Redyellow'un Kervan'ı 1221 (30.03.2015) Saraya yardım, saraya yardım!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Bingöl’de, 16 yaşındaki çocuğa tecavüz ettikleri suçlamasıyla yargılanan 8 uzman çavuş ile ilgili davada 6 sanık ’iyi hal’ indirimi yapılarak 1 yıl ile 7 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmış!

16 yaşındaki bir çocuğa tecavüz!

Ve İYİ HAL indirimi!

Bu neyin kafası?

Bu nasıl bir adalet sistemi?

Bu yasaları, kanunları hazırlayanlar nasıl bir vicdana sahip çok merak ediyorum!

Peşpeşe iki haber.

Urfada meydana gelen trafik kazasında 12 kişi ölmüş.

Tek bir kaza ve 12 ölü.. Bunun gibi bir çok kaza oluyor maalesef ülkemizde.

SAVAŞ GİBİ denmiş, KATLİAM gibi denmiş!

Haklı.

Diğer haberde de 2014 yılında iş kazalarında en az 1.886 işçinin öldüğü belirtilmiş.

Türkiye sanıyorum ki trafik kazalarında ve iş kazalarında can kaybı yönünden dünyada ilk sıralardadır, belki de bir çok ülke savaşta bile bu kadar insan kaybetmiyordur.

Yazık… İNSAN HAYATI bu kadar ucuz olmamalı.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülay Koçoğlu içerisindeki probiyotikler sayesinde grip ve benzeri enfeksiyonlara karşı koruma sağlayan turşunun ve suyunun tüketilmesini önermiş.

Bilginiz olsun.

Turşu yiyelim, grip olmayalım!

Ama suratımız turşu satmasın! Hep gülsün yüzümüz inşallah!

BATMAN'da balıkçılık yapan 71 yaşındaki Sait Boz'un balık avlamak için Batman Çayı'na attığı ağlara, balıklarla birlikte takılan kesenin içinden 1910 yılında basılmış 1000 marklık banknot çıkmış, Balıkçı Boz, parayı satmak istediğini söylemiş.

Ne demişler: Kaderinde varsa gelir şamdan halepden, kaderinde yoksa ne gelir elden!

Taaaa batmanda, bir çayda balık tutmak istiyor adam kısmetine tarih çıkıyor!

Balığa niyet, 105 yıl önce basılmış 1000 MARK'a kısmet!

Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü PYD/PKK'ya katılmak için Suriye'ye geçmek isteyen 10 kişinin SURÇ BELEDİYESİNE AİT RESMİ PLAKALI BİR ARAÇTA yakalandığını duyurmuş.

RESMİ ARAÇLARLA pKAKAYA terörist servisi!

C.Başkanı erdoğan gene coşmuş!

12 sene boyunca kanka oldukları, devletin bütün imkanlarını peşkeş çektikleri kişilere "nereye kaçarsanız kaçın sizi bulacağızzzzzzz" diyor!

Bir zamanlar da ergenekon diyordu, balyoz vs. diyordu, SAVCI oluyordu, darbecileri buluyorlardı!

Dün chpde ön seçimler yapıldı.

İlginç sonuçlar çıkmış.

Önseçimlerde chpnin ağır toplarından mustafa sarıgül şişlide ilk beşe girememiş, önder sav Önder Sav ile Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay ilk 14 sırada yer alamamışlar.

Eski Bayındırlık Bakanı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin 7 milletvekili bulunan Denizli’de listeye giremeyenlerden!

Şimdi şuna bakmak lazım: delegenin oylarını alamayanlar genel merkez tarafından aday gösterilecek mi gösterilmeyecek mi?

Eğer delegenin tercihine tamam denilecek bunlar aday olamayacaklarsa ön seçim yapılmasının bir manası olur, yok bu oylara rağmen genel merkez tarafından aday gösterileceklerse ön seçim yapmak sadece delegeyi kandırmak olmaz mı?

Bekleyelim.

ÖSYM sınav ücretlerine zam yapmış, bazı sınav ücretlerindeki zam oranı yüzde 40 civarında!

