Redyellow'un Kervan'ı 1252 (03.05.2015) Ramazan'ı da öne alırlar mı ki???

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Redyellow'un Kervan'ı 1252 (03.05.2015) Ramazan'ı da öne alırlar mı ki???

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batman’da toplu açılış törenine katılıyor, konuşması sırasında TPAO'nun kadro isteyen taşeron işçilerinin açtığı pankart ve attığı slogan üzerine tepki gösteren Erdoğan "Nankörlük yapmayın. Bir yerde çalışıyorsunuz nankörlük yapmayın.” diyor.

Allah aşkına hak istemek, iş istemek ne zamandan beri nankörlük oldu yahu?

İşçiler protesto etmemişler, kötü söz söylememişler, gelmişler insan gibi kadro istiyoruz diye talepde bulunmuşlar.

Taşeron işçi olarak çalışan hemen herkes her zaman kadro ister, bu her zaman olmuştur, olacaktır da, bunu isteyene nankörlük demek hangi aklın ürünüdür anlamak mümkün değil.

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin kuzeyinde düzenlediği hava saldırısında en az 52 sivilin hayatını kaybettiği kaydedilmiş.

Her zaman yazdığım gibi:

SİVİLLERİ; KADINLARI; ÇOCUKLARI vs. ÖLDÜRENLERİN TÜMÜNÜN ALLAH BELASINI VERSİN!

Emniyet adeta akpnin fay hattına dönüşmüş durumda, her gün kırılıyor, her gün parçalanıyor, her gün deprem oluyor.

Yine 5 ilin emniyet müdürünü merkeze almışlar.

Geçenlerde de bir çırpıda yüzlerce yetişmiş emniyet amirini bir anda emekli etmişlerdi.

Aylardır her gün durmadan tayin, sürgün, gözaltı vs.vs.

Hemen her gün sürülme, hemen her gün gözaltına alınma, hemen her gün görevden alma tehditiyle yaşayan emniyet görevlisi bu ülkeye hizmet edebilir mi?

Yetişmiş elemanları gönderilen, İÇİ BOŞALTILAN bir emniyetten bu ülkeye hayır gelir mi?

Akp intikam alacağım derken ülkeye zarar veriyor.

Saadet ve Büyük Birliğin oluşturduğu MİLLİ İTTİFAK ilk mitingini bugün Kocaeli'de gerçekleştiriyor.

Hayırlı olsun.

Bakalım meydanlar nasıl tepki verecek ittifaka?

Ben tahminimi yazayım:

Hiçbir medya güçleri yok, medya hemen hemen hiç bahsetmiyor, akp gibi chp gibi mhp gibi yüzlerce trilyon hazine yardımı almıyorlar.

Akp medyası bu ittifaka adeta ambargo uyguluyor, bahseden de çarpıtarak, yalan söyleyerek bahsediyor ittifak hakkında.

Bu durumda kendi yağlarında kavruluyorlar, şahsen yüzde 4-5 civarı oy bekliyorum, 5'in üzerindeki her oran gayet güzel bir başarıdır ittifak için ve en önemlisi de "gelecek için" hayırlı bir gelişme olacaktır.

Camilerde ilgili bir haber.

Bazıları sürekli olarak camilerin bütün masraflarını devlet karşılıyoooooo diye tepiniyorlar.

İşte onlara gelsin bu haber.

Bir çok cami elektrik kesintisiyle karşı karşıyaymış.

Bazı camilere de BORÇLARINDAN dolayı haciz işlemi yapılmıştı
daha önce.

Devlet camilerin sadece ampul-iç aydınlatma masraflarını karşılıyor, diğer tüm masraflar vatandaşın sırtına, vatandaşdan toplanan paralarla karşılanıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde Türkiye genelinde 339 kişinin gözaltına alındığı, Türkiye genelinde yaşanan olaylarda 25 polis ve 25 vatandaş olmak üzere 50 kişinin yaralandığı bildirilmiş.

Gözaltına alınan bazı kişilerin üzerinde 1 molotof kokteyli, 200 demir bilye, 14 örgütsel simge ve 4 örgütsel pankart ile çok sayıda suç sayılan malzeme ele geçirilmiş.

Bayramı bayram gibi kutlamayı bir türlü beceremiyoruz ama yine de gelişme var, tüm türkiye geneline bakıldığında olay sayısı çok az... dilerim gelecek yıllarda bu olaylar tümüyle sıfır olur ve bayramı bayram gibi kutlarız.

Davutoğlu meydanlarda yaptıklarını sayarken şunu kim yaptııı diyor meydan ak partiii diyor, bunu kim yaptıııı diyor, meydan ak partii diyor...

Bu defa Kastamonu mitinginde alanda toplananlara seslenirken,“Türkiye 2001′de tank yapabiliyor muydu?” diye soruyor, kalabalık hep birlikte “Hayır” diye bağırıyor.

Bunun ardından kalabalığa “Peki kim iktidardaydı?” diye soran Davutoğlu’na AKP’liler hep bir ağızdan “AK Partiiiii” diye yanıt veriyor.

Bir an duraksayan Davutoğlu kalabalığı “Hayır, 2001′de üçlü koalisyon iktidardaydı” diye düzeltiyor.

Şartlanmışlık psikolojisi :)

Bursa'nın Orhangazi İlçesinde bir apartman girişinde ÇÖP POŞETİNE SARILARAK ATILMIŞ 3 aylık bir BEBEK bulunmuş.

Belgesel izlerken aslanlar ceylanları yakalayınca nasıl vahşi vs. diyoruz ya, emin olun HİÇ BİR HAYVAN BAZI İKİ AYAKLI İNSAN İSİMLİ YARATIK KADAR VAHŞİ OLAMAZ!

Yuh olsun.

İlginç bir haber.

AHİLİK HAFTASI var biliyorsunuz, yıllardır çeşitli etkinliklerle kutlanır ahilik haftası.

Ve bu kutlamalar hep EYLÜL ayında olurmuştu.

Şimdi MAYIS AYINA, yani genel seçimlerin hemen öncesine alınmış!!!

17.03.2015 tarihli Resmi Gazete’de, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından “Ahilik Haftası Kutlamaları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” yayımlanmış, Değişiklikle, her yıl Eylül ayının dördüncü haftasında kutlanan Ahilik Haftasının Mayıs ayında kutlanması hüküm altına alınmış.

YOK ARTIK!

RESMİ GAZETE denilmese habere inanmayacaktım!

Resmi gazete dendiği halde yine de inanamadım gittim resmi gazetenin sitesinden baktım, hakkaten MAYIS ayına alınmış!

Eylül ayında kutlanan hafta SEÇİMLERDEN HEMEN ÖNCEYE alınmış.

Acaba diyorum ramazan ayı haziranın 18 inde başlıyor ya, onu da seçimlerden önceye alırlar mı?

Hem daha serin olur!!!!

:)