Redyellow'un Kervan'ı 1256 (07.05.2015) Hesap Günü Var Hesap!! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Redyellow'un Kervan'ı 1256 (07.05.2015) Hesap Günü Var Hesap!!

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.comMeşhur balyoz davasının gerekçeli kararı açıklanmış ve sanıkların tümünün beraati onaylanarak AKlanmışlar.


Erdoğan bu davaların savcısı iken tutuklamalar oluyordu, erdoğan savcılıktan avukatlığa geçince beraatlar oluyor.


Demek ki erdoğan bayağı kuvvetli bir hukukcu, savcı olunca tutuklatıyor, avukat olunca da aynı şahısları aynı davadan tahliye ettiriyor!!!!!
Davutoğlunun pensilvanyaya giderek f.gülen ile görüşmesiyle ilgili tartışmalar daha doğrusu atışmalar devam ediyor.


Şimdi de akpli gazeteci abdulkadir selvi karışmış işe ve davutoğlunu aklayıp gülü eleştiriyor.


YANDAŞLAR muhtemelen A.Gülü linç edebilir ve yakında HAŞHAŞİ GÜL sözleri de duyabiliriz!

Bülent Arınç Ahmet Davutoğlu-Abdullah Gül tartışması için “Davutoğlunun söyledikleri de doğru, Gülün söyledikleri de doğru” demiş.


Arınç Nasrettin hoca gibi.Rumelihisarında bir ödül töreni.


Sadri Alışık Ödül Töreni'nde 'yılın en iyi kadın sanatçısı' ödülünü vermek üzere sahneye davet edilen Defne Halman, Rumelihisarı'ndaki yapımı süren mescit için sahnede 'Rumelihisarı sahnesine mescit yapmak isteyenlere izin vermeyelim' diye bağırıyor.


Bu nasıl bir rezillik, bu nasıl bir hazımsızlık yahu?


Yahu sözkonusu olan bir MESCİD.


Senin alnına tabanca dayayıp zorla mescide sokup kafanı yere eğdirip secde ettiren mi var?


Müslümanların ezici çoğunlukta olduğu bir ülkede bu mescit hazımsızlığını emin olun anlayamıyorum.


Yazıklar olsun böyle hazımsızlara.

Camilerin elektrik faturalarıyla ilgili sıkıntılar devam ediyor.


Borç dolayısıyla elektriği kesilen camide ezan duyulmaz olmuş.
GÜNÜN ÇİZGİSİ:

Aslında bir karikatür ama karikatür demeye elim varmadı, GÜNÜN ÇİZGİSİ dedim.


Sayfalarca yorum yapılacak bir konuyu bir çizgili ile özetlemiş çizer, ellerine sağlık.

İTrail zulmü devam ediyor.


ALLAH BÜTÜN ZALİMLERİ KAHREYLESİN.

Minasada çeşitli sivil toplum kuruluşları gülen cemaatiyle ilgisi oldukları için PARALEL iddiasıyla basılmışdı.


"Manisa'da son günlerde bir şeyler oluyor" diyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç,yapılan operasyonlara tepki göstermiş.


''Manisa’da son günlerde bir şeyler oluyor'' diyen Arınç, ''Ben şimdi Manisa’ya oy verin diyeceğim, dedim de zaten. Bana demezler mi biz seni tanıyoruz, seviyoruz. Ama sen de bizim sevdiğimiz adamları basıyorsun. Örgütçü gibi emniyet müdürü şöyle yapıyor, böyle yapıyor dese ben ne diyeceğim? Ayıptır günahtır. Haklarında yeterli delil bulunmadıkça, makul şüphe bunların ötesine geçmek lazım'' ifadelerini kullandı.


VAY HAŞHAŞİ ARINÇ VAY!


Diyecektir BAZI akpliler!!!

PTT'ye ait araç akp seçim aracı olarak kullanılırken görüntülenmiş, sorumlular cezalanmalı denilmiş haberde.


Ben bu yaşıma geldim, şimdiye kadar bir çok iktidar döneminde devlet imkanlarını kendilerine kullanan çok parti gördüm ama ceza alanını hiç görmedim, bu da öyle olur.

MEB ile Fenerbahçe kulübü arasındaki eski Kenan Evren Anadolu Lisesi arsa ve binalarının fenerbahçeye devri ile ilgili atışma devam ediyor.