Maaşlara yüzde 2-3 zam yaparken eli titreyen akp görsün, duysun!!!

Görür mü? Duyar mı?

SANMAM!

Çin basını, Şincan bölgesinde bir Uygur’un sakal uzatıp huzursuzluk çıkardığı gerekçesiyle 6 yıl hapse mahkum edildiğini yazmış.

Hiç bir zulüm ilelebet baki kalmaz, devam edemez.

Mutlaka ama mutlaka MAZLUMUN AHI, İNDİRİR ŞAHI!

Mutlaka ama mutlaka ZULÜM İLE ABAD OLANIN AHİRİ BERBAT OLUR!

İnşaallah bu zalim çinin sonu da berbat olacak!

KAHROLSUN BÜTÜN ZALİMLER!!!

Tübitak tarafından YÜZDE YÜZ YERLİ akıllı telefon yapımı için çalışmalara başlandığı açıklanmış.

Düşünebiliyor musunuz, hükümet tarafından sürekli olarak dünyanın ilk bilmem kaçıncı ekonomisi oldukkkkk, dünyanın ilk bilmem kaçıncı büyük ülkesi oldukkkkkk denilen Türkiye bırakın yerli uçağı, füzeyi vs. yapmayı daha akıllı telefon bile yapamamış!

BİRİLERİ BİZİ KEKLİYOR yani!

Hüseyin çelik kavgaya basın önünde ilk c.başkanı başlattı demişti, anında linç harekatı başlamış.

Paralel ilan etmeler, tuzluk ilan etmeler, hakaretler gırla gidiyor!

Tayyip Erdoğanı eleştiren herkes paralel! haşhaşi! tuzluk!!!

yeni-safak-yeni-safak-is-439106.jpg

"Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın mutfağı oldukça mütevazı.

Anadolu'nun geleneksel mutfağından farkı neredeyse yok.

Emine Erdoğan limon ve elma kabuklarını ziyan etmiyor onlardan sirke kurduruyor.

Bir kase çorba veya bir çeşit yemek ve salatayla kurulan sofralar ancak misafir olunca şenleniyor.
"

Bütün bu cümleler AKP yandaşı YENİ ŞAFAK gazetesinin bir haberinden!

BİN KUSÜR odası olan sarayda SADE VE DOĞAL bir yaşam sürüyormuş c.başkanı ve eşi!

BİR ÇEŞİT ÇORBA ve BİR ÇEŞİT YEMEKle kurulan sofra!

LİMON VE ELMA KABUKLARINI ZİYAN ETMEYİP SİRKE KURULAN bir yer!

İçim kıyıldı, içim acıdı yahu!

Çok fena oldum!!!!

Keşke KIZILAY AŞEVİ saraya bir ekip gönderse de tek çeşit çorbanın yanına bi çeşit daha takviye için yardım yapsa!!!!!

Yeni şafak yağcılıkta zirve yapmış!

Oldu olacak yenişafak grubunun televizyonu vs. da var nasılsa, gazetelerinde, televizyonlarında bir kampanya düzenlesinler:

Hacıbayramda, Eyüp sultanda Cuma günleri mendil açılsın:

SARAYA YARDIM SARAYA YARDIM!!!!!

can feda

Profesör
pkkya_katilmak_isteyen_10_kisi_yakalandi_1427653781_1105.jpg

Olur mu canım öyle şey...Bu haberler ile genelkurmay milli iradeye darbe vurmak istiyor...ya da cemaat pkk'dan bile tehlikeli... o da olmazsa yolsuzluk olsa bu kadar yol nasıl yapılırdı...

