Redyellow'un Kervan'ı 1231 (09.04.2015) Devletin Parası Çoksa...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Milli gazetenin haberine göre HESA Ekonomik Araştırmalar Direktörü Taş, kamu harcamalarının saklandığını, gerçek enflasyonun yüzde 8.7 değil, yüzde 13.8 olduğunu kaydetmiş.

Doğrudur, hatta ben gerçek enflasyonun bu rakamdan da yüksek olduğunu düşünüyorum.

Gel gör ki gelin de bunu akpye anlatın!

Sırf memura, çalışana, emekliye fazla zam vermemek içni enflasyonu yüzde 8 den daha az gösterir bu akp!

YSK açıklama yapmış.

Açıklamada elektrik kesintilerine yönelik tedbirler alındığı, bir çok yere jeneratörler alındığı, jeneratör olmayan yerlere de alınacağı belirtiliyor.

Jeneratörün yakıtı biterse?????

Şimdinin akp genel başkan yardımcısı numan kurtulmuş akpli olmadan önce “2023’te Başbakan’ın çocukluk arkadaşı, askerlik arkadaşı, mahalleden arkadaşı, belediyeden arkadaşı ve şoförlerinden başka hiç kimsenin milletvekili olamadığını göreceğiz.” demişti.

Aday listeleri açıklandı, Erdoğanın DAMADI da listede.

Numan bey buna yorum yapabilir mi?

Bence YAPAMAZ!

KOLTUK TATLI!

Fransada yayınlanan gayriahlaki peygamber karikatürleriyle ilgili derginin sayfasını köşelerinde yayınlayan cumhuriyet gazetesinin iki yazarı hakkında iddianama hazırlanmış.

DOĞRU KARAR!

Hİç kimse inanmak zorunda değil, neye inanıyorsa inansın, hiç inanmıyorsa inanmasın ama herkes insanların inançlarına, kutsallarına saygılı olmak zorundadır.

Yok fikir özgürlüğüymüş, yok basın özgürlüymüş, başlarım öyle özgürlüğe!

HAKARET ASLA VE ASLA ÖZGÜRLÜK DEĞİLDİR!

CHPnin sağdan transferleri listelerde çok önlerde yer bulamamışlar.

Gülen Cemaatine yakınlığı ile tanınan Milletvekili Faik Tunay liste dışı kalmış.

Mehmet Bekaroğlu da umduğunu bulamamış, CHP'ye Genel Başkan Yardımcısı bile yapılan Bekaroğlu İstanbul 3. Bölgeden ancak 9. sıradan aday gösterilmiş.

Fakat en ilginç sıralama bence eski Müftü ve Üsküdar Belediye Başkan adayı İhsan Özkes'in 1. bölgeden 9. sıradan aday gösterilmesinde olmuş.

İhsan Özkes çok aktif görünüyordu, tbmmde bol bol kavga ediyordu akplilerle ama baya gerilerden aday gösterilmiş. Kurultayda da baya yüksek oy almıştı yanlış hatırlamıyorsam.

İlginç olmuş.

MHP'nin ÖZCAN YENİÇERİ'yi tekrar aday göstermemesine ben de şaşırdım yeniçeri de şaşırmış.

Oldukça aktif bir siyasetciydi.

Bu da bahçelinin ilginç tercihlerinden birisi.

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisinin ittifak halinde gireceği seçimler için kesin liste 10 nisana kadar tamamlanacakmış.

Konuyla ilgili açıklama yapan SP genel başkan yardımcısı Kılıç, Hangi seçim bölgesinde hangi parti öndeyse listenin ilk sırasına o parti adayının ismini yazacağız. 85 bölgenin 55’inde biz, 30’unda da BBP önde görünüyor. O yüzden liste de buna göre şekillenecek. Listenin ilk sırasına hangi parti denk geldiyse ikinci sıraya diğer partili arkadaşımız yazılacak.” demiş.

Hayırlı olur inşaallah.

Bir haberde hdpnin adaylarının apo haini tarafından belirlendiği, bunun da demirtaş tarafından doğrulandığı belirtiliyor.

Diğer haberde de Aziz Nesinin oğlu HDP'den aday olduğu yazılı.

Yorum yapmayacağım!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, genel seçimlerde MHP'den de kendilerine oy vereceğini söyleyen kişilerin olduğunu açıklamış.

Yok artık!

Aç tavuk atasözünü hatırladım nedense!

Hainler diyarbakırda askeri konvoyumuza saldırmışlar.

C.Başkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu son adliye baskınında savcının görüntülerini yayınlayanlara (HAKLI OLARAK) tepki gösterdiler.

Ama aynı tepkiyi askerimize saldıranlara, apo posterleriyle yürüyüş yapanlara vs. göstermiyorlar.

Bakın diyarbakırda askeri konvoya saldırı var, neden gereken tepki gösterilmiyor hükümet tarafından bu hainlere???

Fenerbahçeyi taşıyan otobüse yapılan sadırıyla ilgili iki kişi gözaltına alınmıtı.

Mahkeme her ikisini de serbest bırakmış.

Fenerbahçe "failler bulunmadan maçlara çıkmayacağız" demişti.

