Redyellow'un Kervan'ı 1244 (22.04.2015) Paralel de paralel!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

manset.jpg

Akp ve CHP arasındaki KAYNAK VAR MI YOK MU tartışması daha doğrusu atışması devam ediyor.

CHPnin bazı vaatleri uçuk görülebilir ama bilhassa Emekliye 2 ikramiye, asgari ücretin 1.500 TL olması gibi vaatler rahatlıkla gerçekleştirilebilecek şeyler, hatta OLMASI GEREKEN şeyler.

Mesela önceki gün Bülent Arınç İSRAF konusuna dikkat çekiyor, akpnin bu konuda karnesinin kırık olduğunu söylüyor ve İSRAFIN ÖNÜNE GEÇEBİLSEK SİZLERDEN VERGİ ALMAMIZA BİLE GEREK KALMAZDI diyordu.

İşte KAYNAK= İSRAFIN ÖNLENMESİ!

Sadece israfın önlenmesiyle bile emekliye de iki ikramiye de verilir, asgari ücret de 1.500 tl olur artı maşlara da yüzde 50 zam rahatlıkla yapılabilir.

Yeter ki İSRAFI ÖNLEYECEK İRADE ve İSTEK OLSUN!

Ha chpde bu var mı?

Bence yok, ben şahsen akp ve chpnin israf konusunda bir farkının olacağını düşünmüyorum.

Dün 17 polis tutuklanmıştı.

Bu polisler cezaevine götürülürken şunları söylemişler:

“-Hırsızların Allah belasını versin!

-Darbecilerin Allah belasını versin!

- Hain olmadıkları halde vatan evlatlarına vatan haini diyenlerin Allah belasını versin!"

Ben de en içten bir şekilde AMİNNNNN diyorum.

Siyasetcilerin en sinir olduğum şeylerinden birisi de bu: "Açıklarsam yer yerinden oynar", "konuşursam yer yerinden oynar", "sonra konuşacağım" vs.vs.

Bi şey biliyorsanız açıklayın, bilmiyorsanız susun.

Akp GÜNCELLEME!!! yapmış!

İyi ki ZAM yapmıyorlar, zam yapsalardı yoksa halimiz nice olurdu değil mi?

Yeni doğumlarda "müjde nur topu gibi SAĞLIKLI bir yavrunuz oldu" denirdi.

Dün akaryakıta çifte ZAM gelmişti ya.

EPDK başkanı ZAMLAR SAĞLIKSIZ DEĞİL demiş!

Milletimize MÜJDELER olsun, SAĞLIKLI ZAMLARIMIZ oldu!

Türkiyede kullanılan kredi kartı sayısı 58 MİLYON’a ulaşmış.

Müthiş bir rakam.

Türkiyede kredi kartı kullanımı acaip bir şekilde teşvik ediliyor, insanlar ayaklarını yorgana göre uzatmak yerine verip kartı alış veriş yapmaya teşvik ediliyor, sonra da gelsin borçlar, gelsin faizler vs.vs.

Siyasilerimiz, yöneticilerimiz de buna çanak tutuyor.

Mesela kredi kartı borçlarının veya faizlerinin silinmesi gündeme getiriliyor sık sık, bu çok yanlış bir şey.

İnsanlar alışveriş çılgınlığına, İSRAFA teşvik edilmemeli, tam tersi bunun zararlı olduğu, herkesin ayağını yorganına göre uzatmasının gerektiği, borç, faiz durumunda asla devletin yardımcı olmayacağı anlatılmalı.

1.1_15.jpg

1(252).jpg

Dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu amerikaya gitmiş.

Ve Washingtonda bir konferansda konuşma yapmış ve bu konuşmayla ilgili bir de fotoğraf paylaşmış bizzat kendisi.

O fotoğrafta da dışişleri bakanını dinleyenler arasında meşhur EMRE USLU da var!

Hani akplilerin fuat avni dedikleri, kaçak dedikleri, amerikadan istedik vs. dedikleri emre uslu!

Bakan'ın hesabından paylaştığı fotoğraflara değinen Emre Uslu, "Bazı trtoller beni gerçekten kaçak sanıyor. Oysa ben dün Dışişleri Bakanı'nın programındaydım bu fotoyu o paylaştı. Troller kendi uydurdukları yalana inanıp saklandığımı sanıyor. Adresim elçiikte var. Dünya liderinize söyleyin alsın. Bakın bu fotoğrafı dışişleri bakanı Çavuşoğlu paylaştı. Artık Ampulü çıkarın bulup koyun beyni taktırın." diye yazmış.

YORUMSUZ!

Haydar baş asgari ücretin 5.000 TL olacağını, ev hanımlarına da vatandaşlık maaşı olarak aylık 1.500 TL bağlanacağını açıklamış.

İŞ, AŞ, HAYDAR BOŞ!

Japonlar yeni bir hızlı tren denemesi yapmışlar.

Bu hızlı tren tam 630 KM hıza ulaşmış!

