Redyellow'un Kervan'ı 1255 (06.05.2015) Evdeki Bulgurdan Olmak???

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Milli İttifak Liderlerinden Mustafa destici diyor ki:

"Biz diyoruz ki Milli İttifak hükümeti döneminde israf etmeyeceğiz, Saray yapmayacağız bunları halkımıza vereceğiz. Bakın biz diyoruz ki milli ittifak olarak her yıl gelir düzeyinin en altında olan 100 bin kişiye ev vereceğiz. Diyorlarki nasıl vereceksin kardeşim.

Söylüyorum; bir evin maliyeti 40 bin liraya mal oluyor. Müteahitler var burada. 100 bin tanesi 4 milyar yapıyor.Yani sarayın üçte bir fiyatı yapıyor. Yani o Saray'a tam 300 bin fakire ev veriyor. Ben o sarayda oturmam, 300 bin tane fakire ev vermeyi tercih ederim. Benim tercihim bu"

Çok olumlu, çok yerinde sözler.

Bilhassa İSRAF konusundaki sözlere aynen katılıyorum.

Yöneticilerimiz israfı önlesinler bu ülke kalkınmada, gelişmede beş adım daha ilerde olur.

Tekirdağ valiliği "Tüm öğretmenleri ve okul personelini erdoğanın mitingine gönderin" diye talimat yayınlamış.

YORUMSUZ!

Başbakan ahmet davutoğlu tahliye kararı verilmesiyle ilgili olarak "pensilvandan talimat aldılar, KAYITLARI ELİMİZDE" demişti.

Haber sitesi "10 gün oldu, kayıtlar nerede?" diye soruyor.

Boşuna bekliyorlar, 10 gün değil 110 gün de geçte bir kayıt çıkmaz ortaya.

Bitlis VALİSİ diyor ki: DİYARBAKIR KÜRDİSTANIN BAŞKENTİ OLMASIYLA TANINIYOR!

Türkiye cumhuriyeti VALİSİ diyor bunu.

Yoksa akp valisi mi???

Bu puan durumu finlandiya liginden.

12 takımlı ligde puan durumu aşağıdan yukarıya sıfırdan başlamış ve hiç ara vermeden sıralanmış.

Özel ayarlansa bu kadar olmaz değil mi?

Diyanet işleri başkanlığı Ermenice Kuranı Kerim meali hazırlamış.

Her ırktan, her dilden müslüman var yeryüzünde, bu sebeple ulaşılabilen her dilden kuran meali olması faydalı bir çalışma olacaktır.

Hayırlı olsun.

Davutoğlu ardahan mitinginde akplilere soruyor:

-Biz Suriyeli kardeşlerimizi Esat zalimine teslim eder miyizzzzz?

Akpliler hep bir ağızdan bağırıyor:

-Eveeeeeettttt!

Buna ne deniyordu?

ŞARTLANMIŞLIK!

Danimarkada İTrail terörünü eleştiren reklama yasak getirilmiş!

Vay vay vay!

Peygambere hakaret sözkonusu olunca, pkkya televizyon tahsisi vs. sözkonusu olunca hürriyetci olan, özgürlükcü vs. kesilen danimarka İTrailin eleştirilmesine yasak getiriyor.

Eeee KÜFÜR TEK MİLLETTİR sözü ne kadar haklı değil mi?

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu 7,8 büyüklüğündeki depremle sarsılan Nepal'e insani yardım ekibi gönderdiklerini, ilk etapta battaniye, çadır ve temel gıda maddelerinden oluşan yardımların deprem mağdurlarına ulaştırıldığını açıklamış.

Nepal nereee, Türkiye nere?

Türkiyeden nepalde darda kalan, zorda kalan insanlara yardım ulaştırılıyor.

Ne kadar güzel bir çalışma.

Bu tip çalışmalar yapan bütün sivil toplum kuruluşlarımızı tebrik ederim.

Ahmet Davutoğlu dışişleri bakanı iken pensilvanyaya gitmiş, f.gülenle görüşmüş. Bu olay basına yansıyınca da davutoğlu dönemin başbakanı erdoğanın ve cumhurbaşkanı a.gülün bilgisi dahilinde gittiğini, görüştüğünü söylemişti.