Bakalım ne olacak, fener gerçekten maçlara çıkmayacak mı, yoksa feneri zor durumda bırakmamak için bir iki tane ÇAKMA FAİL mi bulunacak?

CHP'nin İstanbul ikinci bölge BİRİNCİ SIRADAN aday gösterdiği Ermeni kökenli adayı "Ermeni Soykırımı'nın 100'üncü yılında aday gösterilmemin simgesel bir anlamı var" demiş.

Yani TÜRKLERİN ERMENİ SOYKIRIMI yaptığını söylüyor.

Seçilirse (ki birinci sıradan konulmuş, seçilir) Tbmm’de ermeni soykırımı iddiaları söz konusu olunca ilginç tartışmalar olabilir!

CHP eski genel başkanı deniz baykalın dili sürçmüş. Kılıçdaroğlu için KIRIKOĞLU demiş.

Aday gösterilmeyen, aday gösterilse de sıralamasını beğenmeyenlerin kendi partilerine yönelik sallamaları devam ediyor.

Hemen her partiden bu tür kişiler var.

Kimi partilerini eleştiriyor, kimi istifa ediyor vs.vs.

ÖKÜZ ÖLMÜŞ, ORTAKLIK BOZULMUŞ!

Bunların yöneteceği ülkeden ne hayır gelir ki?

İTrail askerleri bir filistinliyi daha öldürmüşler.

İTrail vahşeti devam ediyor yani!

Eski chpli, yeni hızlı akpli savcı sayan da PARALEL diyenlerden!

akpnin 12 sene devletin bütün imkanlarını bugün paralel dedikleri cemaate peşkeş çektiklerini unutuyorlar başkalarını paralelcilikle, paralelin maşası vs olmakla suçluyorlar.

Akplilere göre Chp paralel, saadet paralel, bbp paralel.

Çok komikler!

Bu ülkede paralelin maşası bir parti varsa o parti ancak ve ancak akp olabilir!

Paralel diye bir şey varsa bu paralelin gerçek maşası sizsiniz ey akp!

AKP, CHP ve MHP Türkiye'de hazine yardımı alan partiler.

AKP 300 milyon lira, CHP 115 milyon lira MHP 77 milyon lira seçim yardımı aldı.

Seçime giren parti sayısı ise 20.

Bu 3 parti yüzlerce trilyonu götürürken, diğer 17 parti HAVASINI alıyor!

Böyle adaletsiz bir ortamda seçimler yapılıyor, adı da EŞİT ŞARTLARDA; DEMOKRATİK BİR SEÇİM oluyor!

Külahımın DEMOKRASİSİ!

PARTİLERE HAZİNE YARDIMI TÜMDEN İPTAL EDİLMELİDİR.

Hiç bir partiye ZIRNIK bile verilmemelidir devletten!

Devletin parası çoksa memuruna, emeklisine vs. versin!

Emekliye iki ikramiye vereceğiz diyen chpye kimin parasını kime veriyorsunuz diyen akp neden bu partilere hazine yardımı konusunda da “kimin parasını kime veriyorsunuz?” diyerek buna karşı çıkmıyor?

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Valla aradaki tartışmadan kim ne dedi onuda tam anlayamadık.

Sunucuda fena sinirlendi.

Keşke sakin sakin konuşsalardı da dinleseydik.

Selam ve dua ile...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Valla aradaki tartışmadan kim ne dedi onuda tam anlayamadık.

Sunucuda fena sinirlendi.

Keşke sakin sakin konuşsalardı da dinleseydik.

Selam ve dua ile...

Aynen öyle olmu,acaip bir gürütü kim ne diyor anlaşılmıyor bile.

Ancak ilk başlarda (ben tvde izledim videoda var mı bilmiyorum) savcı sayanın tavrına göre cnn aklı sıra savcı sayanın sıralamada gerilerde yer almasını fırsat bilerek onu akp aleyhine konuşturmak istiyor, savcı sayan da bu tuzağa düşmüyor.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Her parti devletten yardım görse seçime giren parti sayısı 2 milyar olurdu. Bunu engellemek için yerinde bir karar.

Yazımın yarısını alıp yarısını görmezden gelmen sana hiç yakışmadı.

Ben HER PARTİYE YARDIM YAPILSIN mı demişim, yoksa görmezden geldiğin bölümde:

PARTİLERE HAZİNE YARDIMI TÜMDEN İPTAL EDİLMELİDİR.

Hiç bir partiye ZIRNIK bile verilmemelidir devletten!

Devletin parası çoksa memuruna, emeklisine vs. versin!

Emekliye iki ikramiye vereceğiz diyen chpye kimin parasını kime veriyorsunuz diyen akp neden bu partilere hazine yardımı konusunda da “kimin parasını kime veriyorsunuz?” diyerek buna karşı çıkmıyor?

demişim?

lafons7275

Kıdemli Üye
Yazımın yarısını alıp yarısını görmezden gelmen sana hiç yakışmadı.

Ben HER PARTİYE YARDIM YAPILSIN mı demişim, yoksa görmezden geldiğin bölümde:

Kasıtlı görmezden gelmedim. Gerçekten görmemiştim. İçini ferah tut bana karşı. Karşıt görme beni, kardeşin gör.