi yasaklanmış.

O da tutmuş STADIN YANINA GETİRDİĞİ VİNCİN ÜZERİNE ÇIKARAK maçı izlemiş!

GÜÇLÜLERİN HUKUKU 3!

AKP cumhurbaşkanı erdoğanın kırıkkale mitinginde bir kadın SENİ SEVİYORUZ CUMHURBAŞKANIM diye bağırmış.

Ancak; Bunu protesto sanan polis kadını eylemci diye yaka paça gözaltına almış!

Hemen her gün saatlerce konuşan, onlarca televizyonun da canlı olarak saatlerce konuşmasını yayınladığı erdoağan da muhalefete BENİ SUSTURAMAZSINIZ demiş!

İNSANLIĞIN ÖLDÜĞÜ AN!

Myanmar'ın Arakan bölgesinden kaçan yüzlerce Müslüman Tayland izin vermediği için günlerdir bir gemide aç ve susuz bekliyormuş.

Gerçekten de öyle: İNSANLIĞIN ÖLDÜĞÜ ANdır bu an!

Yazıklar olsun tayland yönetimine.

Türkiye keşke bir gemi gönderip o insanlara yardım etse.

Amasyada chpli milletvekili adayı Ramis topal çeşitli yerlere afişler astırmış.

Afişlerin bazılarında MAZOT 2 TL OLACAK diyormuş, bazılarında ise indirim yaparak MAZOT 1,5 TL OLACAK yazılıymış, bu da hem eleştiri hem de alay konusu olmuş.

Hakkaten de alay edilmeyecek gibi değil yani!

Erdoğan TÜRKİYE CÜBBELİ TERÖRİSTLER GÖRDÜ diyor.

Ekleyelim: VE CÜBBELİ TERÖRİSTLERİ YILLARCA KORUYAN; YATAKLIK EDENLERİ GÖRDÜ!

Ve o kadar garip ki, TERÖRİSTE YARDIM VE YATAKLIK EDENLERE hiç bir kanuni işlem, hukuki işlem yapılmıyor!

Fransa'nın güneydoğusunda bulunan Venelles kenti belediye başkanı Robert Chardon "Fransa'da islam dini yasaklansın" tweeti atmış.

GÖKTEN KEMİK YAĞMASINI BEKLE! ey faşist kişi!

GÜNÜN YAĞCILIĞI:

Bir kaç gün önce: "Ona; anam, babam, eşim çocuklarım feda olsun"

Ve dün doruk noktaya ulaşılmış: “Erdoğan, 300 yılda bir Allah’ın nasip ettiği liderlerden biri. Allah Türkler’e yüz yılda bir böyle bir lider veriyor"

Ve "gördükçe de aşık oldum. Doğrusu solculuk dönemimde Mevlana ile Şems’in arasındaki aşka anlam veremiyordum. Tanıdıktan sonra gördüm ki, böyle bir ilahi aşk iki erkek arasında olabiliyor..”

Türkiyenin İTrail vatandaşlarına VİZE UYGULAMADIĞI buna karşılık FİLİSTİN VATANDAŞLARINA VİZE UYGULADIĞINA dair haber.

Ve bu durum PROTESTO EDİLMİŞ!

Hakikaten böyle bir durum varsa bu tam bir rezalettir, skandaldır.

2015’in Ocak-Nisan döneminde Türkiye, faize bütçeden tamı tamına 24 milyar lira (eski parayla 24 katrilyon) ödemiş!

23 MİLYAR TL!

24 KATRİLYON lira!

Faize gidiyor!

Bu sadece 4 AYLIK bir miktar düşünebiliyor musunuz?

Asgari ücret vergi dışı bırakılsın, emekliye zam yapılsın, çalışana zam, ikramiye vs. gibi şeyler sözkonusu olunca KAYNAK NEREDE diyenlere ithaf olunur!

AL SANA KAYNAK!

KAYNAK VAR!

YETERKİ BUNU FAİZCİYE; RANTCIYA DEĞİL VATANDAŞA AKTARACAK ZİHNİYET OLSUN BAŞTA!

can feda

Profesör
173538.jpg

kimseye kalmıyor bu dünya gerçekten...

akp_standina_camiden_kacak_elektrik_cekildi_h60629_abfca.png

Evet infiale yol açmış...gözaltına alınanlar olmuştu...
gün gelir hesap döner...

Madenci-tekme.jpg

ülke olarak ne hala geldiğimizin resmidir bu haberler...tüm bu karalara rağmen hala ak ım diye dolaşmak ta enteresan...

akkadn.jpg

aslında dün yazacaktım bu miting ile ilgili izlenimlerimi...çünkü dün bende K.kale de idim...

1)K.kale tarihinde görülmemiş bir şekilde temizlendi...Erdoğan'ın güzergahı ve 2-3 sokak yanları...inanılmaz bir şekilde temizlendi...ayrıca tüm kaldırımlar boyandı...her tarafa çiçek dikildi...ama dediğim gibi sadece Erdoğan'ın güzergahı ve 2-3 sokak yan yolları BELEDİYE HER ZAMAN YAPSA BÖYLE TEMİZLİK SÜSLEME...ÖLÜR ZATEN...BURADA YAŞAYANLAR HAKETMİYOR SANKİ BUNU...

2)İnanılmaz bir güvenlik önlemi vardı...kırşehir,aksaray,tokat ve hatta urfa arabaları ile ekstra güvenlik için polisler gelmişti...

3)Erdoğanın açılışını yaptığı yerlerden bazıları daha önceden yapılıp bitirilmiş yerler ve faaliyette olan yerler...tekrar açmış oluyor...mesele fizik tedavi hastanesi ve sağlık bilimleri fakültesi demişti...2si aynı binada...o bina K.kale'ye 2011 yılında yapıldı...tamamen hizmete hazır halde bitirildi...50trilyona maloldu...Hastane tam 3 yıl hiç kullanılmadı...(isteyenler yerel gazetelerden bakabilir ayrıntısına)çürümeye gidiyordu...sonra üniversite bu şekilde kullanıma açtı bu sene ortasında...ama erdoğan sanki yeni yapılmış gibi geldi açtı...şu an hasta yatışı var ama ne yeterli doktor var...ne yeterli fizyoterapist var...ne yeterli hemşire var...hatta hasta bakıcılar hastaları tedavi ediyordu...şu an öyle mi bilmiyorum ama söylediğimin ilk kısmından eminim...

4)
Kırıkkale Üniversitesi idari personeline sözlü olarak izin verdi...kaynağım sağlam...mitinge gidenler idari izinli sayılacak diye...

Erdoğan izlenimleri ve bir nebze olsun gerçekler böyle...

arakan.jpg

Gerçekten yürek burkan haber...Allah yardımcıları olsun...bizlerde dua edelim inşAllah...keşke birşeyler yapılsa...bir şekilde yardım ulaştırılsa...

ekran-resmi-2015-05-15-17.41.22.png

hakkaten ciddiyetsizlik :) yani ondan öte rezillik :) :)

934618.jpg

Günden güne bu tarz söylemlerini arttırıyor Ethem Sancak...yazık gerçekten...hele bir de işime zarar gelmesin...ihaleleri alayım...vergi cezası gelmesin...bana yüklenmesin diye ise bunlar...gerçekten çok yazık...