907493.jpg

Yahu itibar için Saray yapıldı...herhalde 78 milyon olarak herkes bir yerinden tutacak bu sarayın...kolay değil hepimizin itibarı...Saray var...helikopter var...zırhlı araç var...Uçak var...canlı yayın araçları var...bunların hepsi Cumhurbaşkanlığı için olmazsa olmaz...hele millet için kritik öneme sahip...itibarımız için önemli...hepimiz el atacağız...kimse sızlanmasın...

aksamin_ankara_temsilcisi_emin_pazarci_huseyin_celike_hakaret_etti_h109445.jpg
aktroller_huseyin_celiki_linc_etti_hakaretler_kufurler_havada_ucustu_h109446.jpg

Daha geçen başbakan yardımcısı adam...belediye başkanını...yolsuzluk ile suçladı...tonla şey söyledi...değişen bir şey var mı...ÜStelik bu adam hele bir seçim geçsin...o zaman daha fazla konuşcam dedi...yolsuzluk var evet...parsel parsel peşkeş çekme var...ama bir seçimi atlatsın partimiz...Tekrar gelelim...öyle konuşalım dedi resmen...ne günlere kaldık...

eminesarayssade-439107.jpg

Haberde bir nüans var...Beyaz Çay...bundan çok fazla geriye gitmeden bakarsak...beyaz çayın kg fiyatı 4000tl...evet tam olarak bu fiyatta...

Ayrıca benim bizzat köşkte...stajyerlik yapmış...şimdi diyetisyen olan arkadaşım...neler anlatmıştı neler mutfakta yapılan israf ile ilgili...en garip olan aklımda kalanı yazayım buraya...Cevizli-Salata yapılıyormuş...mutfak çalışanları tek tek cevizlerin iç kısmı ile zarını elleri ile ayıklıyorlarmış...Bu ayırma sırasında cevizde diyelim bir kırılma oldu...bir şekilde kırıldı...direk çöpe gidiyormuş...

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülay Koçoğlu içerisindeki probiyotikler sayesinde grip ve benzeri enfeksiyonlara karşı koruma sağlayan turşunun ve suyunun tüketilmesini önermiş.

Bilginiz olsun.

Turşu yiyelim, grip olmayalım!

Ama suratımız turşu satmasın! Hep gülsün yüzümüz inşallah!

Turşu kanser yapar diye bazı söylentilerde var, ne derece doğru bilmiyorum...

http://www.sabah.com.tr/yasam/2011/06/08/tursu-kanseri-tetikler-iddiasi-doktorlari-boldu

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Ebu Computer

Kıdemli Üye

BATMAN'da balıkçılık yapan 71 yaşındaki Sait Boz'un balık avlamak için Batman Çayı'na attığı ağlara, balıklarla birlikte takılan kesenin içinden 1910 yılında basılmış 1000 marklık banknot çıkmış, Balıkçı Boz, parayı satmak istediğini söylemiş.

Ne demişler: Kaderinde varsa gelir şamdan halepden, kaderinde yoksa ne gelir elden!

Taaaa batmanda, bir çayda balık tutmak istiyor adam kısmetine tarih çıkıyor!

Balığa niyet, 105 yıl önce basılmış 1000 MARK'a kısmet!

Bulduğu paranın koleksiyon değeri 20 TL ile 50 TL arasında.

Yani bir kıymeti harbiyesi yok.

Benim asıl kafama takılan kesenin içinde başka neler çıktı.

Tarihi bir belge, tarihi bir bilgi filan...

Belkide onlar daha kıymetli idi.

Selam ve dua ile...

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü PYD/PKK'ya katılmak için Suriye'ye geçmek isteyen 10 kişinin SURÇ BELEDİYESİNE AİT RESMİ PLAKALI BİR ARAÇTA yakalandığını duyurmuş.

RESMİ ARAÇLARLA pKAKAYA terörist servisi!

Devletin arabası devletin maaşı devletin memuru pkk ya adam taşıyor.

Güler misin ağlar mısın.

Al sana suç sebebi, bu adamlara hemen cezaları kitlemek lazım.

Lamı cimi yok...

Selam ve dua ile...

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Dün chpde ön seçimler yapıldı.

İlginç sonuçlar çıkmış.

Önseçimlerde chpnin ağır toplarından mustafa sarıgül şişlide ilk beşe girememiş, önder sav Önder Sav ile Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay ilk 14 sırada yer alamamışlar.

Eski Bayındırlık Bakanı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin 7 milletvekili bulunan Denizli’de listeye giremeyenlerden!

