Redyellow'un Kervan'ı 1151 (19.01.2015) Adalet...SİZ!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Milletvekillerine kıdem tazminatı geliyormuş!!!

Milletvekilleri de özel ve kamu çalışanları gibi, milletvekilliğinden ayrıldıkları zaman, Meclis'te görev yaptıkları süre dikkate alınarak TBMM'den kıdem tazminatı alabileceklermiş, Milletvekillerinin tazminat almalarını sağlayacak düzenleme için Meclis Başkanlığı'nın araştırma yapmaya başladığı bildirilmiş.

Vekillerin dönem bitiminde alacağı kıdem tazminatı rakamının yaklaşık 700 bin lira civarında olması bekleniyormuş.

BU HABER DOĞRU İSE:

Bu tasarıyı hazırlayanların, buna evet diyeceklerin, buna destek vereceklerin tümünün vicdanına yazıklar olsun.

Çok daha ağır şeyler yazacağım ama dokunulmazlıkları var diye yazmadım.

Ben emekliyim.

Bu ay baktım maaşıma YÜZDE 2.34 ZAM yapılmış!

Düşünebiliyor musunuz, 25-30 sene hizmet etmiş ve 1.000 TL maaş alan bir emekliye 23 lira 40 Kuruş zam yapmışlar!

Emekliye yüzde 2.34 zam yapan, YÜZDE 3 bile yapamayan bir İKTİDAR VEKİLLERE UTANMADAN SIKILMADAN 700 MİLYAR TL KIDEM TAZMİNATI VERMEYE HAZIRLANIYORSA O İKTİDARA YAZIKLAR OLSUN.

Daha önce de yazmıştım, AKP ismindeki ADALET kelimesini çıkarsın!!!

Veya illaki ADALET kelimesi bulunacaksa SİZ kelimesini eklesinler!

AdaletSİZ kalkınma partisi!

TOKİ Başkanı Turan "Telaffuz edilen fiyatları hayret ve şaşkınlıkla izliyoruz. Cumhurbaşkanlığı sarayı için yapılan toplam ihale bedeli 1 milyar 14 milyon liradır. Şu anda işin büyük kısmı sona erdi. Tahminen de 970 milyon 90 bin lira harcama yapıldı. Buna iş bitişinde yüzde oranında 10 artış yapılabilir. Böyle bir durumda da 1 milyar 300 milyon gibi bir fiyat ortaya çıkar. Daha fazlası olamaz" demiş.

Allah Allah...

Toki başkanının B]"telaffuz edilen rakamları hayretle izliyoruz"[/B] demesi neyin nesi anlamadım.

Adeta rakamları küçültmek için takla atmış başkan!

Kendisi de söylemiş zaten 1 MİLYAR 300 MİLYON LİRA diye.

Eski parayla söylersek 1 KATRİLYON 300 TRİLYON LİRA yahu.

Bu dehşet paranın neyini küçülteceksin be arkadaş?

Memura vs. zam konusunda neden fazla zam yapılmıyor deseniz hemen EKONOMİİİİİ derler ama saraya bu kadar müthiş parayı dökmekten de çekinmezler!

ADALET ve kalkınma partisiymiş!

PÖH!

Bugün İstanbul'da kentin çeşitli noktalarına yerleştirilen ve biri patlayan ikisi etkisiz hale getirilen bombaların sorumluluğunu PKK’nın gençlik yapılanması olan Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) isimli örgüt üstlenmiş, Örgüt tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada, İstanbul’daki 7 ayrı noktaya bomba bırakıldığı belirtilerek bu noktalar tek tek sıralanmış.

Bu namussuzlar bu kadar azgınlaşıyorlar, güneydoğuda yine aynı şekilde davranıyorlar, yol kesiyorlar, arama yapıyorlar vs.vs.

Ama iktidar hala ÇÖZÜM SÜRECİ vs. deyip bu hainlere yüz veriyor.

Arkadaş tamam çözüm süreci olsun, kan dursun vs.vs. ama bu zıkkım süreç tek taraflı olur mu yahu?

Zafer Çağlayanın mal varlığını açıklarken sunduğu sözlerdeki, belgelerdeki çelişkilerle ilgili haberler devam ediyor, yeni yeni belgeler çıkıyor ortaya.

Belgeye göre DÜĞÜNDE TAKILDI dediği ALTINLAR SÖZKONUSU DÜĞÜNDEN ALTI AY ÖNCE BOZDURULMUŞ!

