rahmetli bülent eceviti nasıl bilirdiniz?

SiNeM

Piss'a!
Ölen bir insanın arkasından konuşmak hoş olmasa gerek.Adalet yerini bulacaktır.Bırakın yorumları artık.. bundan sonra Ecevit in akibetine Yaradan karar versin.İmanı konusunda yorum yapmayın.Onu ancak Allah bilir.sizin haddinize degil ;) hesabı olan varsa diger dünyaya bıraksın ve fazla kelime sarfetmesin..

by_ukala_

Üye
arkadaslar bilmiyorum bu adam hakkında gosterdiğiniz hoşgorüyü başka insanlar içinde gösterirmisiniz?

islama olan kinini zaman zaman affedilmeyecek derecede kusan bi adamin neyine rahmet okuyacağız arkadaşlar?

allahın rahmeti;kalbinde zerre kadar allah korkusu olmadan dine zahiren saldırma cesaretini bulan insanlara deymez arkadaşlar...

lütfen kendimize gelelim...

allah hepimizi ıslah eylesin.....AMİN.....

talib

Kıdemli Üye
ecevit'i Fethullah Hoca taraftarları haricinde savunacak bir müslüman düşünemiyorum. Savunanların ise sebebi bellidir. ecevit'in Fethullah Hoca'yı kollaması (buda anlaşılır değildir ya). Dolayısıyla tartışmanın bir manası yoktur.

aa hiç olur mu? ecevit tarikatlar açılmalı demişti bir dönem. e bende tarikatçıyım. o zaman yaşasın mücahit ecevit! vay be kimsenin diyemediğini o demiş!

nurlu süleyman ve ışık süvarisi ecevit... ecevit kıymetini bilemedik. bari nurlu süleymana sahip çıkalım... sözüm siyasetten uzak duran nurcu kardeşlere...

islamveinsan

Doçent
ecevit'i Fethullah Hoca taraftarları haricinde savunacak bir müslüman düşünemiyorum. Savunanların ise sebebi bellidir. ecevit'in Fethullah Hoca'yı kollaması (buda anlaşılır değildir ya). Dolayısıyla tartışmanın bir manası yoktur.

aa hiç olur mu? ecevit tarikatlar açılmalı demişti bir dönem. e bende tarikatçıyım. o zaman yaşasın mücahit ecevit! vay be kimsenin diyemediğini o demiş!

nurlu süleyman ve ışık süvarisi ecevit... ecevit kıymetini bilemedik. bari nurlu süleymana sahip çıkalım... sözüm siyasetten uzak duran nurcu kardeşlere...

s.a

Üstad ın bulaştırıldığı bulaşıklardan bir kaçıdır bunlar...
Gönül kabullenmesede göz gördü inkarı yalan olur...
Ecevit e ve süleyman a bu muhabbeti besleyenlerin menbaı ;
ya "nurculuk" ya "nursuzluktur"...
Selam ve dua ile....

hasandemir

Asistan
Bu Konu Bİtmedİ Mİ?

Bu konudan hala sıkılmayanlar var.Hala bıraktığım yerdesiniz.Fethullahçı kardeşlerim bu seçimde şunların partisine oy vermeye söz verinde konu kapansın.Yorgan giderse kavga da biter.Sadece bu siteye giren Fethullahçılar söz verse en azından bu sitedeki kavga biter.Bu sitedeki bir kaç yüz fethullahçının oyu ile seçim sonucu değişmez.Ama buradaki kavga biter.

talib

Kıdemli Üye

hasandemir kardeş buna da mı karşı çıkıyorsunuz? Fethullah hoca cemaati ecevite oy vermiştir demedim ama aleyhinde bulunmamaya özen göstermişlerdir. Demirel de ise suçunuz hemen hemen ortak :D

hasandemir

Asistan
Ne ecevit'e ne demirel'e oy vermedim.