Şimdi şuna bakmak lazım: delegenin oylarını alamayanlar genel merkez tarafından aday gösterilecek mi gösterilmeyecek mi?

Eğer delegenin tercihine tamam denilecek bunlar aday olamayacaklarsa ön seçim yapılmasının bir manası olur, yok bu oylara rağmen genel merkez tarafından aday gösterileceklerse ön seçim yapmak sadece delegeyi kandırmak olmaz mı?

Bekleyelim.

Benim şahsi görüşüm CHP Sarıgül'den rahatsız.

Bu rahatsızlık nedeni ile Sarıgül'ü seçilemeyecek bir şekilde Milletvekilliği aday sırasına koyacak.

Aslında bu ön seçimlerin bir kıymeti harbiyesi de yok, neden derseniz ön seçimler ile adayların %60'ı belirlendi.

Kalan %40 genel merkez tarafından belirlenecek.

Yani liste başındaki %40 adayı genel merkez belirlese kalan %60 da liste sonuna eklense, hemen hemen %60 lık listeden giren adayların seçilebilmeleri mümkün değil gibi.

CHP aynı CHP, zihniyet aynı zihniyet.

Selam ve dua ile...

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Tübitak tarafından YÜZDE YÜZ YERLİ akıllı telefon yapımı için çalışmalara başlandığı açıklanmış.

Düşünebiliyor musunuz, hükümet tarafından sürekli olarak dünyanın ilk bilmem kaçıncı ekonomisi oldukkkkk, dünyanın ilk bilmem kaçıncı büyük ülkesi oldukkkkkk denilen Türkiye bırakın yerli uçağı, füzeyi vs. yapmayı daha akıllı telefon bile yapamamış!

BİRİLERİ BİZİ KEKLİYOR yani!
Üstadım yerli telefonu Aselsan yıllar önce üretmişti.

http://www.ensonhaber.com/aselsan-16-yil-once-titresimli-telefon-uretmisti-2014-09-12.html

aselsan_3242.jpg

Tamamen %100 yerli telefon meselesine gelince alttaki fabrika Çin'de ve İPhone telefonlar bu fabrikada üretiliyor.

Edip_Kisa1.jpg

Yani İPhone telefonlarda yazılım hariç Amerikanın bir katkısı yok.

%100 yerlilik modern çağda mümkün değil, ekranı kaliteli ekran üreten bir firmadan alırsınız işlemciyi kaliteli işlemci üreten bir firmadan alırsınız.

Haber güzel ama haberin kötü tarafını ben size anlatayım, ABD ülkesinde İPhone satılsın diye diğer markalara yüksek vergi uyguluyor.

Aynı şekilde Kore ülkesinde Samsung telefonlar satılsın diye düşük vergi, diğer markalara yüksek vergi uyguluyor.

Muhtemelen yerli telefon satılsın diye yerli telefonun vergisi düşük olacak ama diğerlerinin vergisi artabilir.

Yani hükümet bizi yerli telefon kullanmaya zorlayabilir.

Diğer yandan dünya üzerinde telefon üreten firma sayısı çok fazla değil.

Ama Çin'de telefon üreten irili ufaklı yüzlerce marka var, komik durum.

Selam ve dua ile...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Aslında şöyle bir önemli konu var, şuan telefon yazılımları 3 ana grupta toplandı:

1- İOS
2- Android
3- Windows Mobile

Türkiye telefon üretecek ise kendi yazılımını da üretmeli.

Kore'de aynı dertten muzdarip, Samsung kendi telefon işletim sistemini geliştirmeye çalışıyor.

Diğer yandan bahsettiğimiz ilk 3 yazılım Amerikan kaynaklı.

Bildiğiniz gibi bu telefonlar izlenebiliyor dinlenebiliyor, adamların her şeyi yapması mümkün.

Netice olarak yerli işletim sistemi önemli, bilgisayarlarda yerli işletim sistemine dönmek zor olsa da telefonlar için bu çok zor olmamalı.

Selam ve dua ile...