Bu haber doğruysa mum yatsıya varmadan sönmüş demektir!

Dört eski bakanla ilgili yolsuzluk komisyonu raporu bu hafta TBMM genel kurulunda görüşülecekmiş.

Gazete “bir ihtimal daha var” demiş ama ben buna katılmıyorum, bir ihtimal daha yok, olacak tek şey akp bu bakanların yüce divana gitmelerini reddedecektir tbmmde.

AKP’nin çıkan bu kadar belgeye, bu kadar habere rağmen bakanları inatla yüce divana göndermemesi adeta KORKTUĞU izlenimi veriyor insanlara.

Cumhuriyet yazarı Işık Kansu, gazetesinin Charlie Hebdo yayınını gerçekleştirmesini gerekçe göstererek yazılarına ara vermiş.

Bravo Işık Kansuya, Vicdanının sesini dinlemiş ve gazetesinin yanlışını eleştirmiş, Tebrik ederim.

C.Başkanı Erdoğan bakanlar kuruluna başkanlık yapacakmış.

Bence normal, yasal, olağan bir şey.

Fakat AKP medyasının tavrı ilginç, mesela yukardaki habere bakın: "BAŞKAN kabineye BAŞKANLIK edecek"

Yani BAŞKANLIK sistemine hazırlıyorlar.

Hakkari'deki Keklikpınarı Mahallesi Kantar Mevkii yakınlarında İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı zırhlı polis aracının hareket halindeyken araç içerisinden yol kenarına doğru patlayıcı torpil atıldığı belirlenmiş ve 3 polis görevden alınmış.

Akp yanlısı medya PARALEL POLİSLER demiş.

Karakaya, isimsiz ihbara dayanarak kurguladığı yazısında Saat 17.50'de gelmesi gereken bir İETT otobüsünün 19.10'a kadar gelmediğini iddia ederek bu durumuhn arkasında paralel yapının olduğunu savunmuş!!

Bursa valisi kayarken düşmüş.

Rotahaber sitesi de bursa valisinin kayarken düşmesini NEYSE Kİ PARALELE BAĞLAMADI diye vermiş!

Haber sitesi haklı bence, akp son zamanlarda ne kadar OLUMSUZ bir şey olursa PARALEL diyor, olumlu bir şey olursa akp yaptı oluyor!

İstanbul Kadıköy ve Beyoğlu'nda operasyon yapılmış, 5 kişinin gözaltına alındığı operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat da ele geçirilmiş, Yakalanan kişilerin Kadıköy'de silahlı bir eylem hazırlığında olduğu öğrenilmiş.

Bu alçakların dhkp-c ve pkk yanlısı hainler olduğu haberleştirilmiş.

Allah vatanımızı, milletimizi bu hainlerden muhafaza eylesin.

CHPli Haluk Koç başbakan Ahmet davutoğlunu eleştirmiş.

Haluk koç: Koç, "Sen ne yapıyorsun Ahmet Bey? İçeride Allah'ın ayetiyle alay eden, makara diye dalga geçen, şaibeli bir bakanına ağzını bile açamıyorsun. Yaşanan hırsızlıklara, rüşvetlere müdahil olamıyorsun. Hz. Peygamberi (SAV) tasvir eden karikatürlerin yayınlanması sonrası meydana gelen acı olaylarda yaşamını kaybeden insanları anmak için Paris'e koşup sırıtarak kameralarda izledik, korteja kaynak yapmaya çalışıyorsun. Boyun da küçük ya araya karışmaya çalışıyorsun. Bu adam da nereden çıktı der, gibi bakanlara her zamanki anlamsız sırıtmanla git dediler, geldik gibi bir ifade takılıyorsun. Filistin'deki katliamlarla suçladığın Netanyahu ile yürürken sıra arkadaşlığı yapıyorsun." diyor.

Haksız mı?

Bence HAKLI!

Saadet lideri Mustafa Kamalak başbakanın açıkladığı KAMU YÖNETİMİNDE ŞEFFAFLIK PAKETİni yorumlamış ve "Meclis'te bakanlar aklanırken Başbakan'ın ekranlarda 'yolsuzlukları ihbar edenleri ödüllendireceğiz demiş olması', insanı acaba KAMERA ŞAKASI MI YAPIYARLAR DİYE DÜŞÜNDÜRÜYOR" demiş.

Haksız mı?