Bakan "18 milyon lira harcamışlar o okullara. Diyorlar ki '60 milyon lira harcadık.' Peki, 60 milyon lira olsun. Karşılığında ne istiyor? Karşılığında 374 milyon liralık arazi istiyorlar" dedi.


Fenerbahçe 18 milyon harcamış, 60 milyon harcadık diyormuş, üzerine de 374 milyon değerindeki araziyi istiyormuş.


bakanın bu açıklaması doğruysa fenerbahçe gerçekten çok uyanık!


Tabi suç kulüpte değil, asıl suç ortada bir protokol varsa o kadar değerli bir araziye değerinin çok çok altında protokol yapanlarda suç.


Bakalım bu atışmanın sonu nereye varacak, benim tahminim Fenerbahçeli cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan şike davasında olduğu gibi devreye girer ve bu olayı çözer!

Yine PARTİLERE HAZİNE YARDIMI KONUSU.


Adında Adalet Olan AKP'nin 12 yıllık iktidarı döneminde:


- AKP'ye 1 Milyar 324 Milyon lira
- Chp’ye 678 Milyon lira,
- Mhp’ye 379 Milyon liraHAZİNE YARDIMI OLARAK PARA AKTARILMIŞ!


Emekliye ikramiye, zam vs. sözkonusu olunca KAYNAK diyen ve adında da ADALET kelimesi bulunan akp nedense devletin katrilyonlarca lirasının bir kaç partiye peşkeş çekilmesini iptal etmiyor!


Ve o kadar ilginç ki başka konularda akp ile sürekli kavga eder görünen chp ve mhpden de bu konuda bir ses çıkmıyor.

PARANIN GÖZÜ KÖR OLSUN!


Meşhur mit tırlarının durdurulmasıyla ilgili davada 4 SAVCI VE 1 ALBAY HÜKÜMETE DARBE YAPMAYA TEŞEBBÜS SUÇLAMASIYLA tutuklanmış.


HÜKÜMETE DARBEYE TEŞEBBÜS!


Tırları durdurarak hükümete darbeye teşebbüs edenler tutuklanıyor, balyozcuların tümü tahliye ediliyor.


Bir süre sonra bu tutuklananlar da bir müddet yattıktan sonra muhtemelen kumpas varmış, felanmış, filanmış denilerek ergenekonda olduğu gibi, balyozda olduğu gibi, 28 şubat davasında olduğu gibi salınırlar.

Mersinde CHP'li belediye tarafından tam 36 MİLYON LİRA (36 TRİLYON) harcanarak yaptırılan ve bir vatandaşın kamu yararına olmadığı gerekçesiyle mahkemeye başvurması sonucu yürütmeyi durdurma kararı verilen Mersin Deniz Park’ın yıkımına başlandı.


Şimdiki MHP’li başkan Burhanettin Kocamaz’ın Danıştay’ın kararının ardından ’Müftü Deresi’nin güneyine taşınacak’ dediği Mersin Deniz Park’taki Aquapark başta olmak üzere sökülüp taşınması mümkün olan parçaların bu bölgeye kurulacağı belirtildi.


Nasıl garip işlerimiz var değil mi?


MİLLETİN PARASI tam 36 TRİLYON lira harcanıyor.


Bir park yapılıyor.


Sonra da yıkın deniliyor!


Orası yıkılacak, başka bir yere yapılacak, yine trilyonlar harcanacak.


Peki bu arada batan bu TRİLYONLARI KİM ÖDEYECEK?


Ve bu mahkemeler neden bu tip yerler daha yapılmadan bu kararları vermiyorlar da trilyonlar harcandıktan, inşaatlar tamamlandıktan sonra bu kararları alıyorlar, çok garip değil mi?


Ve:

VEBAL VAR VEBAL!


HESAP GÜNÜ VAR HESAP!


Burada değilse bile ötede mutlaka!
Melih Gökçekin son günlerde çok konuşulan Ankapark projesi için satın alınan dinozorlar için 8 milyon 664 bin 992 lira ödeme yapıldığı ortaya çıkmış, bir takım belgeler yayınlanmış.


Emekliye vs. zam, ikramiye sözkonusu olunca KAYNAK soran akplilere ithaf olunur!


Ve:

VEBAL VAR VEBAL!


HESAP GÜNÜ VAR HESAP!


Burada değilse bile ötede mutlaka!