Buna tren denmez artık, YER UÇAĞI gibi bir şey bu meret!

Mısırın faşist darbe ile devrilen cumhurbaşkanı Muhammed Mursi 20 yıl hapis cezasına çarptırılmış.

Normaldir; FAŞİSTLERİN ADALETİ böyle olur!

Ama bu faşistler şunu unutmamalılar: ZULÜM İLE ABAD OLANIN AHİRİ BERBAT OLUR!

Başbakan ahmet davutoğlu ERMENİ DİASPORASINI TATMİN ETMEK MÜMKÜN DEĞİL diyor, HDPNİN PARALELLE İLGİSİ VAR diyor!

Birincisi bizim ermeni diasporasını tatmin etmek gibi bir derdimizin olmaması lazım, gerçek neyse o, birileri tatmin olsun diye kaygımız da görevimiz de olmamalı devlet olarak.

İkincisi hdpnin paralelle ilişkisi varsa hdp ile görüşen siz değil misiniz? onları muhatap alıp BİRLİKTE çözüm süreci açıklamaları yapan siz değil misiniz? Onları sık sık kutsal bir yeri ziyaret edermişcesine imralıya gönderen yine siz değil misiniz?

Paralel de paralel!

İnanın iyice sıktı artık bu zırt pırt paralel deme lafınız!

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Dün 17 polis tutuklanmıştı.

Bu polisler cezaevine götürülürken şunları söylemişler:

“-Hırsızların Allah belasını versin!

-Darbecilerin Allah belasını versin!

- Hain olmadıkları halde vatan evlatlarına vatan haini diyenlerin Allah belasını versin!"

Ben de en içten bir şekilde AMİNNNNN diyorum.
Taban saf taban cahil...

Suçsuz yere o kadar insanı hapse attılar.

Polis cemaatten savcısı hakimi cemaatten.

17-25 Aralıkta darbe olsa halimiz nice olurdu.

Allah bu milletin yüzüne baktı.

Ha hükümetin hiç mi suçu yok.

Var tabi ki, hükümet köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek zorunda kaldı.

Selam ve dua ile...

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Türkiyede kullanılan kredi kartı sayısı 58 MİLYON’a ulaşmış.

Müthiş bir rakam.

Türkiyede kredi kartı kullanımı acaip bir şekilde teşvik ediliyor, insanlar ayaklarını yorgana göre uzatmak yerine verip kartı alış veriş yapmaya teşvik ediliyor, sonra da gelsin borçlar, gelsin faizler vs.vs.

Siyasilerimiz, yöneticilerimiz de buna çanak tutuyor.

Mesela kredi kartı borçlarının veya faizlerinin silinmesi gündeme getiriliyor sık sık, bu çok yanlış bir şey.

İnsanlar alışveriş çılgınlığına, İSRAFA teşvik edilmemeli, tam tersi bunun zararlı olduğu, herkesin ayağını yorganına göre uzatmasının gerektiği, borç, faiz durumunda asla devletin yardımcı olmayacağı anlatılmalı.
58 milyon kredi kartı olması bir olumsuzluk değil.

Artık alışverişe çıkarken cüzdan yerine kredi kartını alıp çıkıyoruz.

Ama kredi kartını içinde olduğu borç sarmalını çevirmek için kullanıyorsa bu durum sakat.

Bende iki kart vardı fazla açılmamak için birini iptal ettirdim.

Selam ve dua ile...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
[/CENTER]
58 milyon kredi kartı olması bir olumsuzluk değil.

Artık alışverişe çıkarken cüzdan yerine kredi kartını alıp çıkıyoruz.

Ama kredi kartını içinde olduğu borç sarmalını çevirmek için kullanıyorsa bu durum sakat.

Bende iki kart vardı fazla açılmamak için birini iptal ettirdim.

Selam ve dua ile...

Kartın bu kadar çok olması bence olumsuzluk, çünkü bir çok kimsede birden fazla kart var, birinden istediğni çekemeyince gidip başkasını alıyor, sonra da ödeyemeyince borçlar, faizler vs.vs.

Bazı siyasiler de kredi kartı borcu faizini sileceğim vs. diyerek bu yanlışa çanak tutuyorlar.

Ebu Computer

Kıdemli Üye

1.1_15.jpg

1(252).jpg

Dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu amerikaya gitmiş.

Ve Washingtonda bir konferansda konuşma yapmış ve bu konuşmayla ilgili bir de fotoğraf paylaşmış bizzat kendisi.

O fotoğrafta da dışişleri bakanını dinleyenler arasında meşhur EMRE USLU da var!

Hani akplilerin fuat avni dedikleri, kaçak dedikleri, amerikadan istedik vs. dedikleri emre uslu!

