Redyellow'un Kervan'ı 1166 (03.02.2015)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Anayasa mahkemesi başkanı haşim kılıçın görev süresi doluyormuş, bu sebeple 4 şubat çarşamba günü yeni başkan seçimi yapılacakmış.

Haşim kılıç gayet güzel bir başkanlık yaptı, son dönemlerde akp yağcıları tarafından suçlansa da ben bu suçlamalara katılmıyorum ve haşim kılıcı başarılı buluyorum.

Yeni seçilecek başkan hayırlı olsun, haşim kılıça da bundan sonraki hayatında başarılar dilerim.

Saadet Partisi iktidara geldikleri takdirde her sene memura, emekliye, işçiye bir maaş ikramiye verileceğini söylüyor.

Güzel bir vaat.

Fakat bence eksik:

Bu ikramiye senede bir değil RAMAZAN ve KURBAN BAYRAMLARINDAN 10 gün önce olmak üzere iki maaş olmalıdır.

Mısırda 183 kişinin idamına karar verilmiş.

Normaldir.

Bütün faşist yönetimlerde, cunta yönetimlerinde böyle olur.

Halkın seçimiyle gelenlere tahammül edemeyen faşolar idamlarla vs. kendi koltuklarını sağlama almayı düşünürler, zorbalıkla, tehditle koltukta oturmaya devam ederler.

SİSİ faşisti de aynı yolda.

Marksist iktisatcı Korkut Boratav "sosyalistler, chp ve hdpnin seçimlerde cephe kurması lazım" diyor.

Sosyalistler ve chp tamam da hdp???

Chp hdp ile cephe oluşturursa, ittifak yaparsa kendi bacağına sıkmaz mı?

Beşiktaşlı Demba Ba FourFourTwo Dergisi'ne verdiği röportajında şampiyonluk kutlamaları için taraftarları Sultanahmet'e davet ederek, "Şampiyon olursak bütün taraftarlarımızı sabah namazına Sultanahmet Camisi'ne bekliyorum. Ama özellikle sabah namazına. Biz o kadar uğraşıp şampiyon olduktan sonra onlar da bir sabah erken kalksın artık" demiş.

Bir galatasaraylı olarak bu adamı ayakta alkışlıyorum, helal olsun sana demba ba.

İnsanları kutlama yaparken harama, günaha davet etmiyor, güzelliğe davet ediyor.

Tebriklerimle.

GÜNÜN YAĞCILIĞI:

cvspk4yhhbrn7ufem.jpg

Dünki akp yanlısı güneş gazetesinin manşeti.

Cumhuriyet gazetesinde yönetim değişikliği olmuş.

Gazete bunu "PARALEL OPERASYON" diye veriyor, bunu dahi cemaate bağlıyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri personel sayısı bilgisini güncellemiş.

Buna göre, TSK'da 345 general ve amiral, 39 bin 432 subay, 97 bin 533 astsubay, 22 bin 789 uzman jandarma, 61 bin 812 uzman erbaş, 4 bin 554 sözleşmeli erbaş ve er olmak üzere, toplam 226 bin 465 uzman personel bulunuyor.

Yedek subay sayısının 7 bin 334, erbaş ve er sayısının ise 402 bin 845 olduğu TSK'da, toplam 410 bin 179 yükümlü personel yer alıyor.

Silahlı Kuvvetlerde, 52 bin 680'i işçi ve memur olmak üzere toplam 689 bin 324 askeri personel görev yapıyormuş.

400 KUSUR BİN yükümlü personel.

Bence çok fazla.

Bu kadar acemi, kıytırıktan, çoluk çocuktan asker olacağına 100 BİN TAM PROFESYONEL ASKER olsa daha iyi olmaz mı???

Emine Şenlikoğlu televizyonlarda boy gösteren moda yarışmaları vs.vs. gibi şeyleri eleştirmiş ve İYİCE ZIVANADAN ÇIKTILAR, BU NE REZİLLİK? diyor.

Aynen katılıyorum şenlikoğluna.

Gerçekten de tam bir rezalet haline gelmiş durumda bu tarz programlar.

Yarışma adı altında bir çok rezillikler millete yutturuluyor.

Cumhuriyet gazetesi "Peygamber karikatürlerini basmamız yanlıştı" diyen 37 yıllık köşe yazarları ışık kansu'yu kovmuş!

Yazıklar olsun.

Cumhuriyet gazetesi ÇAMURİYET GAZETESİ sıfatına daha layık bir kuruluş!

Lafa gelince de basın özgürlüğünden, gazeteci haklarından vs. dem vururlar!

Külahımın özgürlükcüleri!

Bülent arınç kapatılması istenen türk okulları ile ilgili açıklamalar yapmış.

Haşhaşi olmuşa benziyor arınç!!!

C.Başkanı Erdoğan cemaati mossadla işbirliği yapmakla suçlamıştı.

F.Gülen buna cevap vermiş: DENSİZ diyor.

Biz herhangi bir yorum yapmadan verelim, aralarına girmeyelim!