Bence HAKLI!

menzil5453

Doçent
Ben diyorum bunlara Tayyip Erdoğan gibi diktatör biri lazım. Yoksa böyle dalga geçerler.

Merak ediyorum haklı olmasına haklı egemen bağışın partiden ihraç edilmesi gerektiğini hep söylüyorum. Ama chp geçmişteki pisliklerini ne zaman temleyip geçmiş için özür dilediki şimdi çıkmış islami savunur gibi siyaset yapıyor.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ben diyorum bunlara Tayyip Erdoğan gibi diktatör biri lazım. Yoksa böyle dalga geçerler.

Merak ediyorum haklı olmasına haklı egemen bağışın partiden ihraç edilmesi gerektiğini hep söylüyorum. Ama chp geçmişteki pisliklerini ne zaman temleyip geçmiş için özür dilediki şimdi çıkmış islami savunur gibi siyaset yapıyor.

İyi de sen okuğdunu bile anlamamışsın ki.

Chp ben İslamı savunuyorum demiyor, senin de "ihraç edilmesi gerekir" dediğin egemen bağışa neden ses çıkartmıyorsun diyor ahmet davutoğluna?

Erdoğan gibi biri lazım demişsn, aynı şey onun için de geçerli, Egemen bağışa neden ses çıkarmıyorsun diye ona soracaklar, var mı sence bu sorunun cevabı?

menzil5453

Doçent
İyi de sen okuğdunu bile anlamamışsın ki.

Chp ben İslamı savunuyorum demiyor, senin de "ihraç edilmesi gerekir" dediğin egemen bağışa neden ses çıkartmıyorsun diyor ahmet davutoğluna?

Erdoğan gibi biri lazım demişsn, aynı şey onun için de geçerli, Egemen bağışa neden ses çıkarmıyorsun diye ona soracaklar, var mı sence bu sorunun cevabı?

Imamları asan chp'nin bu sözde islamiyet'i savunuyor numaraları anlaşılan seni baya bir inandırmış. Gel de şimdi chp ve sp ittifakı olacağına ihtimal verme.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Imamları asan chp'nin bu sözde islamiyet'i savunuyor numaraları anlaşılan seni baya bir inandırmış. Gel de şimdi chp ve sp ittifakı olacağına ihtimal verme.

Senin plak baya eski herhalde, takıldı:)

hala chpnin islamı savunuyor numaralır vs. diyorsun yahu, adam BAŞBAKANA SORU SORUYOR!

Ben islamiyeti savunuyorum vs. demiyor.

EGEMEN BAĞIŞA NEDEN SES ÇIKARMADIN diyor.

Sizinkilerin ikiyüzlülüğüne söz söylüyor.

Okuyun :)

menzil5453

Doçent
Senin plak baya eski herhalde, takıldı:)

hala chpnin islamı savunuyor numaralır vs. diyorsun yahu, adam BAŞBAKANA SORU SORUYOR!

Ben islamiyeti savunuyorum vs. demiyor.

EGEMEN BAĞIŞA NEDEN SES ÇIKARMADIN diyor.

Sizinkilerin ikiyüzlülüğüne söz söylüyor.

Okuyun :)

Belli belli bu genel seçimlerde chp ve sp ittifakı var. Bardakoğlu bu işi başaracak.

Yahu biz demiyoruz ki egemen bağış partide kalsın.Tayyip onu çoktan partiden göndermeliydi. Tayyip o konuda iki yüzlülük yaptı. Amaaaa. Chp de islamı savunuyor gözüküp iki yüzlülük yapıyor. Sp'de hem cemaati hem chp'yi desteklemekle ikiyüzlük yapıyor. Olay budur.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Belli belli bu genel seçimlerde chp ve sp ittifakı var. Bardakoğlu bu işi başaracak.

Vallaha mı?

Sen müneccim bürosunda mı doktora yaptın:)

Akp-Cemaat ittifakına 12 sene göz yumanların münccimlik yapmasına acaip gülüyorum:)

Yahu biz demiyoruz ki egemen bağış partide kalsın.Tayyip onu çoktan partiden göndermeliydi. Tayyip o konuda iki yüzlülük yaptı. Amaaaa. Chp de islamı savunuyor gözüküp iki yüzlülük yapıyor. Sp'de hem cemaati hem chp'yi desteklemekle ikiyüzlük yapıyor. Olay budur.

Sp chpyi destekliyormuş:)

Yahu seni ciddiye alıp da yorum yaptığım parmaklarıma yazık yahu:)

Komik şey:)