Redyellow'un Kervan'ı 1248 (29.04.2015) Özür beklerken özür dilemek??

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Saadet Partisinin seçim vaatlerinden birisi: EMEKLİYE YÜZDE 50 ZAM!

Akpliler kaynak nerdeeee, atıyorlarrrrr vs. diyecekler ama emeklilerin yüzde 70e yakını asgari ücret civarında, 1.000 ve altı maaş alıyor.

Yüzde 50 zam oranı aslında çok normal, OLMASI GEREKEN bir şey.

Peki saadet partisi bu dediğini yapar mı?

YAPARLAR!

Çünkü daha önce yaptılar.

Vanda yine korkutan bir deprem olmuş, Allahdan şiddeti büyük değil.

Allah beterinden korusun bütün ülkemizi.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, 1915 yılı Ermeni olaylarına ilişkin Türkiye aleyhinde yürütülen kampanya ve yapılan açıklamaları kınamış.

Teşekkürler Karadavi.

"ABD'Yİ YOK EDECEĞİZ"

Bu iddialı ve GÜZEL söz kuzey koreden gelmiş.

Böyle bir şey yaparsa ben bile desteklerim kuzey koreyi!!!

Ankara Sincan yetiştirme yurdunda yaşı büyük çocukların yaşı küçük çocuklara uyguladıkları işkencelere ait görüntüler çıkmış ortaya.

Ben haberin tümünü izlemedim, sadece tanıtımını izledim, kanım dondu.

O küçük çocuklara bunları yapan alçakların en ağır bir şekilde cezalandırılmaları gerekir.

Ayrıca bu sistem değişmeli, eşşekk kadar olmuş kocaman delikanlılarla 8-9 yaşındaki çocuklar neden aynı binada vs. kalıyorlar?

Bu saçmalığa hemen son verilmelidir.

GÜNÜN ÇİZGİSİ:

1-20150428152619.jpg

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rize mitinginde konuşmuş, Davutoğlu, Erdoğan'ın ve kendisinin ölümle tehdit edildiğini açıklamış.

Bunu söyleyen kişi ülkenin başbakanı.

ÖLÜMLE TEHDİT!

Eeee peki bu tehditi yapanlar kim?

Ve BUNLARA HUKUKİ OLARAK NE YAPTINIZ?

Bunları da açıklaması gerekmez miydi davutoğlunun.

Bunları açıklamadan bu konuşmaların hiç bir kıymeti yoktur.

Muhalefetin emekliye iki ikramiye vaadiyle dalga geçen, alay eden, inandırıcı bulmayan ve o dönem Fazilet Partisi milletvekili olan Çalışma bakanı Faruk Çelikin 27 Şubat 2001’de dönemin FP Milletvekilleri Mehmet Elkatmış, Oya Akgönenç, Musa Uzunkaya, Eyüp Fatsa, Yahya Akman, Abdüllatif Şener ve Tevhit Karakaya ile birlikte ‘’Memur, işçi ve Bağ-Kur emeklilerine yılda iki defa, birer maaş tutarında bayram ikramiyesi verilmesi” için yasa teklifi verdiği ortaya çıkmış.

FAZİLET PARTİSİ milletvekili iken arkadaşlarıyla birlikte tbmmye emeklilere, memura, işçiye yılda iki maaş ikramiye verilmesi için yasa tasarısı imzalamış!!!

Eeee GÖMLEK ÇIKARMAK işte böyle kötü bir şey:

Gömlekli iken emekliyi, işçiyi, çalışanı düşünürsün, GÖMLEĞİ ÇIKARTINCA sadece milletvekillerini, danışmanlarını vs. düşünürsün!

AKPnin GÜNCELLEMELERİ aralıksız devam ediyor.

Benzine ve motorine yine ZAM gelmiş!

Ama maaşlara GÜNCELLEME sözkonusu olunca tıssssss!

