Redyellow'un Kervan'ı 1109 (06.12.2014)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Saadet partisi milli eğitime bir kaç öneri sunmuş:

- Müfredat MATERYALİST FELSEFEDEN kurtarılmalı,
- ZORUNLU karma eğitimden vazgeçilmeli,
- Gerçek anlamda İSLAM öğretilmeli,
- Kız Ortaokulu, Kız Liseleri açılmalı-yaygınlaştırılmalı, Arzu eden veliler çocuklarını açılacak olan kız okullarına verebilmeli,
- Öğretmenlerin tüm problemleri çözülmeli, saygınlığı artırılmalı, Öğretmenlere mesleki formasyonlarını geliştirmeleri için imkanlar ve kaynaklar artırılmalı

vs.vs.

Hemen tümüne aynen katılıyorum.

Yeni kimlik kartlarının dağıtımına başlanıyormuş.

İlk dağıtım KIRIKKALE ilinden başlayacakmış.

Kimlik başına 18 TL alınacağına göre İLK KAZIK KIRIKKALEDEN başlıyor demek ki!!!

75 milyon kişi x 18 TL

düşünün toplanacak parayı.

Bir kimliği bile ücretsiz veremeyen devlete devlet denir mi?

Yazıklar olsun.

CHPli milletvekili hurşit güneş "askerlik süresinin herkese aynı oranda 6 aya indirilmesi ve kadınların da askerlik yapması halinde hem tam eşitlik sağlanacağını, hem de kadına şiddet uygulanamayacağını" söylemiş.

Kadınlar da askerlik yapınca (bu mümkün değil bizim ülkemizde) tam eşitlik olacakmış diyelim de kadınlar askerlik yapınca kadına şiddet nasıl olmayacak onu hiç anlayamadım.

Karısını döven ODUNLAR yav kadın askerlik yapmış deyip korkacak mı? odun yine odundur, kadına şiddeti uygulayacak olan yine yapar bu vicdansızlığı.

Vekilin açıklaması saçma bir açıklama bence.

Beşiktaşlı bir futbolcu.

Demba Ba... Son günlerde çok popüler.

Ve bir MÜSLÜMAN.

Ve müslüman türkiyede yayınlanan bir gazete: VATAN gazetesi.

İşte müslüman türkiyede yayınlanan vatan gazetesinin demba ba için attığı başlık: KARISINI NEDEN SAKLIYOR???

Bu nasıl bir medya ahlaksızlığı yahu?

Sana ne kardeşim adamın karısından, eşinden, kızından?

Size teşhir etmek zorunda mı bunları?

Yuh artık diyorum yuh!

Yazıklar olsun böyle haberciliğe de gazeteciliğe de!

10833631_805816269481759_319874589_n.jpg

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Türkiye Kalkınma Yardımları 2013 Raporu'na göre, Türkiye'den yurtdışındaki yoksul ve garibanlara en çok yardım 35,74 milyon dolarla Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından yapıldığı açıklanmış.

Türkiye Diyanet Vakfını ve türkiye adına ülkemiz adına darda kalmış, zorda kalmış insanlara yardım ulaştıran bütün kurumlara teşekkürler.

Kaçak saraya 1 milyar 370 milyon lira harcayan hükümet, emekliye de günde bir simit parası zam yapacak. Tahminlere göre; SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak'ta alacağı zam yüzde 3.5 civarında olacak.

Haber aynen böyle.

Gazete ayrıca yoruma gerek bırakmamış, bu zamlar zam olmaz ancak ve SADAKA olur!

ADALETSİZ Kalkınma Partisinin sadakası da bu kadar oluyor işte!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı imha edilmesi gereken zehirli ayakkabıların markasını açıklamış.

Zehirli ayakkabıların, Denge Enternasyonal Ayakkabıcılık İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne ait ‘Arow’, ‘Arow Men’ ve ‘Arow Kids’ markaları olduğu belirtilmiş.

Bilginiz olsun, dikkatli olalım, kendi paramızla kendimizi zehirlemeyelim.

Eski bakanlarla ilgili yolsuzluk ve rüşvet iddialarına araştıran TBMM Soruşturma Komisyonu’na ifade veren Muammer Güler, ekonomik durumunun sorulması üzerine, “Kira gelirlerim var efendim. Banka faizi olarak, mevduatın normal faizi olarak. Onu da tabii gelir olarak sayarsanız. Ticari işletmem yok” demiş.

