Redyellow'un Kervan'ı 1148 (16.01.2015)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Aselsanda bir şüpheli ölüm olayı daha.

Aselsanda çalışan ve MANYETİK ALAN KONUSUNDA UZMAN bir mühendis İKİ GÜNDÜR İŞE GİTMEMESİ ÜZERİNE gidilen ankaradaki evinde AĞZINA DAYANMIŞ BÜYÜK TÜP HORTUMU ve kapıda DİKKAT GAZ AÇIK yazısıyla ölü olarak bulunmuş.

Bu kaçıncı aselsan çalışanı ölümü sayısı belli değil.

Neden bu ölümlerin üzerine gidilmiyor, neden ciddi olarak araştırılmıyor anlamıyorum.

ÇAMURİYET gazetesinin yaptığı ahlaksızlığa tepkiler devam ediyor.

GÜNÜN ALKIŞI HAKEDENİ:

TÜRK Türk Hava Yolları (THY) dün Charlie Hebdo mizah dergisinin 4 sayfalık seçkisini yayınlayan ve çok büyük tepki gösterilen ÇAMURİYET Gazetesi'ni bugün dağıtmamış.

Atatürk Havalimanı'nda THY'nin gazete dağıtım noktalarında, CIP olarak adlandırılan özel yolcu salonlarında ve uçak içinde business yolculara gazetenin dağıtımı gerçekleştirilmemiş.

THY, dün dağıtım şirketine yazı göndererek, uçaklara ÇAMURİYET Gazetesi alınmayacağını, planlamanın buna göre yapılmasını bildirmiş.

BRAVO THY yönetimine.

AYAKTA ALKIŞLIYORUM BU ONURLU DAVRANIŞI!

HSYK yeni bir kararname yayınlamış.

Buna göre 888 hakim ve savcının yeri değiştirilmiş.

Yargı hallaç pamuğu gibi atılıyor.

Bu kadar çok savcının, hakimin yerinin değiştirilmesi çok da iyi bir şey değil, yargıçlar da sonuçta insan, durmadan yer değiştirilecek, sürülecek endişesiyle yaşayan insan sağlıklı karar verebilir mi?

Fransa cumhurbaşkanı Hollande diyor ki: İSLAMA HAKARET CEZALANDIRILSIN!

İçimizdeki İslam düşmanı fransızlara kapak olsun!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, fransız Charlie Hebdo dergisinin karikatürlerinin 4 sayfalık kısmını yayınladığı için tepki çeken Cumhuriyet Gazetesi’yle ilgili resen soruşturma başlatmış.

Ayrıca fransız dergisinin kapağındaki karikatürü köşelerinde yayınlayan iki köşe yazarı da ifadeye çağrılacakmış.

Başsavcılığı kutluyorum.

Hiç kimse inanmak zorunda değil, hiç kimse müslüman olmak zorunda değil ama HERKES İNANÇLARA; KUTSALLARA, PEYGAMBERE SAYGILI OLMAK ZORUNDADIR!

Saygısızlık yapanlar çeksinler cezalarını.

Maliye Bakanlığı, kamuya ait eğitim ve dinlenme tesisleri, misafirhaneler, kreş ve çocuk bakımevleri ile spor tesislerinden yararlanma ücretlerini belirlemiş.

Tebliğe göre, kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen yüzme havuzu, hamam, sauna, sıcak su, plaj gibi 15 ve daha fazla özellikli eğitim ve dinlenme tesislerinde kişi başına günlük 14,85 lira yemek ve 5,85 lira (1 Temmuz - 15 Ağustos döneminde 7,75 lira) konaklama bedeli alınacakmış.

SUDAN UCUZ derler ya, aynen öyle.

Tabi bunlar KESİN OLARAK HALKA AÇIK DEĞİLDİR!

Öyle olsa bu fiyatların 3-5 mislisini okurduk!

Buraları ya tümüyle halka da açık olmalı ya da kapatılmalıdır.

Charlie Hebdo saldırısıyla ilgili yorum yapan Papa Francis düşünce özgürlüğünün insanların inançlarıyla alay etme hakkını vermediğini söylemiş.

Papa "Düşünceyi ifade etmenin de sınırları vardır" dedi ve şöyle örneklendirmiş: "Eğer arkadaşım Gasparri anneme küfrederse bir yumruk yemeyi bekleyebilir. Bu çok normaldir. İnsanların inançlarıyla dalga geçemezsiniz." diyor.