Davutoğlunun bu sözü A.Gül tarafından "ben sonradan duydum" diyerek yalanlanmıştı.

Gülün yalanlamasına davutoğlu "zihnim berrak… hafızası yanılıyor olabilir, haberi vardı" demişti.

Şimdi tekrar A.Gül konuşmuş ve “Benim de zihnim berrak; ayrıca konu hakkında önceden haberdar edilmediğim için, öğrendiğimde duyduğum ve etrafımla da paylaştığım rahatsızlık yüzünden de unutmam mümkün değil” demiş.

Yani A.Gül tekrar Davutoğlunu YALANLAMIŞ.

Yalanlayan yalanlayana yani.

Bakalım kim geri adım atacak? Benim tahminim davutoğlu geri adım atacaktır, A.Gül doğru söylüyor bence.

Davutoğlunun "KREDİ kullanan esnafımız arttı, Allah bereketini artırsın" sözleri "HARAMA ÖVGÜ" denilerek eleştirilmiş.

Doğru bir eleştiri.

FAİZ İslam dininde kesinlikle haramdır, bereketi vs. olmaz.

"Kemal derviş amerikadan geldi, hükümeti yıktı, DSPyi böldü, Tayyip erdoğanı iktidar yaptı"

Bu sözler Yaşar okuyana ait.

Yaşar okuyan Eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan, CHP’nin tekrar sahaya sürdüğü Kemal Derviş gerçeğini Aydınlık’a anlattı. Okuyan, Derviş’in 14 gün boyunca ortadan kaybolduğunu, dönüşünde de AKP’yi iktidara taşıyan erken seçimi gündeme getirdiğini" söylemiş.

İlginç iddialar.

Bilhassa;

"Kayboldu. 14 gün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Devlet Bakanını, Başbakan arıyor ve bulamıyor. Gizli kriptolu mesajlarla bütün dünyadaki büyükelçiliklere Kemal Derviş aranıyor deniyor, Ve adama ulaşılamadı.

Amerika’daki büyükelçiye söylüyoruz, Japonya’daki büyükelçiye söylüyoruz. Nerdeyse İnterpole vereceğiz. 14 gün bu Kemal Derviş denilen adam Türkiye ile irtibatı kesti. 14 gün sonra adam geldi. Başbakan Ecevit bunu çağırdı. Dedi ki Sayın Derviş, neredeydiniz? ‘Efendim, çok önemli, acil bir ailevi meselem çıktı. Onun için size de haber veremedim” diyor. Sonradan öğrendik ki adam Amerika’ya gitmiş. Ve Amerika dönüşü seçimlere bir buçuk yıl varken, birdenbire yine kimsenin haberi yokken küt diye ‘Türkiye erken seçime gitmeli’ beyanatı verdi."

Bölümü çok çok ilginç.

Derviş bana hiç tekin birisi olarak görünmedi, bu iddiayı okuyunca da iyice kıl oldum… Ve bu kemal derviş şimdi chpde.

AKP yanlısı medyanın birinci sayfaları konulmuş.

TÜMÜNDE recep tayyip erdoğanın mitingi var, davutoğlu solda sıfır kalmış.

Bu da gösteriyor ki davutoğlu EMANETCİ... ve Erdoğan da hala AKP genel başkan cumhurbaşkanı!

Radikal haber sitesi eskiden seçimlerden önce devlet televizyonunda vs. yapılan ve hemen tüm liderlerin katıldığı açık oturum görüntüsü ile şimdi sadece akplilerin katıldığı, yandaş gazetecilerin çanak sorular sorduğu görüntüyü paylaşmış ve SEÇİMDE "ADALET" FARKI başlığını atmış.

Güzel bir başlık.

Bir tarafda yüzlerce trilyon hazine yardımı alan 3 parti, sabah akşam car car car televizyonların bahsettiği bir kaç parti, diğer tarafda ise tek kuruş hazine yardım olmayan (Hazine yardımı tümden iptal edilmelidir) medyanın adeta ambargo uyguladığı, hiç bahsedilmeyen partiler.

Bu seçimler kesinlikle adaletsiz bir seçim.

