Ramazanda mağdur olmayın

Kaptan

Mecra Yazarı
11407074_1027854210566050_8132146587133310818_n.jpg

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Sahur uerken yapmanın dinen ne mahzuru var? Ya diyanetin ki doğruysa, sahuru geç yaptıranlar binlerce kişinin vebaline girmiş olmazlar mı?

Kaptan

Mecra Yazarı
Sahur uerken yapmanın dinen ne mahzuru var? Ya diyanetin ki doğruysa, sahuru geç yaptıranlar binlerce kişinin vebaline girmiş olmazlar mı?

Ramazandan bir gün önceki takvime bak ve aradaki bir günlük farkin nedenlerini lütfen bize izah et.

Kaptan

Mecra Yazarı
Her Ramazan ayında Diyanet ile bazı Müslümanlar arasında imsak vakti ve Ramazan ayının başlangıcı sonu tartışması çıkar. Ramazan ayının başlangıcı sonu tartışması nihayetinde hilal meselesidir. Bazıları çıplak gözle, bazıları teknik bilgiyle işe bakıyor. Orası ayrı bir konu...

Ama; imsak vaktinde diyanet güya Müslümanların orucunu emniyet altına almak için vakti 45 dakika ile 1 saat 15 dakika arası erkene alıyor.

Anlamadığım Müslümanların orucunu emniyet altına almak için uğraş veren Diyanet tevhit akidesini emniyete almak için niçin herhangi bir gayret göstermez? Neden İslam dışı bir düzende Müslüman devletinde yaşıyormuş gibi bir havaya kapılır?

Mehmet Coban

Kaptan

Mecra Yazarı
Ayet öyle diyor ben degil

Siyah iplik (gecenin karanligi) ile beyaz iplik (gündüzün aydinligi) ayrilincaya kadar yiyin icin.

Buna fitne diyorsan birsey diyemem ama Allah sorar adama :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ramazandan bir gün önceki takvime bak ve aradaki bir günlük farkin nedenlerini lütfen bize izah et.

Diyanet takviminde bir gün önceyle bir gün sonra arasında (bir iki dakka günlük kayma dışında) bi fark göremedim, nedir fark dediğiniz?

czkv3pz79bumzspki.jpg

Haziran ayı takvimi.

Bir gün öncesine bakın, bir gün sonrasına bakın, arada ne fark varsa bana da yazın lütfen.

Ramazanda bir gün öncekiyle sonraki arasındaki farkı hala anlatmayacak mısın???

Kaptan

Mecra Yazarı
interneti birak, evinde , isyerinde varsa bir takvim oradan namaz vakitlerini karsilastir.
Asikar ve herkesin bildigi bir konunun nesini aciklayacagim anlamiyorum ki.

Kaptan

Mecra Yazarı
:) hala dünde mi kaldin yahu
ya birak unut simdi dünü, bugün Ramazan 1
neseli ol biraz ve kendini gelistir artik
hep muhalefet hep muhalefet nereye kadar canim
CHP bile ortaklik pesinde