Redyellow'un Kervan'ı 1258 (09.05.2015)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: Türkiye Avrupa'da jeotermal rezervi açısından birinci, dünyada da ilk beştedir. Bunları doğru ve iyi bir şekilde değerlendirmemiz lazım. Bu, doğalgazdan daha etkili bir enerji kaynağıdır" diyor.

AVRUPADA BİRİNCİ, DÜNYADA İLK BEŞ.

Müthiş bir rezerv değil mi?

Ama kullanamıyoruz, değerlendiremiyoruz.

Tabi bu durum sadece jeotermalde değil bir çok madende vs. de geçerli, türkiye inanılmaz bir yer altı zenginliğine sahip ama bir çoğunu değerlendiremiyoruz, üretemiyoruz, hatta tutup dışardan alıyoruz.

1-20150509000021.jpg

Diyaneti kaldıracağız diyen hdpye (haklı olarak) tepki gösteren akpnin 3 önemli ismi meğer daha önce diyanetin kaldırılmasını istemişler.

Yalçın akdoğan ve Mehmet metiner yıllar önce yazdıkları yazılarda diyanetin kaldırılmasına destek veriyorlarmış.

Bu ikiliye Bülent Arınç da eklenmiş, Arınç da 2006 TARİHLİ BU HABERDE “diyanet kaldırılmalı”, “GERÇEK LAİK ÜLKEDE DİYANET OLMAZ, OLMAMALIDIR” demiş. Arınç “Türkiye, Diyanet'in mevcudiyetini tartışmalı, gerekirse bu kurumu kaldırmalı.” Diyor.

DÜN DÜNDÜR BUGÜN BUGÜNDÜR VAKASI 1

Yıllardır makarna, kömür muhabbeti yapan chp ŞEKER DAĞITMAYA başlamış.

Tatlı yiyelim tatlı OYlaşalım dediler demek ki!!!

Melih Gökçekin dinazorları konuşulmaya devam ediyor.

Bu sefer bizzat kendisi dinazorların maliyetini açıklamış.

380 adet büyüklü küçüklü dinazor yaptırdıklarını, bunların çinden getirileceği ve ortalama 13 BİN TL olduğunu açıklamış.

Yazık değil mi o paraya?

Yazık değil mi milletin parasına?

C.başkanı erdoğan önceki gün abdullah gülün c.başkanlığı dönemindeki ermenistana gitmesini yanlış bulduğunu söylemiş, o ziyareti eleştirmişti.

Halbuki Erdoğan ermenistan ziyaretinin olduğu zaman “BU MAÇA GİDİŞİ OLUMLU BULUYORUM” anlamında sözler söylemiş!

DÜN DÜNDÜR BUGÜN BUGÜNDÜR VAKASI 2

Haber ne kadar doğru bilemiyorum ama BROKOLİ'yi sakız gibi çiğnemek kanser hastalığına çok iyi geliyormuş.

İTrailde "Filistinli anneleri öldürelim" diyen kişi ADALET BAKANI olmuş!

Zalim İTraile yakışmış!

Sinemamızın usta isimlerinden Zeki Alasya vefat etmiş.

Çok sayıda filmi vardı ama özellikle o köyden indim şehire filmindeki altın sayma bölümü ve BEN AĞBEYİM ALTINLAR BENDE KALACACAK diyen HİMMET AĞBEY hakikaten efsaneydi.

Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

CHPli gürsel tekinin "ordu iki gün içinde suriyeye girecek" iddiasına dışişleri bakanlığı CİDDİYETSİZ demiş.

Dün de söylemiştim, böyle bir siyaset tarzı olmamalı, siyasetciler, devlet yönetmeye talip insanlar sokak dedikodusunu, her akıllarına geleni iddia edip kamu oyu önünde kendilerini rezil etmemeli, bir şey söylüyorlarsa, bir iddiaları varsa bu iddialarını kesin bilgi ve belgelere dayandırmalılar.

CHP'nin bu tür siyaset tarzı hep akpye yarıyor.

Bakan PROFESYONEL ASKERLİK GELEBİLİR demiş.

Gelebiler değil GELMELİ!

İki de bir zırt pırt bedelli askerlik çıkıyor, zengin bebesi parayı veriyor dekont askeri oluyor.

Akp daha geçen gün yurt dışındaki vatandaşlar için dövizle askerliği 1.000 AVRO gibi komik bir düzeye indirdi.

Ama fakir, fukaranın çocuğu gidip çatır çatır askerlik yapıyor.

BU ADALETSİZ BİR SİSTEMDİR.

Ya herkes eşit şartarda askerlik yapmalı ya da zorunlu askerlik tamamen kaldırılarak ücretli, profesyonel askerliğe geçilmelidir.

İngilterede seçimleri kaybeden 3 partinin genel başkanı istifa etmiş.

Yorumsuz bir haber!