Kesinlikle eşit şartlarda olmayan bir seçim.

Bu da f.gülenin avukatının açıklaması.

Hüseyin Gülercenin son dönemlerdeki açıklamalarına tepki gösteriyor ve "35 senedir birlikte olduğu insanları tanımayan birine itibar edilmez" diyor.

Ayrıca davutoğlunun pensilvanyada güleni ziyaretiyle ilgili yaptığı "türkiyeye dön, meşruiyet içinde kal çağrısı yaptım" sözlerini kesinlikle yalanlıyor.

Avukat "Ziyaret, başbakanın ailesi ile birlikte gerçekleşmiş ve sonrasında bizzat başbakan tarafından ziyaretin mahiyeti 'Aile büyüğümüzdür, kendisini çok severiz. Çocuklarla birlikte ziyarete gittik' şeklinde açıklanmıştır" diyor.

Şurası çok çok ilginç, avukat diyor ki:

-"Ziyaret kapsamında 2 saate yakın süren konuşmada sadece Başbakan Davutoğlu tarafından Suriye konusunda neler yaptığı anlatılmıştı"

Düşünebiliyor musunuz türkiye cumhuriyetinin dışişleri bakanı pensilvanyaya gidiyor, ÇETE; HAŞHAŞİ vs. dedikleri cemaatin liderini ziyaret ediyor ve "suriyede neler yaptıkları" konusunda BİLGİ veriyor!

Bu iddia doğruysa bu yapılanla bugünki yapılanlara bakıp akye ne denir?

Bu iddiaya Davutoğlu ne diyecek, bekleyelim.

Bu da MAK danışmanlık şirketinin anketi.

Bu aralar anket yağıyor.

Bakalım kim tutturacak seçim sonuçlarını?

Az kaldı, en net anket sandıktır, 8 haziranda ak koyun kara koyun hepsi belli olur.

HDP'nin din dersleri ve diyanet ile ilgili afişleri.

ZORUNLU DİN DERSİ VE DİYANET KALDIRILSIN afişlerini asmaya başlamışlar.

HDP din dersine karşı olan bir kaç kişinin oyunu alacağım derken elindeki oyları da kaybedecek.

Yahu bu ülkede kaç kişi çıkar da "bak görüyon mu hdp diyaneti kaldıracakmış, gidip hdpye oy vereyim bari" der?

Bu nasıl bir vaat?

Bunlarda bir gram akıl yok!

Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da olacaklar ve bu yaptıkları siyaset sadece ve sadece akpnin işine yarayacak.

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Tekirdağ valiliği "Tüm öğretmenleri ve okul personelini erdoğanın mitingine gönderin" diye talimat yayınlamış.

YORUMSUZ!
Bence bu haberde anormal bir durum yok.

Cumhurbaşkanı geliyor, cumhurbaşkanının konuşma yapacağı yere öğretmenleri ve okul personelini valilik kararı ile götürüyorlar.

Ortaokulda iken Turgut Özal ve Bedrettin Dalan okulun yanındaki yoldan geçecek diye tüm okul dersi bırakıp saatlerce geçecekleri yolda beklemiştik.

Lisede iken rahmetli Özal'ın yapacağı bir konuşma için bütün okul konuşmanın yapılacağı yere götürülmüştük.

Tayyip ERDOĞAN cumhurbaşkanı, bundan neden bu kadar gocunuyoruz anlayamadım.

Okul görevlileri öğrenciler cumhurbaşkanını tabi ki karşılar tabi ki konuşmasına açılışına giderler.

Bana doğal geldi.

Selam ve dua ile...

ummuhan

Kıdemli Üye
bence bu haberde anormal bir durum yok.

Cumhurbaşkanı geliyor, cumhurbaşkanının konuşma yapacağı yere öğretmenleri ve okul personelini valilik kararı ile götürüyorlar.

Ortaokulda iken turgut özal ve bedrettin dalan okulun yanındaki yoldan geçecek diye tüm okul dersi bırakıp saatlerce geçecekleri yolda beklemiştik.

Lisede iken rahmetli özal'ın yapacağı bir konuşma için bütün okul konuşmanın yapılacağı yere götürülmüştük.