Haydar Baş "CHP’nin BTP programından alıntı olan projelerini hayata geçiremeyeceğini, bunları açıklamasının bile iki yüzlülük olduğunu" söylüyor ve "Atatürk hayatta olsaydı bunları partiden kovardı" diyor.

"Bütün projelerimi ÇALDILAR" diyor, açıkca "hırsızlıkla" suçluyor.

Çok sert açıklamalar.

Bakalım chp ne diyecek bu açıklamalara.

29 Nisan (bugünden) itibaren 8. sınıf öğrencileri için yapılacak olan TEOG sınavları nedeniyle tüm ortaokullar 5 gün tatil edilmiş.

Okullardaki tatil süreleri herhalde öğrenim sürelerini çok aşmıştır, her vesile ile tatil ediliyor okullar, çok yanlış bir uygulama.

cy6wb8wfsoire4872.jpg

C.Başkanı erdoğan "kpss hırsızlarının maaşlarını faiziyle birlikte geri alacağız" diyor.

Peki kpss hırsızlığı varsa bu kpss hırsızlığına göz yumanların maaşlarını da geri alacak mısınız?

Papa geçtiğimiz günlerde ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili gündeme gelmiş ve türkiyeden büyük tepki almıştı.

Akp hükümeti, cumhurbaşkanı erdoğan vs. de tepki göstermişti.

Aynı akp aynı papayı türkiyeye davet etmiş!

Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım 1915 Olaylarını “soykırım” olarak niteleyen ve Vatikan-Türkiye hattında diplomatik krize yol açan Papa Francesco’yu ve Vatikan delegasyonunu, Expo 2015’teki Türkiye pavyonuna davet etmiş, İtalyan basını da bunu, “Türkiye Papa’ya barış eli uzattı" şeklinde vermiş.

Türkiye halkı bu çirkin iddialar için papadan özür beklerken ÖZÜR Türkiyeden gelmiş yani!

PES!

@Ahmet;

- Bir kaç gündür foruma giremedim, forum bir türlü açılmadı... bugün ZENMATE programını kurdum, açıldı forum, acaba sırf bende mi sıkıntı var yoksa başka arkadaşlarda da var mı bu sıkıntı???

Ahmet

Çöl Aslanı
Geç oldu ama kusura bakma abi yeni girdim foruma.

Forumda çalışma vardı, onunla alakalıdır muhtemelen. Sorun devam ediyorsa bilgimiz olsun.

cemaliii

Kıdemli Üye
saadet partisi emekliye memura vs %50 zam yapar mı? yapar.çünkü daha önce yapmışlardı.aslında kamalağı çok beğeniyorum.ama işte klasik laik mahalleli korkusundan,yani şeriat getirmeleri korkusundan ötürü oy veremem.ama gönlüm onlarla.zira ak partinin oylarının erimesi saadetin çalışmasına desteklenmesine bağlı.ah bahçeli adamlarla ittifaka sende dahil olacaktın,bak o zaman ak partiden saadete ittifaka ne kadar çok oy kayardı.umarım ittifak meclise giremez,oylar boşa gitmesin,(eskiden olduğu gibi) chp gelmesin korkusuyla gidip oyları ak partiye atmazlar yine.milli ittifaka başarılar diliyorum.

can feda

Profesör
8c4_emekli_zam.png

...İstenilse her şey yapılır...
...hükümetin yaptığı partiler reel ve biraz daha makul vaadlerle gelince...işi sulandırmak başka bir şey değil...
...makam araçlarına para var...saraya para var...özel uçağa para var...vekillere zama para var...emekliye mi para yok...hükümetin yaptığı dalga ve alaya alarak vaadin değerini küçültmek...

Bir işin şu boyutu var...koskoca devlet emekliye %50 zam yada 2 maaş ikramiye veremeyecekse...

