Redyellow'un Kervan'ı 1240 (18.04.2015) Yükselenler... Alçalanlar!!

redyellow

Kıdemli Üye
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
874
Puanları
113
Konum
ankara
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu 1.776 emniyet müdürü ile 10 emniyet amirinin emekliliğe sevk edilmesini kararlaştırmış.


Bir kuruluş düşünün ki bir anda neredeyse bünyesindeki bütün emniyet müdürlerinin yüzde 80'ini emekli ediyor!


Yetişmiş elemanlarının, hem de yönetici konumunda olan yetişmiş elemanlarının büyük çoğunluğunu kaybeden bir kuruluş iyi çalışabilir mi?


Paralel paralel deyip tutturdular ama polisle, emniyetle bu kadar uğraşılması ÜLKE için hiç de hayra alamet değil bence.Akpden istifa ederek yeni bir parti kuran idris naim şahin kendi kurduğu ve genel başkanı olduğu partiden istifa etmiş!


Ömür boyu ehliyet dönemi bitmiş.


Bundan böyle ehliyetler artık ömür boyu olmayacak, Otomobil, motosiklet gibi küçük ehliyetler 10, otobüs, kamyon gibi büyük ehliyetler 5 yılda bir değiştirilecekmiş.


Ehliyetlerin ömür boyu olmaması bence doğru ama ehliyetlerin değişmesi gereksiz, değişme yerine gerekli kontroller yapılmalı.


Büyük ihtimalle her ehliyet değişikliğinde devlet belli bir ücret isteyecektir, böylece ehliyet değiştirme vatandaş için MALİYET, hükümet için EK GELİR olacaktır.Uzun zamandın TMSF'nin elinde olan DİGİTÜRK Al-Jazeera'nın da sahibi olan Katarlı Bein Media Group'un olmuş, Anlaşmanın 1.2 milyar Dolar'a sağlandığı öğrenildi


3.5 MİLYONA yakın abonesi olan böyle bir kuruluşun sadece 1.2 MİLYAR DOLARA satılması bana çok düşük gibi geldi.

Hay Allahım ya, habere bak:


Aynı işyerinde çalışan iki kişiden birisi arkadaşının makatına komprosörü tutunca hastanelik etmiş.


Tedavisi devam eden kişinin hayati tehlikesi devam ediyormuş.


Hani EŞEK ŞAKASI derler ya, bu da tam öyle olmuş.Üniversitenin kapısına dikilerek başörtülü gelen kızların fotoğraflarını çeken, eğitimi engellemekten dolayı hapis cezasını çarptırılan prof. ünvanlı kişi doğu perinçek'in gençlik örgütü tgb'ye üye olmuş!


Tencere kapak misali!

TBMM başkanı cemil çiçek İstiklal Mahkemelerinin çalışmalarının kitaplaştırılmasıyla ilgili çalışma olduğunu, arşivdeki 95 yıllık İstiklal Mahkemesi belgelerini kamuoyuyla paylaşacaklarını söylemiş.


Çok doğru bir çalışma, istiklal mahkemeleri hep tartışılır olmuştur, bu konudaki devlet arşivindeki belgelerin kamu oyuyla paylaşılması YANLIŞ şeyleri de ortadan kaldırır ve doğrular ortaya çıkar, hiç kimse doğruların ortaya çıkmasından gocunmamalıdır.0341476a-24e5-e411-89b7-14feb5cc13c9.jpgf8c05870-24e5-e411-89b7-14feb5cc13c9.jpgSeçimler yaklaştıkca anketler coşuyor, hemen her gün bir anket yayınlanıyor.


Yine bir anket sonucu daha yayınlanmış.


Ben anketleri genelde İNANDIRICI bulmam.


Anketler bana göre YÖNLENDİRME AMAÇLIDIR.


Mesela bu anketde: Akpye oy vereceklerini söyleyenlerin oranı yüzde 48 iken Başkanlık sistemini ise halkın yüzde 73'ü destekliyormuş!


AKPyi destekleyenler yüzde 48 ama başkanlık sistemine destekleyenler yüzde 73!


İnanmak isteyen inansın!AKP hükümetlerinin en etkili ismi Bülent Arınç'dan İTİRAFLAR gelmeye devam ediyor.


Daha önce de melih gökçek için ANKARAYI PARSEL PARSEL SATTI demişti, şimdi de AKPNİN İSRAF KONUSUNDA KARNESİ KIRIK diyor.


Ve BUNLARI SÖYLEYEN kişi ülkenin yöneticisi!


Birileri PARSEL PARSEL satıyor ve hiç bir kanuni işlem yapılmıyor, SUS deniliyor SUSULUYOR!


İSRAF YAPIYORUZ diyor ama israfın önlenmesi için hiç bir şey yapılmıyor, tam tersi inanılmaz boyuttu israflar yapılmaya devam ediliyior.

Emniyet teşkilatında 10 yılını doldurmuş polisler askerlik hizmetini yapmış sayılıyordu ancak Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucu "Polislere yeniden askerlik görevi" yasa teklifi hazırlamış, Teklif yeni Meclis döneminde görüşüleceği bildirilmiş.


Çok saçma.


Polisler de aynen assubaylar gibi, subaylar gibi askerlik yapmış sayılmalıdır.


Hatta bu 10 yıl hizmet yapma şartı da olmamalıdır.

C.Başkanının oğlu bilal okul müdürleriyle toplantı yapmış.


Hiç bir resmi sıfatı olmayan bir kişinin devletin memurları toplaması, toplantılar yapması çok İTİCİ bir şey.


Yanlış. Çok yanlış!Adana Adliyesinde üstlerinin aranmasına karşı çıkan bazı avukatlar polisle tartışmışlar, polisin kalkanını almışlar!


Gerçekten de BAYDILAR artık!


Bu ne saçmalık ya, arkadaş aranmaktan neden gocunuyorsunuz siz?


Üstünde suç aleti olmayan, yaptığından korkmayan birisi neden aranmaktan korkar ki!Dolar YÜKSELİYOR!


Altın YÜKSELİYOR!


Benzin YÜKSELİYOR!


EURO YÜKSELİYOR!


Ya MAAŞLAR???


O ALÇALIYOR!


O yükselince EKONOMİMİZ BOZULURRRRRRRRR!


 
Üst