Redyellow'un Kervan'ı 1159 (27.01.2015) Tam anlamıyla bir REZALET!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
GÜNÜN REZALETİ:

Türkiye cumhuriyeti devleti sınırları içindeki Şırnak ilinin İdil ilçesinde pKAKA'nın gençlik örgütü denilen kansızlar SİLAHLI YÜRÜYÜŞ yapıyorlar!

EĞİTİM yapıyorlarmış!!

Haber aynen böyle.

Haber doğruysa, görüntüler doğruysa bu tam anlamıyla Türkiye cumhuriyeti HÜKÜMETİ için bir REZALETTİR!

Böyle bir rezalet olamaz!

Böyle bir DEVLET anlayışı olmaz, böyle bir YÖNETİM anlayışı olmaz.

Olamaz.

OLMAMALI!

Rahmetli Erbakan hocanın başbakanlığı döneminde kurulan D-8 ÜLKELERİNİN Sanayi Bakanları ORTAK BİR OTOMABİL MARKASI OLUŞTURULMASI için tahranda buluşmuşlar.

Bence bunu becerebilirler mi, bu iradeyi gösterebilirler mi bilemiyorum ama çok yerinde, çok güzel bir gelişme.

Dilerim ki bunu yaparlar.

MHP'li saffet sancaklı diyor ki: "MHP haziran seçimlerinde ya iktidar ortağı olacak, YA DA BU ÜLKEDE İÇ SAVAŞ ÇIKAR!"

Saafet sancaklı futbolcuydu biliyorsunuz, iyi ATARDI!

Yine ATMAYA DEVAM EDİYOR anlaşılan!

Yalnız bu atma çok tehlikeli bir atma!

Allah bu ülkeyi içsavaştan korusun, bir içsavaşta ilk önce çok ATANLAR perişan olabilir!

Böyle lüzumsuz, saçma sapan abuk subuk konuşmalara hiç gerek yok!

CHP milletvekili Birgül Ayman Güler istifa etmiş.

İstifa ederken de zehir zemberek açıklamalar yapmış.

Akp çok şanslı bir parti, çok şanslı bir iktidar.

Ülkenin ana muhalefet partisi kendi içinde kavga etmekten iktidarla uğraşmaya vakit bulamıyor!

Yunanistanın yeni başbakanı bir ateistmiş.

Yunanistanda şimdiye kadar göreve başlayan başbakanlar papaz huzurunda incil üzerine yemin ederek göreve başlıyorlarmıştı ama yeni ateist başbakan yunanistanda bir ilk olarak bunu yapmamış.

Avrupaya olan dış borcu da ödemeyeceklerini vaat etmişti, bakalım iktidarda bunu yapabilecek mi?

Bekleyelim.

GÜNÜN VAADİ:

Saadet partisi türkiyede yoksulluk sınırının 1.400 TL olduğuna dikkat çekiyor ve iktidar olduklarında asgari ücreti Yüzde 50 artıracaklarını vaat ediyor.

Güzel ve olması gereken bir vaat.

Asgari ücrete yüzde 3 yüzde 5 gibi zam yaparken bile eli titreyen akp iktidarına duyurulur!

Anayasa mahkemesi başkanı haşim kılıçın parti kuracağı veya bir partiye gireceği, siyasete atılacağı şeklinde yoğun haberler vardı.

Anayasa mahkemesi RESMİ bir açıklamayla bunların tümünün yalan olduğunu açıklamış.

Son dönemlerde AKP MEDYASINDA anayasa mahkemesi başkanı haşim kılıça yönelik ağır bir yıpratma kampanyası var.

Bu yalan da o kampanya çerçevesinde uydurulan bir asparagas demek ki.

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun kalp krizi geçiren annesi Fidan Yazıcıoğlu'nun durumunun hala kritik olduğu belirtiliyor.

Allah şifalar versin, geçmiş olsun.

Almanya FC Nürnberg'te forma giyen Danny Blum'un Müslüman olduğu, 5 vakit namazını kıldığı haber yapılmış.

Müslüman olan Danny Blum "İslam bana güç ve kuvvet veriyor, dua ruhumu rahatlatıyor" diyormuş.

Maşaallah.

Allah mübarek eylesin

CHPli kadıköy belediyesi ücret dağıttığı belediyenin resmi gazetesinde fransız dergisinde yayınlanan ve tepki çeken bazı karikatürleri 'Yaşasın Mizah, Yaşasın Karikatür' manşetiyle ve sansürsüz olarak yayınlamış.

Ne deyim şimdi ben buna?

Müslüman bir ülkedesiniz, halkın ezici bir çoğunluğu müslüman ve şu ortamda, herkesin bu fransız dergisine tepki gösterdiği bir ortamda inadına inadına bu karikatürleri yayınlıyorsunuz.

Sonra da yok makarna, yok kömür yok bilmem ne deyip milleti suçluyorsunuz?

Allah ıslah etsin bu kafayı, Allah akıl fikir versin bunlara.

Başbakan yardımcısı bülent arınç bakanlar kurlu toplantısından sonra açıklama yapmış, son günlerin konusu türk okullarının kapatılmasına değinmiş.

Yurt dışındaki okulların hepsine MÜDAHALE EDEMEYİZ diyor, "Şirket ya da dernek şeklinde o ülkede açılan ticari amaçlı okular var. Bunların her birine müdahale etmek hukuki olarak mümkün değil" diyor, "yapılacak çalışmanın hukuk çerçevesinde olması gerekir" diyor.

Akp medyası bülent arıncı da paralelci ilan etmezse iyi!

Başbakan davutoğlu Diyarbakırda yaptığı konuşmada "Kobani’ye buradan selam ediyorum. Kobani’deki her kardeşlimin alnından öpüyorum. Kobani bize tarihin emanetidir” demişti.

Haber sitesi de Tayyip erdoğanın daha önceki "diyarbakırla kobaninin ne alakası var?" sözlerine dikkat çekiyor ve iki konuşma arasındaki, iki siyaset arasındaki çelişkiyi gözler önüne seriyor.

Gerçekten de KOBANİden bize ne?

Kobani pKAKA denen hainlerin kontrolünde olan bir yerdi, sonra ışid geldi kobaniye dayandı.

İT İT'İ KIRSIN BİZE NE demek yerine kobani de kobani diyoruz.

Çok saçma!

GÜNÜN SÖZÜ:

Günün sözü mehmet şevket eygiden bence:

"İSLAM’A EN BÜYÜK ZARARI DÜNÜN MÜCAHİTLERİ, BUGÜNÜN MÜTEAHHİTLERİ VERİYOR"

Çok net, çok yerinde, cuk oturan bir söz.