İçimizdeki İslam düşmanı yerli fransızlar elin papası kadar bile olamıyorlar!

Fransız dergisinin provakatörlük yaptığını derginin kurucusu bizzat söylüyor.

Bizim yerli Fransızlar bu adamlar kadar olamıyorlar ve özür dileyecekleri yerde, BİZ Bİ EŞŞEKLİK YAPTIK, MÜSLÜMANLARDAN ÖZÜR DİLERİZ diyecekleri yerde bi de tutup yaptıkları yanlışı savunmaya kalkıyorlar.

Yazık, çok yazık.

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı ÇAMURİYET gazetesi ve iki köşe yazarı hakkında suç duyurusunda bulunmuş.

Ellerine sağlık suç duyurusunda bulunanların.

cvah8qqgbelm6ivws.jpg

Bugün CUMA.

Kutlu olsun.

Hayırlara vesile olsun.

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Aselsanda bir şüpheli ölüm olayı daha.

Aselsanda çalışan ve MANYETİK ALAN KONUSUNDA UZMAN bir mühendis İKİ GÜNDÜR İŞE GİTMEMESİ ÜZERİNE gidilen ankaradaki evinde AĞZINA DAYANMIŞ BÜYÜK TÜP HORTUMU ve kapıda DİKKAT GAZ AÇIK yazısıyla ölü olarak bulunmuş.

Bu kaçıncı aselsan çalışanı ölümü sayısı belli değil.

Neden bu ölümlerin üzerine gidilmiyor, neden ciddi olarak araştırılmıyor anlamıyorum.

Bu derece hassas işlerde çalışan yetenekli beyinlerin halktan izole lojmanlarda kalması korunması gerekirdi.

Süper güçler şuan manyetik alan silahları ile ilgili çalışmalara hız veriyor.

Mermi yok ateşleme sistemi yok kapsül yok.

Manyetik alan silahı ile havada bir bölgedeki uçakların motorları stop ettirilip düşürülebilir.

Yazık, genç beyinlere yazık.

Selam ve dua ile...

@elbiss

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bu derece hassas işlerde çalışan yetenekli beyinlerin halktan izole lojmanlarda kalması korunması gerekirdi.

Manyetik alan silahı ile havada bir bölgedeki uçakların motorları stop ettirilip düşürülebilir.

Selam ve dua ile...

@elbiss

Aynen katılıyorum ama biliyorsunuz ki bizim ülkemizin, devletimizin genel bir hastalığıdır bu, kendi vatandaşına sahip çıkmamak!

Elin adamına el bebek gül bebek bakarız ama kendi kıymetlerimizi hiç görmeyiz.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
[video]www.youtube.com/watch?v=Pd98CvpQAdQ[/video]

elbiss

Ordinaryus

Selam ve dua ile...

@elbiss

Bu Lazer silahını daha önceden izleyebilme fırsatım olmuştu uzaktaki bir uçağın kanatlarını ısıtıp düşürebilmesi idi... ki videoyu şimdi yeniden izleyince durum pekte farklı değildi...

Lazer tarzlı cihazların mesafe sorunu var bu sorunu henüz aşabilmiş değiller bunun yanında ısıya duyarlı kilitleme yapabiliyorlar yani uçakların ısıyı verme etkisini ekstra kaplanacak bir etmen teknolojik yalıtım ile bu lazer silahlarının uçakları görünebilirlik durumu ortadan kalkar ki o zaman lazer silahlarının bir anlamı olmuyor...

İzlediğim videoda lazer silahlarının alan genişlik sahasının arttırılması üzerinde çalışıldığı hatta bunu yukarıdaki uyduların saf dışı bırakılarak kullanılması üzerinde dev bir mercek ile (aynı uzayı gözlemlemek üzere kurulan büyük teleskoplar gibi ) uzaydaki uyduları düşürüp rakibin savunma haberleşme etkisini yıkarak bir adım önde başlaması gibi bu tarz çalışma sanırım arap çöllerinin birinde mısırda yapılıyor olması idi.....bu tarz bir video izledim fakat halen varmı yada adı neydi bilmiyorum....