-ee neden şöyle büyük ekonomiyiz böyle büyük ekonomiyiz naraları atıyorlar...bu naraları atanlarda hükümetten insanlar...kaynak nerede diye soranlarda hükümetten insanlar...kendileri bile tezat içindeler...

VAN-DEPREM.jpg

Dünyanın herhangi bir yerinde deprem haberi duysam...''zina arttıkça depremler çoğalır'' hadisi geliyor aklıma...

Allah'tan şiddeti büyük değil...Rabbim yaşatmasın böyle felaketler milletimize...

yusuf_el_karadavi.png

zor zamanda hakkı söylemek zordur...Allah razı olsun...

705095.jpg

Bu K.kore'de aynı bizim gibi...

mesela dünya lideri sanıyor bir çoğumuz RTE'yi...ama birçok ülke soykırım safsatasını dillendirmeye başladı...ancak elçi çektik...oda küçük ülkelerden...rusya'dan falan çekemedik bile...

mesela Gülen konusunda RTE Obama ile görüşmüş...obama mesaj alındı tamam demiş...buna inanan bir çok insanımız var bizim...

mesela kendimizi büyük devlet sanıyoruz ama abd almanya nın bizi dinlediği ortaya çıkınca...RTE büyük devletler dinler diyor...ülkenin büyük bir kesimi bu cevaba tatmin oluyor...

925043.jpg

Bu tarz haberler...zaman zaman günyüzüne çıkıyor...huzur evlerinde bakıcı tavırları vs...ama şu ana kadar bir çözüm bulunamadı...maalesef sağlıklı bir çözüm bulunamayacak gibi...

davutoglu_erdogani_ve_beni_tehdit_ettiler_1430235617_8548.jpg

-valla ben bu hükümetteki insanlar kadar iddia'da bulunupta iddia'sını delillendirmeyen görmedim...RTE'nin dediği gibi müdde-i iddiasını ispatlamakla mükelleftir...

-kabataş'ta görüntüler var izledik dediler...FOS ÇIKTI...
-arınç erdoğanı tehdit ettiler dedi...FOS ÇIKTI...
-dolarları kim topaldı dedi Efkan Ala...FOS ÇIKTI...
-Davutoğlu geçenlerde emir aldılar...görüntüler mi ne var dedi...muhtemelen FOS ÇIKACAK...

o kadar çok ki bu iddialar...artık unutmaya bile başladık bir kısmını...

gercekler.jpg

Bakanlık koltuğunun hakkını veremeyen zat'lardan birisi de bu arkadaş...
Efkan Ala öyle..Taner Yıldız öyle...

2ee_benzin-motorin-zam.jpg

Allah millete bereket versin ne deyim...ancak yoluyorlar...kaşıkla vermiyorlar bile sadece tattırıyorlar...sonra böyle zamlar ile çatır çatır alıyorlar...

Uçaklara gemilere bildiğim kadarı ile indirimli satıyorlar...kamyoncuya otobüslere pahalı veriyorlar...çiftçiye vs indirim yapmadan veriyorlar...

Birçok şeyden vergi alıyorlar...mesela elmas gibi değerli madenlerden vergi almıyorlar artık...

cy6wb8wfsoire4872.jpg

kim ne yaptıysa...bulun...ispatlayın...alın...geri maaşları vs...ne varsa...Hakkı hakkın sahibine teslim edin...

ama muhterem...öte tarafla yolsuzluklar ne olacak...yangından mal kaçırır gibi mecliste akladınız...sonra mahkemeler takipsizlik kararı verdi ya...

hani erdoğan bayraktar ne yaptıysam erdoğan'ın bilgi dahilinde yaptım diye istifa etti ya kısa bir süre...

hani zafer çağlayan...miting meydanında ''saat aldığımı saat verildiğini kim söylüyorsa namerttir...edepsizdir...ahlaksızdır'' dedi de sonra meclis kürsüsünden ''bahse konu saatin şahsım tarafından alındığını ve bedelinin tarafımca ödendiğini belirtmiştim'' dedi ya...