Rıza Sarraf’la amcasının torunu olan Rüçhan Bayar üzerinden tanıştıklarını belirten Güler, Bayar’ın 2012 yılından itibaren Sarraf’ın yanında çalıştığını, aylık kazancının da 50-200 bin dolar arasında değiştiğini anlatmış.

Komisyon Başkanı Köylü, Barış Güler’in mal varlığını anlatırken “İstanbul’da 2 daire ve 1 tarla, İzmit’te 2 daire ve 1 tarla, Tekirdağ Çorlu ve Marmara Ereğlisi’ne bağlı köylerde de 24 tane tarlasının bulunduğu tespit edilmiştir.” demiş.

Güler, THY’de çalışan kızının üzerine alınan daireler ve banka hesabındaki paralara ilişkin soruları cevaplamakta da zorlanmış.

Kızının maaşını ‘umarım 5 bin lira civarında’ diye cevaplayan Güler, kızının Şişli ve Esenyurt’taki dairelerinin Özel İdare’den vakıf yoluyla alındığını söylemiş, Güler “Biri 75 bin diğeri 40 bin ödendi” deyince Başkan Köylü “Şişli’deki daire 270 bin liraya alınmış” diye düzeltmiş. Köylü, Güler’in kızının banka hesabında da 915 bin TL olduğunu kaydetmiş.

İslam dinince kesin bir şekilde HARAM olan faizi bir gelir kapısıymış gibi göstermeye kalkıyor, çocuklarının mal varlıklarını izah etmekte zorlanıyor vs.vs.

Yazık, çok yazık.

Amerikan polisi bir siyahi vatandaşı daha öldürmüş.

Bu kadar olaylar varken polisin bir kişiyi daha öldürmesi gerçekten acaip.

MEDENİ ABDNİN MEDENİ POLİSİ!!!

Tabi ölen SİYAH olunca MEDENİlerin pek umrunda olmuyor!

Türkiyede en ufak bir şeyde ayaklanan, patırtı çıkartan medeni!! batıdan da pek bi ses çıkmıyor bu olaylara değil mi?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının İşçi partisinin suç ihbarında bulunduğu 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkındaki Refah Partisi dönemine ait "Kayıp Trilyon" soruşturmasında takipsizlik kararı verdiği duyurulmuş.

Kararda, "kamu davası açılmasını gerektirir delil elde edilemediğini" belirtiliyormuş.

Rahmetli Erbakan hoca bu olaydan dolayı mahkum edildi, SİYASET DIŞINA İTİLDİ hatırlarsanız.

Bu karar Erbakan hocaya yapılanın, Erbakan hocaya verilen mahkumiyet kararının o dönemin siyasallaşmış yargısı tarafından tamamen siyasi nedenlerle alınmış bir OPERASYON olduğunu gösteriyor.

28 şubat cuntası Erbakan hocaya YARGI aracılığıyla operasyon yapmış ve siyaset dışı bırakmak istemiştir.

Milli eğitim bakanlığı osmanlıca dersinin SEÇMELİ olması gerektiğini düşünüyormuş.

Oh çok şükür, osmanlıca ZORUNLU olacak diye bir kaç gündür gözlerine uyku girmeyen bazıları artık rahat rahat uyuyabilirler!!!

Bakan ayrıca ilkokulda din dersi olsun mu olmasın mı tartışmasında "ilkokulda din dersi BANA DOĞRU GELMİYOR" demiş.

Din dersi vs. deyince hop oturup hop kalkan bazıları bakanın bu sözlerine herhalde çok sevecek!!!

Ben hiç sevmedim! bu açıklamaları!

Prof.Hayrettin Karaman hocadan güzel bir yazı.

Vatandaş zor durumdayken, vatandaş sürünürken sefa süren yöneticileri eleştiriyor, İSLAMIN düsturunu söylüyor.

Ve bu güzel yazı için bazı aklı kıt akp yandaşları hocayı attıkları twetlerde PARALEL ilan ediyor!

Allah akıl fikir versin, vicdan versin bu yağdanlıklara!

DESIFRE

Yasaklı
Her Zamanki gibi Muhtesem Yorumlar eline Saglik