Redyellow'un Kervan'ı 1193 (02.03.2015) Hedef Tek Başına ANAMUHALEFET olmak!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Redyellow'un Kervan'ı 1193 (02.03.2015) Hedef Tek Başına ANAMUHALEFET olmak!!!

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Abdullah Öcalan’ın PKK ’ya silah bırakmak için olağanüstü kongreyi toplamaya çağırması ‘tarihi bir adım’ olarak değerlendirildi.

Açıklamada, silah bırakma yönündeki niyet beyanının Cumhurbaşkanı tarafından “uygulamaya bakarız” sözü ile değerlendirildiği hatırlatılarak, “Samimiyet ve uygulama sırası AKP ’ye gelmiştir. [Bunun] ilk göstergesi İç Güvenlik Paketi’nin geri çekilmesi olacaktır. İç Güvenlik Paketinde ısrar, sürecin ruhuna uygun olmayan bir tutum” denildi.

Örgütün en üst organı olan Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada ayrıca “süreci ilerletmek ve sonuca götürmek için” Öcalan’la KCK yönetiminin “gecikmeden görüştürülmesi” de talep edildi.

Haber aynen böyle.

Adamlar adeta bir devletle müzakere eden başka bir DEVLET gibi davranıyorlar, şartlar dayatıyorlar, tbmmdeki yasa tasarının geri çekilmesini istiyorlar, SAMİMİYET TESTİ yapıyorlar vs.vs.

Anadoluda bir söz vardır:

YÜZ VERİRSEN AYIYA, GELİR MIÇAR HALIYA!

Akp yüz verdi, bunlar da astarını istiyorlar!

Eski bakanlardan AkP Kocaeli Milletvekili Nihat Ergün kitap yazmış, bu kitabında da "cumhurbaşkanının tarafsız olması gerektiğini" söylüyormuş.

Ve başka eleştirileri de var Nihat Ergunun.

Vay paralel vay!!!!

Hürriyet gazetesi diyanet işleri başkanı mehmet görmeze Diyanet Vakfı bütçesinden ve 1 MİLYON TL değerinde bir makam aracı alındığını haber yapmıştı.

Bu haberin yalan olduğuna dair mahkeme kararıyla tekzip yayınlamış hürriyet.

Tırın içinde 2 tane çalıntı kamyonet!

AĞRI’nın Doğubayazıt İlçesi’nde 3 gündür kayıp olan 28 yaşındaki Ferhat Tanrıkulu boş bir evde açılan çukur içinde CANLI CANLI GÖMÜLDÜĞÜ özel yaptırılmış tabutta ölü bulunmuş!

Bunlar düne yansıyan haberlerden sadece iki tanesi!

Hırsızlık, soygunculuk, yolsuzluk, cinayet, vahşet, ırza geçmeler, tecavüzler.

Her türlü pislik, her türlü iğrençlik ve işin kötüsü de bu kötü olaylar her geçen gün daha da artıyor, çoğalıyor.

Tekrar soralım:

BU TOPLUM NEREYE GİDİYOR?

Ve bu toplumun bu kötü halini yetkililerimiz, ilgililerimiz, devlet büyüklerimiz görmüyorlar mı?

Altan Tan diyor ki: Erdoğan batı ile anlaşıp Erbakanı tasfiye etti!

Yorumsuz.

Gazeteci Mehmet Baransu YİNE gözaltına alınmış.

Gözaltı sebebi: CASUSLUK İDDİASI!!!

Balyoz davasında belgeleri verirken kahramandı, akp ile ters düştü, casus oldu!

Ankarada palelel yapı operasyonu denilerek gözaltına alınan polislerin tamamı serbest bırakılmış.

Suçla, gözaltına al.

Gözaltı haberleri çıksın, at nalı büyüklüğünde haberler verilsin, polisler en olmadık şeylerle itham edilsinler, karalansınlar.

Yazık değil mi bu polislere?

Bu polisler bu saatten sonra nasıl göreve yapacak???

Her gün sürülmek, her gün gözaltına alınmak durumuyla karşı karşı olan bir emniyet ülkeye nasıl hizmet edebilir?

Akp çok yanlış yapıyor.

Sigarayla ilgili yeni yasaklar getirilmiş.

Parklarda sigara içilmeyecekmiş mesela.

HARİKA.

Aynen destekliyorum bu yasağı.

010320151633376672625_3.jpg

ORC araştırma şirketi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bu yana partilerin oy oranlarındaki değişimini içeren anketinin sonuçlarını yayınlamış.

Bu ankete göre oyunu artıran tek parti akp olmuş.

Anketler genelde yönlendirme amaçlıdır, çok güvenmem ama şu sonuç yien de ilginç değil mi?

Yıpranması, düşmesi gereken akp yükseliyor, artması, yükselmesi gereken muhalefet yerinde sayıyor, hatta düşüyor oy oranları.

Çok garip.

Adamın eşi evi terketmiş.

Adam da boynunda üzerinde BEN EŞEĞİN BİRİYİM, BENİ AFFEDİN yazılı pankartla OTURMA EYLEMİ yapmış!

Kimsenin aile huzuru bozulmasın, çok zor bir durum.

CHP genel başkanı kılıçdaroğluna seçimlerde nasıl bir sonuç bekliyorsunuz diye soruyorlar, o da "araştırmalarda 29,5 görünüyor, bizim hedefimiz yüzde 34-35" diye cevap veriyor.

Bu oranı yakaladılar diyelim.... peki bu oy oranıyla tek başına iktidar olunur mu?

Zor.

Demek ki chp peşinen akpnin galibiyetini.... kendilerinin yenilgisini, MUHALEFET olmayı kabul etmiş!

CHPNİN HEDEFİ TEK BAŞINA ANAMUHALEFET OLMAK yani!

Akp böyle bir muhalefet arasa bulamaz deyince bana kızanlar oluyor, haksız mıyım?

Hedefini TEK BAŞINA İKTİDAR OLARAK belirleyemeyen bir partiden ne hayır gelir ki?

Daha önce yazmıştım, bir yerde okumuştum:

Chpnin iki büyük korkusu vardır:

- Birincisi yüzde 10 barajının altında kalıp tbmm dışı olmak!

- İkincisi de yüzde 40 ları aşıp iktidar olmak!

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Adam hedefimiz %35 diyor...

Böyle bir ana muhalefet partisinden ne beklersin ki...

nicolascageconfusedemotions.gif