Bakan'ın hesabından paylaştığı fotoğraflara değinen Emre Uslu, "Bazı trtoller beni gerçekten kaçak sanıyor. Oysa ben dün Dışişleri Bakanı'nın programındaydım bu fotoyu o paylaştı. Troller kendi uydurdukları yalana inanıp saklandığımı sanıyor. Adresim elçiikte var. Dünya liderinize söyleyin alsın. Bakın bu fotoğrafı dışişleri bakanı Çavuşoğlu paylaştı. Artık Ampulü çıkarın bulup koyun beyni taktırın." diye yazmış.

YORUMSUZ!
Evet...

Adam kaçak...

Ama yurt dışında sizin toplantınıza gelmiş oturmuş dinlemiş...

Ne diyebilirsiniz...

Yada bu durum adamın Türkiye'de kaçak olduğu durumunu değiştirir mi...

Kusura bakmayın ama haberi yapanlar istediği taraftan tutmuş...

Selam ve dua ile...

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Haydar baş asgari ücretin 5.000 TL olacağını, ev hanımlarına da vatandaşlık maaşı olarak aylık 1.500 TL bağlanacağını açıklamış.

İŞ, AŞ, HAYDAR BOŞ!
CHP nin vaadi, sonra HDP nin asgari ücreti 1800 TL vaadi...

Son olarak Haydar BAŞ'ın asgari ücret 5000 TL vaadi...

Hiç birinin hiçbir kıymeti harbiyesi yok...

İyice sulandı ortalık.

Selam ve dua ile...

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Japonlar yeni bir hızlı tren denemesi yapmışlar.

Bu hızlı tren tam 630 KM hıza ulaşmış!

Buna tren denmez artık, YER UÇAĞI gibi bir şey bu meret!
630 değil üstadım 603 Km.

Haberi yapan raylar ağladı demiş de bu sistemde ray yok.

Araç manyetik bir sistemle zemine temas etmeden gidiyor.

Ray olmayınca aşınmada olmaz, sarsıntıda olmaz, tren ray teması olmadığı için gürültüde olmaz.

Sistem aktif olarak 2020 den sonra çalışmaya başlayacak.

Selam ve dua ile...

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Mısırın faşist darbe ile devrilen cumhurbaşkanı Muhammed Mursi 20 yıl hapis cezasına çarptırılmış.

Normaldir; FAŞİSTLERİN ADALETİ böyle olur!

Ama bu faşistler şunu unutmamalılar: ZULÜM İLE ABAD OLANIN AHİRİ BERBAT OLUR!
Söylenecek çok söz var ama susmak daha iyi...

Nerede dünyadaki adalet savunucuları, hümanistler, haktan adaletten bahsedenler...

Nerede SİSİ halkını katlederken onun yanında olup İhvanı Müslimini terör örgütü kefesine koyanlar...

Batının adaleti özgürlük anlayışı bu olayda bir kez daha gün yüzüne çıkıyor.

Hristiyan isen yanındalar, müslüman isen gözleri kör kulakları sağır, kısacası küfür tek millet.

Allah yar ve yardımcın olsun Muhammed MURSİ.

Firavunlar bitmedi...

Selam ve dua ile...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
[/CENTER]
Evet...

Adam kaçak...

Ama yurt dışında sizin toplantınıza gelmiş oturmuş dinlemiş...

Ne diyebilirsiniz...

Yada bu durum adamın Türkiye'de kaçak olduğu durumunu değiştirir mi...

Kusura bakmayın ama haberi yapanlar istediği taraftan tutmuş...

Selam ve dua ile...

Bence haberi yapanlar haklı.

Bİr devlet düşünün ki o devletin BAKANI bir toplantı yapacak, o devletin aradığı bir kişi gelip karşısına oturacak ve o bakan da hiç ses çıkarmayacak.

Garip değil mi?

Mesela apo yakalanmadan önceki hali düşünün, ecevit (veya kemal kılıçdaroğlu diyelim) başbakan veya bir bakan olarak bir ülkeye gidiyor, toplantı yapıyor, apo gelip karşısına oturuyor, ne derdik?

Veya kandildeki elebaşlarından birisi gelip TC hükümetinin bakanının toplantısına katılıyor!

Ne derdik?

Bakan en azından orda bakın bu adam bizim ülkemizde kaçaktır, suçu şudur vs. demesi gerekmez miydi? Ordaki emniyet görevlilerini uyarması gerekmez miydi?

[/CENTER]
Söylenecek çok söz var ama susmak daha iyi...

Nerede dünyadaki adalet savunucuları, hümanistler, haktan adaletten bahsedenler...

Nerede SİSİ halkını katlederken onun yanında olup İhvanı Müslimini terör örgütü kefesine koyanlar...

Batının adaleti özgürlük anlayışı bu olayda bir kez daha gün yüzüne çıkıyor.

Hristiyan isen yanındalar, müslüman isen gözleri kör kulakları sağır, kısacası küfür tek millet.

Allah yar ve yardımcın olsun Muhammed MURSİ.

Firavunlar bitmedi...

Selam ve dua ile...

Ellerine sağlık, aynen katılıyorum.