Tayyip erdoğan cumhurbaşkanı, bundan neden bu kadar gocunuyoruz anlayamadım.

Okul görevlileri öğrenciler cumhurbaşkanını tabi ki karşılar tabi ki konuşmasına açılışına giderler.

Bana doğal geldi.

Selam ve dua ile...

mazisinden ders çikaran takdir'e şayandir vesselam :)

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Davutoğlu ardahan mitinginde akplilere soruyor:

-Biz Suriyeli kardeşlerimizi Esat zalimine teslim eder miyizzzzz?

Akpliler hep bir ağızdan bağırıyor:

-Eveeeeeettttt!

Buna ne deniyordu?

ŞARTLANMIŞLIK!

Buna benzer bir iki olayda Tayyip ERDOĞAN konuşurken olmuştu.

AKP seçmeni mitingde EVET EVET... yada HAYIR HAYIR diye kaptırdı mı bir sonraki cümlenin olumlu yada olumsuz olmasına bakmadan aynen devam ediyor.

Komik ve AKP seçmeni için acı bir durum.

mj-laughing.gif

ummuhan

Kıdemli Üye
Buna sonuna dek güven deniyor :D

can feda

Profesör
DESTICI.jpg

yapılmaması için hiçbir neden yok ki...

Abdullah Gül'de akp'den cb oldu...çankaya köşkü gayet yetti...eee köşk yerinde duruyor...yıkılmadı...boşu boşuna milletin kaynakları sarfedilmiş oldu...ondan sonra çıkıp mitingte ben Kuran'la büyüdüm diyor...günde bir kaç hurma ile açlığını bastıran bir peygamberin ümmetiyiz diyor...yahu hadi yaptın...bari bunları deme...

928711.jpg

Bunlar yanlış...eskidende yapılıyordu oda yanlıştı...
hele bir 19 mayıs gösterisine hazırlanmıştık...aylar öncesinden başlayıp...okul çıkışı çalış...öğle arası çalış...ne için 1 gün bile değil belli saatler içinde protokol izlesin diye...öyle kendimizi tatmin edelim diye...

928561.jpg

Hatırlatmakta fayda var;
-kabataş görüntüleri hala yok...
-İhanet mektupları hala yok...
-Bülent Arınç tehdit ettiler dedi hala isimler açıklanmadı...

oy devşirmek için yapılan en kalitesiz siyaset bu olsa gerek...

fft86_mf4412823.Jpeg

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde bir ildir...Diyarbakır...ötesi yok...

706409.jpg

makam araçları ile ilgili haberler yerine...diyanetin bu çalışmalarını duymak daha güzel...

928933.jpg

alışmış olmalıyız bence artık bunlara...çünkü sık yaşanmaya başladı...

3d6_Israil-teror-danimarka.jpg

hakikaten küfür tek millet...

706327.jpg

her zaman millet olarak...devlet olarak...afet geçiren ülkelerin yardımına koşmuşuzdur...ben açıkcası AKP'nin suriyeliler konusunda ülkemize getirmelerini de destekliyorum...kesinlikle yapılması gereken bu idi...bu konuda tek bir hata var...biraz plansız oldu...öngörülemeyen sayılara ulaştı suriyeli sayısı ve bazı illerde sosyal ekonomik hayatı olumsuz etkiledi...

gul_davutoglu_atismasinda_yeni_yalanlama_benim_de_zihnim_berrak_unutmam_imkansiz_h2839_fb501.jpg

valla Tayyip Erdoğan her an birini paralel ilan edebilir...hiç gözlerinin yaşına bakmaz...bence dikkat etmeliler...sınırda dolaşıyorlar :)

56950.jpg

faize bulaşmasak da...tozu bulaşıyor bu devirde...keşke böyle sözler sarfetmese idi...
özellikle son yıllarda inşaata bağlı büyüme nedeniyle...insanlar gelirleri çok az olmasına rağmen...kredi çekip ev alıyorlar...bankalara mahkum halde hayat sürüyorlar...

fft86_mf4416501.Jpeg

adalet kelimesi...bu zamanda en sık kullandığımız kelimelerden...ama işlevsel anlamda en çok değerini bu zamanda yitirdi...

