Redyellow'un Kervan'ı 1050 (29.09.2014)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Işid çok ağır yara aldı diyor haber sitesi.

Ben kişisel olarak söyleyim: ışidin ağır yara aldığına felan hiç inanmıyorum.

Bu saldırılar göstermelik bence

Işid bahanesiyle, Kobani vs. diyerek pkklıları silahlandırıyorlar.

Ve bölgedeki PETROLE çöreklenecekler, olay bu.

Suriye'de çatışmaların sürdüğü bölgeden atılan havan mermisi Suruç ilçesine bağlı Alanyurt Mahallesi'ndeki bir eve isabet etmiş.

Allahdan herhangi bir can kaybı yok.

Geçmiş olsun.

Acaba diyorum bu mermiler yanlışlıkla mı türkiye topraklarına düşüyor, yoksa BİRİLERİ BİLEREK Mİ DÜŞÜRÜYOR?

Asker taşlayan MİLLETVEKİLİ Aysel Tuğluğa cumhurbaşkanı da tepki göstermiş.

Başbakan da tepki göstermişti, akpli bakanlar da tepki göstermişti.

bu kadar.

yani sadece TEPKİ gösteriyorlar.

ASKER TAŞLAMANIN bir cezası yok mu peki???

Neden bu kişinin ceza alması için gereken yapılmıyor?

Sadece laf üretiyor akpliler!

Erdoğan hem KOALİSYONUN DIŞINDA KALAMAYIZ diyor hem de IŞİDE TEPKİ GÖSTERİYORSUNUZ DA PKKYA NEDEN GÖSTERMİYORSUNUZ diye soruyor.

İlk söylediğine katılmıyorum, türkiye kesinlikle bu koalisyonun dışanda kalmalı, erdoğan da akp de yanlış yapıyor.

İkinci sözünde haklı.

Amerika ve yandaşları ışid adam öldürüyor diye operasyon yapıyor.

YAPSINLAR, onların sorunu, yeter ki bizi bulaştırmasınlar.

Fakat şu da var: Madem bu amerika ve yandaşları adam öldüren terör örgütlerine müdahale ediyorlar, bu tür örgütlere karşılar neden PKKya karşı olmadılar şimdiye kadar?

Neden şimdiye kadar bir kere bile binlerce askerimizi şehit eden pkkyı kuzey ırakta, kandilde bombalamadılar?

Kabe ve çevresindeki yenileme çalışmaları bittiğinde bu şekilde olacakmış.

HİÇ GÜZEL DEĞİL.

Kabe görünmüyor, son derece çirkin bir dizayn olmuş çevredeki yapılanma.

İnşaallah doğru değildir bu resim.

Başörtüsü SERBEST oldu, ZORUNLU DEĞİL.

Buna rağmen bazı çevreler ısrarla bunu çarpıtarak SANKİ ZORUNLULUK GETİRİLMİŞ GİBİ davranıyorlar, çarpıtıyorlar.

Milli eğitim bakanı HALK ANLADI demiş.

Aynen katılıyorum.

Türk milleti başörtüsü serbestisini gayet iyi anladı.

Anlamak istemeyen, kasıtlı ve bilinçli olarak çarpıtarak başörtüsü düşmanlığı yapan bir grup AZINLIĞA yazıklar olsun.

Kültür bakanı ömer çelik AYASOFYA CAMİİ'nden bahsederken MÜZE tanımlaması yapmış.

Bakanın aynı açıklamasındaki tarihi, kültürel yerlerin bir RANT KAYNAĞI olarak adeta birer para basma mekanı olarak görülmesini milli gaze eleştiriyor.

Milli gazete haklı.

Atatürkün imzasının taklit edilerek müzeye çevrilen Fatihin emaneti AYASOFYA CAMİİ bir an önce ibadete açılmalıdır.

Ayrıca topkapı sarayı gibi yerlerdeki fahiş fiyatlar makul bir seviyeye indirilmelidir.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak Akp ve chpyi eleştirmiş.