Manyetik Silah geleceğin silahı...Bu silaha hangi ülke sahip olursa bir adım önde başlar....Artık rakip sahada kılıçla gelmek zorunda ....sizin etki alanınıza girmek isteyen hangi teknolojik alet olursa olsun motorlarını stop ettirebileceğiniz gibi çalışma aksamlarınıda karıştırıcı gönderdiğiniz sinyaller ile kafayı yedirmeyi sağlayarak sizi savunması bırakacaklar ki yerden gönderilen bir roket ile GÜM..:)
------------------------

ASELSAN çalışanlarının Çalışma yerleri neresi bilemem ama ASELSAN gibi köklü bir FİRMA çok uzak mekanda olabildiği gibi oldukça korunaklı ve güvenlikli olabilmesi gerekiyor....içeriden bilgiler gidiyor ki dışarıda bu tarz etmenler olabiliyor...Aselsan çalışanları için ekstra güvenlik önlemleri arttırılmış yüksek korunaklı lojmanlar hatta bildiğin yaşam kasabası kurulabilmeli yani içeride her türlü yaşam koşulları lojmanlar dahilinde yaşanmalı.....yani bildiğin tam bir TEKNO YAŞAM KENTİ MERKEZİ adına diyebilirsiniz...

Madem bu kadar üst düzey araştırmalar ve çalışmalar var o zaman ÜST DÜZEY TEKNO YAŞAM TESİS VE LOJMANLARI da olması gerek....Var olan çalışma kanımca aksamaz biri gider digeri devam ettirir Türkiye insanlarının genel karakteristik özellikleri ALLAH tarafından iyi bahşettirilmiş...yinede İNSAN ölümü iyi değildir....Bir rakip İNSAN ölümüne başlamışsa o rakip ZAYIF demektir...Kendisi üretemiyor demektir....Kıskançlık ve Öfke insanlara neler yaptırıyor malesef :(.... hayat işte....

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
ASELSAN da çalışan biri evinden çıkıp 10 dk mesafede Çalıştığı yere gidebilmeli yani Lojman ile ÇALIŞMA alanı aynı bölgede olabilmeli (CUMHURBAŞKANLIĞI SARAY ı daha iyi örnek olabilir)....Bildiğin bu alana TEKNO SOSYAL YAŞAM MERKEZİ deniliyor ...İşyeri ile Yaşamın sürdüğü alan bir arada bütün halde olabilmesi....

Buna şöyle bir örnek günümüzde verebilirim çok derin karşılamasada....

Mağlum Tekstil Firmalarında sorun her an olabiliyor kaldı ki bu firmaların iş akış süreçleri iyi takip edilebilmesi ve her an anında müdahale edilebilmesi gerekiyor.....Çok firma günümüzde yapmasada bazı köklü TEKSTİL firmaları Müdürlere ve bazı assitan yardımcılara Fabrikanın üstünde kalacakları daireler yaparlar ki bu daireler kimi zaman 5 yıldızlı oteli anımsatmazlar ...işte bu yaşam tarzı ve akışı Firmanın Temel yaşam şartları içinde oldukça önem arzeder ki bu Politikayı benimseyen firmalar oldukça başarılı olmuşlardırda gerek yurt içi gerek yurt dışı....

Günümüzde IPHONE Amerikada TEKNO ARAŞTIRMA GELİŞTİRME MERKEZİ kurmakta ki devasa korunaklı oldugu gibi devasa derecede sosyal yaşam alanlarınada sahipler belki bugünlerde ıphone YENİLİK ÇOK ÜRETEMİYOR ama Gelecekte çok büyük olduğunun üstüne daha fazla ekleyecek....şimdiden 1.300 çalışan belirlemesi oldukça önemli...

Devasa duvar inşaaları devasa yüksek güvenirlik gibi tekno imkanlar....Bu sadece Bilginin kaymaması adına verilen önlemler....Bu önlemler eğer bir ülkenin ULUSAL GÜVENLİĞİ için ise düşünün artık kapıdan giri noktasına bunun yanında x-raylar bunun yanında sürekli takip kontrol kameraları bunun yanında personel veri incelemeleri...vss...

Tekstil Firmaları bilgiyi ve gelişmeyi önem veriyor ve üstüne koyabilmek için bir çaba ürünü sarfedebiliyor ise ASELSANIN kuruluş mimarisi ve lojmansız imkanları güvenlik önlem darlıklarıda bence gözden geçirilmesi gerek...İçeriden bilgi gitmeden bu tarz projelerde kimlerin belirleneceği belli olmaz...Bence ASELSAN da bilgi kaçıranlar var...içeride bazı personel sizlerden olmayabilir....İşin aslını ALLAH bilir..

Böyle.