28954948_05052015.jpg

bu polemiklerden...her an yeni biri paralel ilan edilebilir yukarı da dediğim gibi :)

ibretlik hikaye'diye paylaşmış...okurları ile...
11150368_987502821261719_5451354259168714302_n.jpg

cemaliii

Kıdemli Üye

Ortaokulda iken Turgut Özal ve Bedrettin Dalan okulun yanındaki yoldan geçecek diye tüm okul dersi bırakıp saatlerce geçecekleri yolda beklemiştik.

Lisede iken rahmetli Özal'ın yapacağı bir konuşma için bütün okul konuşmanın yapılacağı yere götürülmüştük.

Bana doğal geldi.

Selam ve dua ile...

evet bizde lisedeyken benzer oalylar yaşadık.onlarda yanlıştı,bugünküde yanlış.onlar yanlış yaptı diye bugünkülerinde aynı yanlış yapma lüksü yok.hatta bugünkü yanlış o günkü yanlışın bir tık üstünde. neden? çünkü erdoğan hala akp genel başkanı gibi hareket ediyor,400 milletvekili istediğini söylüyor.mitinglerini pardon toplu açılış törenlerini :D seçimden sonra yapmış olsaydı,o zaman götürülselerdi belki sizin mesajınız o vakit doğru olabilirdi.ama erdoğan akpye yardım için, seçim mitinglerine çıkmış gibi izlenim veriyor.zaten mitinglerinde muhalefetin seçim vaatlerini eleştiriyor. yani yine yanlı bakmışsınız ebu computer,özalla erdoğan ve onların konuşmalarına götürülme,seçim arefeleri muhalefeti eleştirip bu vesileyle akpye destek olmak özalla,bizide götürdükleri açılışlarla,konuşmalarla çok farklılık arzediyor.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Doğru dediniz...

Yanlış baktık...

757867.gif

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Bana doğal geldi.

Selam ve dua ile...

Sevgili üstadım:

Abdullah Gülün cumhurbaşkanlığı gibi olsa ve öğrenciler götürülse emin olun kimse bi şey demez, en azından ben bi şey demem:)

Ama lütfen elinizi vicdanınıza koyun da söyleyin: erdoğan c.başkanı gibi mi davranıyor yoksa akp genel başkanı gibi mi?

Erdoğanın mitingleri tamamen bir akp mitingine dönüşüyor, hal böyle olunca da EMİRLE öğretmenlerin, öğrencilerin vs. mitinge götürülmeleri bence doğru değil.

Ayrıca ne gerek var, akpliler zaten gidiyor, zaten dinliyorlar erdoğanı, öğrencileri, öğretmenleri ZORLA götürmenin bir anlamı yok diye düşünüyorum.

[/CENTER]

Buna benzer bir iki olayda Tayyip ERDOĞAN konuşurken olmuştu.

AKP seçmeni mitingde EVET EVET... yada HAYIR HAYIR diye kaptırdı mı bir sonraki cümlenin olumlu yada olumsuz olmasına bakmadan aynen devam ediyor.

Komik ve AKP seçmeni için acı bir durum.

mj-laughing.gif

Aslında liderler buna dikkat etmeli, genelde hep EVEETTTTT diye cevap alınacak şekilde sorular soruluyor, bu sebeple de HAYIR gereken soru sormamak lazım:)

menzil5453

Doçent
Kemal Derviş iddası kadar aptalca bir iddia daha hayatımda görmedim. Ya bu adam 21 milyon Ak Partiye oy veren insanın alnına silahmı dayadı ki Ak partiyi iktidar yapsın. Bu ülkede iktidar seçimlerle olmuyor mu. Bu iddayı ortaya atanında inananında aklından zoru vardır.

DESIFRE

Yasaklı
Kemal Derviş iddası kadar aptalca bir iddia daha hayatımda görmedim. Ya bu adam 21 milyon Ak Partiye oy veren insanın alnına silahmı dayadı ki Ak partiyi iktidar yapsın. Bu ülkede iktidar seçimlerle olmuyor mu. Bu iddayı ortaya atanında inananında aklından zoru vardır.

Top u kalenin arkasina koyacaksin sonra gel Gol at diyeceksin bumu Secim ?