Kamalak "Açık söylüyorum, Cumhurbaşkanı'na sesleniyorum, Başbakan'a sesleniyorum, ana muhalefet partisine sesleniyorum, sizin yeni Türkiye'niz işçilerin köleleştirildiği bir Türkiye'dir. Taşeronluk müessesiyle bu ülkenin adının işçi statüsünde köleleştirildiği bir Türkiye. Yeni Türkiye dedikleri adaletin kuklalaştırıldığı, sefilleştirildiği, eksik kalındığı bir Türkiye" diyor.

Kamalak "CHP'ye sesleniyorum, ey CHP sen ne haldesin" diyen Kamalak, şunları kaydetti:"Varsa yoksa uğraştıkları tek alan bu milletin dini, imanı, başörtüsü. Ya sana ne benim kızımın, eşimin başörtüsünden CHP, sana ne? İktidar partisi işçileri köleleştirirken, taşeron işçileri yaygınlaştırırken CHP'nin sesi çıkmıyor, 'ne yapıyorsun' demiyor, bu ülkeyi batıya kul köle etmek isterken bu iktidar, CHP'nin sesi çıkmıyor ama iş başörtüsüne gelince 'nasıl oluyor ya'... Ya sana ne, nasıl olursa olsun. Sana ne, bu halkın, bu milletin inancıyla uğraşmak sana ne getiriyor? Ben buradan sesleniyorum, CHP'li kardeşlerimize, AKP'nin en büyük destekçisi sizsiniz." diyerek devam ediyor.

Benim her zaman söylediğim, yazdığım bir düşünceyi Saadet Partisi Lideri Mustafa Kamalak dile getirmiş.

Son derece haklı eleştiriler.

Akp iktidarının en büyük destekcisi yaptığı abuk subuk muhalefet ile chpdir. Chp yaptığı muhalefet ile akpnin adeta her zaman can simidi olmaktadır.

Mısırdaki faşist sisi iktidarı gazzenin hayat damarlarından olan tünellerden bazılarını yıkmış.

Şaşırdım mı?

Hayır.

Sisi zaten batının, amerikanın, israilin kuklası bir yaratık.

Bu darbeci faşistden gazzelilerin lehine bir şey beklenmez zaten.

Hürriyet gazetesinin başörtüsü hazımsızlığı devam ediyor.

Dövme vs. yasağını illaki getirip başörtüsü serbestisinin içinde eleştiriyorlar.

Çok dövme meraklısıysanız “Dövme yasağı kalksın” deyin, neden illaki başörtüsüyle kıyaslıyorsunuz.

HAZMEDECEKSİNİZ hürriyetciler!

Ya hazmedeceksiniz ya hazmedeceksiniz hürriyetciler!

Doğru perinçeğin yavruları ve bir takım kişilerbaşörtüsünün serbest olmasını protesto etmişler!!

EYLEM YAPMIŞLAR!

Düşünebiliyor musunuz, SERBESTLİĞE karşı sokağa çıkıyorlar ve SERBESTLİĞE karşı eylem yapıyorlar!!

Ve KARANLIĞA GEÇİT YOK diyorlar.

Tam rezil bunlar.

YASAĞA destek veriyorlar karanlıktan bahsediyorlar, ASIL KARANLIK SİZİN YASAKÇI BEYNİNİZDE!

Siz de HAZMEDECEKSİNİZ perinçeğin yavruları, siz de hazmedeceksiniz başörtüsü karşıtları, ya hazmedeceksiniz, ya hazmedeceksiniz!

Okullarda başörtüsü serbest bırakıldı.

Bazılarının pusulası iyice şaşırdı.

"TÜRBAN KARARI IŞİDE TAVİZ OLABİLİR" demiş birisi.

Bunu diyen bir MİLLETVEKİLİ!

Bir chpli.

Ve bir ESKİ MÜFTÜ!

"İslama göre sorumluluk yaşı 12 dir" diyor, aynı zamanda da "10 yaşında takması mahalle baskısını ortaya koyar" diyor.

12 yaşında olunca bi şey olmayacak, iki yaş küçük olunca mahalle baskısı oluyormuş!

12 yaşında serbesttir, 11 yaşında yasak dense sanki itiraz etmeyeceklerdi!

Ya arkadaş, ALLAH AŞKINA anlayın şunu:

BAŞÖRTÜSÜ SERBEST BIRAKILDI; ZORUNLU DEĞİL!!!!

