Redyellow'un Kervan'ı 1144 (12.01.2015) Teröre de İKİYÜZLÜLÜĞE de hayır!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Redyellow'un Kervan'ı 1144 (12.01.2015) Teröre de İKİYÜZLÜLÜĞE de hayır!

Başbakanın fransadaki yürüyüşe katılması bazı kişiler tarafından eleştirilmiş.

Ben şahsen başbakanın bu tür yerlere gitmesini eleştirmiyorum.

Birincisi insani olarak gidebilir, teröre insan olan herkes tepki göstermelidir çünkü.

İkincisi diplomasi gereği gidebilir.

Ancak:

Bizim liderlerimizin, hatta BÜTÜN MÜSLÜMAN ÜLKELERİN BAŞLARINDAKİ LİDERLERİN genel eksikliği şu:

Onların, yani batının, abdnin vs.vs. başına bir şey gelince biz hemen koşa koşa gidiyoruz, tepkimizi gösteriyoruz vs.vs.

Ama onlar bizim başımıza böyle bir şey geldiğinde hiç oralı olmuyorlar.

Hatta bakın dünyanın her tarafına müslüman ülkelerdeki bütün terörlerin arkasında batı var.

En basiti bizim başımıza bela olan pkk.

Pkkyı kim besliyor yıllardır: BATI!

Tamam gidelim ama her fırsatta hatta orda her konuşma olayında batının bu ikiyüzlülüğünü yüzlerine çatır çatır çarpmamız lazım.

Böyle yapabilirsek bir anlamı olur, yoksa hikaye.

Davutoğlu da camilere yapılan saldırılara da bu tepkiyi gösterin demiş, doğru bir söz ama özellikle teröre karşı yürüyüşte terörden en çok canı yanan bir ülke olarak pkk konusunu, batının ikiyüzlülüğünü de hatırlatması gerekirdi.

TERÖRE DE HAYIR, İKİYÜZLÜLÜĞE DE HAYIR!!!

(Tabi bu sözlerim devlet yetkililerine, oraya samimi duygularla sadece teröre karşı için katılan sade vatandaşlara hiçbir sözümüz olamaz)

Teröre karşı yürüyüş!

Pariste yapılan ve bizim başbakanın da katıldığı TERÖR KARŞITI yürüyüşde ülkemizin başına onlarca yıldır bela olan namussuz pkk paçavraları, apo posterleri de açılmış!

Paris katliamını yapanlar sağ yakalanmadı, öldürüldüler.

Diğer başka bu tür olaylarda da genelde hiç SAĞ YAKALANMIYORLAR, ÖLDÜRÜLÜYORLAR.

Neden acaba?

ÖLÜLER KONUŞAMAZ olduğundan olabilir mi?

GÜNÜN ÇİZGİLERİ:

salih_memecan.jpg

2015-01-10.jpg

2015-01-11.jpg

Bu görüntüler diyarbakır ve silopiden.

Yol kesip kimlik kontrolü yapan teröristler araç sürücülerine "polis" ağzıyla şöyle seslenmişler: PKK adına ehliyet ruhsat!

Öbür tarafda pkk dedaş binasını basıyor vs.vs.

Paralel paralel diye sabah akşam cemaatle yatıp kalkan AKP İKTİDARINA DUYURULUR!!!

Dünyanın en büyük teröristi israilin netenyahusu orda, pkk bayrakları, apo posterleri orada.

Liderler yürümüşler, doğru yürüdüler, ama BU YÜRÜYÜŞ NEREYE?

Çocukluğunda gittiği Kur'an kursunda oldukça başarılı olduğunu söyleyen CHPli Muharrem İnce, "İmam dedeme demiş ki, bu çocuktan çok güzel hafız olur. Bunu imam hatipe yazdır. Beni dedem o gün imam hatipe yazdırsaydı, Tayyip Erdoğan'ın yerine bugün belki ben olabilirdim" demiş.

Vakit çok geç değil, dışardan imam hatibi bitir başbakan ol, c.başkanı ol eğer keramet imam hatipde ise:)

Ayrıca keramet okulda ise sizin partide de imam hatipli vekiller var onlar neden erdoğanın yerinde olamadılar?

Çok komik olmuş bu konuşma!

Havalar soğuk gitti fiyatlar fırladı.

Gazetenin dediği gibi SOĞUK BAHANE FİYAT ARTIŞI ŞAHANE!

Müslüm gündüz yine sahneye çıkmış.

28 şubat döneminde fadime şahin vs. olayıyla gündeme gelen müslüm gündüz şimdi de paris katliamını yapanlar için istanbulda gıyabi cenaze namazı kıldırarak haber olmuş.

Allah akıl fikir versin.

Böyle AHMAKLARIN yüzünden diğer müslümanlar da karalanıyor, lekeleniyor.

Soru şu: Charlie Hebdo katliamı, Fransa'nın paralel yapısının işi olabilir mi?

Ben de ne zamandan beri ilk kim PARALEL deyip fransadaki katliamı da PARALELe bağlayacak diye bekliyordum, haber sitesi başarmış bu saçmalamayı!!!

İstanbul Pendikte iki esnaf grubu arasında çıkan olaylarda silahlar konuşmuş, sis bombaları atılmış, 2 ölü, 3 yaralı.

Burası TÜRKİYE!

İNSAN HAYATININ SUDAN UCUZ OLDUĞU BİR ÜLKE!

Balyoz Davası sanıklarından Hava Kuvvetleri eski Komutanı İbrahim Fırtına’nın avukatlarından Hasan Fehmi Demir’in, Yargıtay’da Balyoz davasında yapılan duruşma sırasında savunma hakkının kısıtlandığı ve kendisine avukatlık onuruyla bağdaşmayacak şekilde kötü davranıldığı iddiasıyla Devlet aleyhine açtığı tazminat davası Yargıtay Hukuk Genel Kurulun tarafından esastan reddedilmiş.

Paraleldir paralel!

partiler1.jpg

Sözcü gazetesi SONAR'ın bir anketini yayınlamış.

Buna göre akpnin oyları mum gibi eriyormuş (sözcü öyle yazmış) yüzde 38 deymiş akpnin oyları.

Chpnin oyları yüzde 27.8, mhpnin oyları 17.6, bdpnin yüzde 8.2 görünüyor.

Akpnin oyları gerçekte bu orana düşmüş mü bilemem ama ankette Emine Ülker Tarhanın ANODOLU PARTİSİ YÜZDE 4 olarak görünüyor.

Bu da bu anketin sanki ısmarlama bir anket olduğu intibaı uyandırıyor, Anadolu partisini pazarlama anketi gibi!

Danimarkanın bayan başbakanı paristeki yürüyüşte bu şekilde yere kapaklanmış.

Haber sitesi de TOPUKLU AYAKKABI olayına dikkat çekmiş.

Hakkaten oldum olası bu bayanların upuzun, neredeyse yarım metre topuklu ayakkabı heveslerini hiç anlamamışımdır.