 

can feda

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
11 Ocak 2015
Mesajlar
1,014
Puanları
0


Erdoğan'ın gücünün bir başka örneği de...Savcı Zekeriya Öz...başta kahraman savcı olmuştu...sonra gene Erdoğan tarafından hain ilan edildi...

bu hayatta gerçekten ne oldum değil ne olacağım demeliymiş...geçende yorum olarak yazmıştım...her an ikisinden birisi paralel ilan dilebilir diye...tabi ki şu şartlarda paralel ilan edilecek kişi belli...Abdullah Gül...bakalım zaman gösterecek...Bu tarz beyanet veren sanatçıları görünce...açıkcası başta bir kızgınlık...bir kin oluşuyor bende...nedir bu çekememezlik diye...ama sonra daha çok üzlüyorum...Allah hidayet versin hepimize...söylenecek söz kalmıyor...hepimiz dikkat etmeliyiz aslında...hepimiz...
Rabbim imtihan ediyor...filistini de...israil'i de...bizi de imtihan ediyor...
Ümmetin en zor sınavı filistin oluyor...ne ilk ne son olacak gibi...hem seçim yardımında kral payı alsınlar(yardım alan tüm partiler)...diğer partilere zırnık yok...hemde iktidarın nimetlerinden faydalansınlar...tatlılardan ne alırdınız diye sormak geliyor insanın içinden :DBen BEŞİKTAŞ'lıyım...hemde çok koyu...fenerbahçe'nin açıklamasını da okudum...Fenerbahçe'de diyor ki...biz 2002 yılında protokol yaptık devlet ile...buna karşılık hem para verdik devlete...hemde dediği yerlere okul yaptırdık...ayrıca bu arazi bizim olmayacak 49 yıllığına kiralıyacağız devletten...ve devlete buradan da pay vereceğiz diyor...oraya iş merkezi ve otel mi ne yapacaklarmış...1 yıl fenerbahçeye randevu bile vermemiş Bakan Avcı...Arsanın şimdiki değeri artınca Bakan Avcı yan çiziyor demeye getirmiş Fenerbahçe...Devlette devamlılık esastır...o zaman yapılmış ise bir protokol...Fenerbahçe yükümlülüklerini yerine getirmiş ise...Devletin o araziyi KİRALAMASI gerekir...Bende bu şekilde yorumladım iki açıklamayı da dinledikten sonra @redyellow ...bakalım ne olacak...bir kere daha Fenerbahçe ile devlet karşı karşıya geliyor...Erdoğan ne yaptıysa bir bildiği vardır diyen çok insan var...En azından benim etrafımda Akp'yi destekleyipte böyle söyleyen...Mehmet Şimşek 1.37 katrilyon olarak açıklamıştı maaliyeti...Dün Erdoğan ise 2.7 Katrilyon diye sayı söyledi...Yani 1 milyar dolar... itibarımız arttı hadi gene iyiyiz millet olarak :glm

ve açıklaması şöyle devam ediyor muhterem'in: “Sen şimdi her yıl bu sarayı nereden bulacaksın. 50 milyar dolar diyor böyle saçmalık olur mu? Biz yatırım yapıyoruz. Bu yatırım değil, kalıcı yatırım anlık değil. Aslan yattığı yerden belli olur, bunu böyle bileceksin. Bunlar şahsımın değil, bugün ben, yarın başkası. Bugün Erdoğan, yarın başka fani olacak. Kalıcı olan sadece Allah’tır. Bunu böyle bilmemiz lazım.”
al işte...kaynaklar nasıl çar çur ediliyor en en güzel örneklerinden...yaparken hukuki açıdan ne biliyim bir denetlenmesi...bir öngörü olmaz mı...sonra tekrar yapılacakmış...işin enteresan yönü...bir daha paralar gidecek...35trilyon dile kolay...israfın partisi olmaz...cemaati...derneği olmaz...kılı kırk yarmak gerek bu harcamaları yaparken...bu kadar kolay olmamalı...çok ciddi sayılar bunlar...ciddi miktarlar...yazık gerçekten yazık!!!


dehaaltyapı diye bir firma imiş yapan...internet sitesinde yer alıyormuş...

dinazorlara da hatırı sayılır miktar verilmiş yani...bu kadar ne böyle...

Ah milletim ah...sende kışın doğalgazı kıs az harcayım tasarruf edeyim diye...Sen kısarken ülkenin dört bir yanından para musluklarını ardına kadar açan insanlar var...
 
Üst