İsteyen takacak, istemeyen takmayacak yahu!

Haber SÖZCÜ Gazetesinin haberi, akp yanlısı bir medyanın değil!

YORUMSUZ!

Çünkü yorum yaparsam bu saçmalığa hakettiği şekilde cevap verirsem hoş olmayacak!

YORUMSUZ!

YORUMSUZ!

Pkklı hainler adeta kudurmuş durumdalar.

Sürekli saldırıyorlar, sürekli tahrik ediyorlar.

Yol kesiyorlar, arama yapıyorlar, okul yakıyorlar, her türlü melaneti yapıyorlar.

ve AKP seyrediyor!

Yazıklar olsun.

Böyle çözüm süreci vs. olmaz, TEK TARAFLI anlaşma, barış, süreç vs.vs. olmaz, OLMAMALI ey akp.

ELİNDE SİLAH OLAN, ŞİDDETE BAŞVURAN BÜTÜN HAİNLER İÇİN VUR EMRİ VERİLMELİDİR.

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Işid çok ağır yara aldı diyor haber sitesi.

Ben kişisel olarak söyleyim: ışidin ağır yara aldığına felan hiç inanmıyorum.

Bu saldırılar göstermelik bence

Işid bahanesiyle, Kobani vs. diyerek pkklıları silahlandırıyorlar.

Ve bölgedeki PETROLE çöreklenecekler, olay bu.

Kürtleri korumak için IŞİD'i yerle bir ederler.

IŞİD'in senoryadaki rolü bittiği zaman.

Selam ve dua ile...

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Erdoğan hem KOALİSYONUN DIŞINDA KALAMAYIZ diyor hem de IŞİDE TEPKİ GÖSTERİYORSUNUZ DA PKKYA NEDEN GÖSTERMİYORSUNUZ diye soruyor.

İlk söylediğine katılmıyorum, türkiye kesinlikle bu koalisyonun dışanda kalmalı, erdoğan da akp de yanlış yapıyor.

İkinci sözünde haklı.

Amerika ve yandaşları ışid adam öldürüyor diye operasyon yapıyor.

YAPSINLAR, onların sorunu, yeter ki bizi bulaştırmasınlar.

Fakat şu da var: Madem bu amerika ve yandaşları adam öldüren terör örgütlerine müdahale ediyorlar, bu tür örgütlere karşılar neden PKKya karşı olmadılar şimdiye kadar?

Neden şimdiye kadar bir kere bile binlerce askerimizi şehit eden pkkyı kuzey ırakta, kandilde bombalamadılar?

Irak'ta şuan bir sorun varsa problem varsa kaos varsa sorumlusu ABD'dir İngilteredir.

Getirdikleri demokrasi bu.

Bizi IŞİD' karşı PKK ile beraber hareket edin diyorlarki bu kabul edilebilecek bir durum değil.

Batının Türkiye'ye yaptığı tam bir sinir harbi.

PKK ile yan yana olmazsan IŞİD yaftası yapıştıracaklar.

Ortadoğu Kurtlar Vadisi.

Selam ve dua ile...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Kürtleri korumak için IŞİD'i yerle bir ederler.

IŞİD'in senoryadaki rolü bittiği zaman.

Selam ve dua ile...

Irak'ta şuan bir sorun varsa problem varsa kaos varsa sorumlusu ABD'dir İngilteredir.

Getirdikleri demokrasi bu.

Bizi IŞİD' karşı PKK ile beraber hareket edin diyorlarki bu kabul edilebilecek bir durum değil.

Batının Türkiye'ye yaptığı tam bir sinir harbi.

PKK ile yan yana olmazsan IŞİD yaftası yapıştıracaklar.

Ortadoğu Kurtlar Vadisi.

Selam ve dua ile...

İki yorumunuza da katılıyorum, sadece KÜRTLERİ KORUMAK İÇİN demişsin, orada "pkkyı" olarak düzeltmek isterim. Abdnin batının derdinin KÜRTLER olduğunu sanmıyorum, eli silahlı olmayan, terörist olmayan yani batının işine yaramayan kürtler ölse de umurlarında olmaz bunların, aynen HALEPÇEde olduğu gibi.