Ozur-davet-Papa.jpg

akp'nin bu tarz salvolarına...geri adım atmalarına zerre şaşırdık mı hayır...

-kürt sorunu deyipte...ne sorunu kardeşim demediler mi...
-teröristle pazarlık yapmadık dediler...sonra ben gönderdim demedi mi...
-balyozu dinliyorum şok oluyorum deyipte...aldatıldık demedi mi...
-ne aldatan olduk...ne aldanan olduk deyipte...aldanan olduk demediler mi...
-bedelli arkeslik konusu hakeza...
-ergenekon eli kanlı bir örgüttür deyipte sonra tahliye edince teşekkür beklemediler mi...
-Türkçe ile felsefe yapılır deyip..sonra yapılmaz dediler...
-VAN MİNUT zaten efsane geri dönüş...benim favorim o :)
-ne tek dil dedim ne tek din dedim dönüşü var bide...

PES...gerçekten PES... :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
saadet partisi emekliye memura vs %50 zam yapar mı? yapar.çünkü daha önce yapmışlardı.aslında kamalağı çok beğeniyorum.ama işte klasik laik mahalleli korkusundan,yani şeriat getirmeleri korkusundan ötürü oy veremem.ama gönlüm onlarla.zira ak partinin oylarının erimesi saadetin çalışmasına desteklenmesine bağlı.ah bahçeli adamlarla ittifaka sende dahil olacaktın,bak o zaman ak partiden saadete ittifaka ne kadar çok oy kayardı.umarım ittifak meclise giremez,oylar boşa gitmesin,(eskiden olduğu gibi) chp gelmesin korkusuyla gidip oyları ak partiye atmazlar yine.milli ittifaka başarılar diliyorum.

Bildigim kadarıyla MÜSLÜMANSINIZ.

Ve müslümanın dini de İSLAMdır.

Ve ŞERİAT=İSLAMdır.

Şeriat İslam dininin tüm kurallarıdır.

Dolayısıyal hiç bir müslüman şeriattan korkmaz, korkmamalı.

Şeriattan ancak hırsızlar, yolsuzlar, hortumcular, ırz düşmanları, zinakarlar vs.vs. yani HARAM yolunda olanlar korkar.

ŞERİAT ile ilgili bugünki kervanımda şu haber vardı ve şu yorumu yapmıştım:

705967.jpg

MHP Milletvekili Meral Akşener 28 Şubat'ta İçişleri Bakanlığı yaptığı dönemdeki bir hatırasını anlatıyor.

Akşener "bir kadın mitingi yapılacaktı ve “Kahrolsun şeriat” diyorlardı.İnancıma göre şeriat, İslam demektir. İnançlı biri olarak dedirtmemem lazımdı.“Hükümete bağırın, ama bunu demeyin” dedim. Yine de birkaç yerde söylendi. O geceyi hayatımdan silmek isterim. Anlatılamayacak bir acı hissettim. Ertesi gün mahallemin arayıp lanetlemesini bekledim, ama bir kişi bile aramadı." diyor.

Ağzına sağlık.

"Şeriat İslam demektir, inançlı birisi olarak kahrolsun şeriat dedirtmemem lazım" diyor.

Helal olsun.

Her MÜSLÜMANIN en az bu şuurda olmasını dilerim.

Meral Akşener MHP'nin başına geçse mhp bugünki oyundan en az yüzde 5 fazla oy alır diye düşünüyorum.

Bu haber habervaktimde yayınlanmış, haberin altındaki bir yorumdaaynen şöye denmiş:

adam gibi adam erkeğe derler ama bunu hakeden kadınlardan birisin. geç şu mhp.nin başına kurtar bizi şu Akp belasından

http://www.ihvanforum.org/showthrea...1253-(04-05-2015)-Akp-nin-adaleti-hep-zengine