Ne ecevit'e ne demirel'e oy vermedim.Konuyu değiştirme.Sizin partiye oy versinler kavga bitsin.O zaman diyalog,misyoner şu bu hiç bir mesele kalmaz.Kalır diyen Erbakancı beri gelsin.

talib

Kıdemli Üye
Benim partim yok ki bana versinler :D Hayatımın hiç bir zamanında partici olmadım.. Olmam da.. Her partide iyi insanlar olabileceği gibi bir partide daha da çok olabilir ve bu partiler tercih edilebilir. Saadet, AKP, BBP gibi... ama asla demirel ve ecevit değil... Cemaat menfaatleri için İslam'a, başörütüsüne karşı aleni tavır gösteren bu gibileri hoş göstermek ve savunma derdine düşmek anlaşılır ve kabul edilir değildir. Siz oy vermediniz ama aynı kaynakdan beslenen insanların halleri size de malumdur...

hasandemir

Asistan
talip kardeşim

partici değilsen niye itiraz ediyorsun biz burada hayırlı bir işe soyunduk..

talib

Kıdemli Üye
Konuyu başından itibaren okumadım. Sadece son bir iki sayfaya bakarak ve konunun başlığına uygun olacak şekilde yazdım. Daha önceki tartışmaları bilmiyorum. Bununla birlikte neye soyunduğunuzu ve akabinde ne giydirmeye çalıştığınızdan da haberim yok. Eğer bir evvelki mesajda yazdığınız erbakan'a oy verin konu kapansın ise bu beni bağlamayacağı gibi diyalog ile bir alaka kuramadım. Konuya bu şekilde yaklaşmanız üzüntü verici. Basit bir particilik kavgası mıdır bu? "Bana oy vermediler bende onların icraatlerini eleştiririm" mi asıl kavganın nedeni? Erbakan herkes gibi hataları olan bir insandır ama asla onların bu kadar basitleşeceğini düşünmem. Fethullah Hoca ve cemaati kimleri destekler bilemem ama Erbakan her zaman Fethullah Hoca'yı desteklemiştir. En azından geçmişte...

Eğer hayırlı işden kastınız bu değil ise nedir? Bilelim ki engel olmak bir yana destek olalım. Ya da size gölge olmayalım...

hasandemir

Asistan
karamizah yapıyorum.

Aslında mizah yapıyorum.Ama kara mizah...

talib

Kıdemli Üye
Hımm, evet... "Erbakanci FethullahÇi Kavgasini Bİtİrecek Sİhİrlİ FormÜlÜ AÇikliyorum!" adlı konuyu okuyunca kara mizah yapmaya çalıştığınızı anladım. Kardeş ben öyle her konuyu okuyamıyorum. Yüzeysel takılıyorum burda.

Ne var ki önceki söylemlerimde haklı olduğumu düşünüyorum...

ben konuya müdahil olmak istemiyorum.....

ancak...

ufuklar27 nin sari cizmeli mehmet agadan yaptigi,kaynagi ne belli olmayan alintinin yalan ve iftira olduguna inaniyorum.....

sadece ECEVIT i korumak icin bu yalanlarin uydurulduguna inaniyorum....

Meslic ic tüzügünde,basörtülü giremez diye bir madde olmadigini herkes biliyordu (sonradan ufuklar27 in eceviti bu maddeleri degistirdiler)

Meclis baskani septioglunun yemin etmesini engelleyen hic bir madde yoktur demesine ragmen..

Tamamen anti-demokratik bir sekilde ve zorla bu muamele reva görülmüstür...

Ecevitin ne oldugunu bilmeyenmi var acaba ?

zalimlere yardim etmek zulümdür.....
Ecevitin seriatle ilgili islamla ilgili sözlerini herkes bilir....

Allah ve islam düsmanlarina rahmet dilemek,müslümanin isi olamaz.....

vesselam...

meyve

Asistan
Kardeş, ben Ecevit'in savunuculuğunu yapmaya mecbur değilim.
5-6 madde var ki Ecevit'in Sezer'den farklılığına dair benim için (bütün ülke ekonomisine zararına rağmen) hüsnüzanla bakmama neden oluyor.
1- Ecevit, müslüman olduğunu açık olarak deklare etmiştir bir röportajında.
2- Vahdettin, vatan haini değildir demiştir.
3- İnançlara saygılı laiklik ilkesini savunmuştur.
4- Hakiki dindarlara karşı her zaman saygılı oldum demiştir.
5- Tasavvufa bakışı çok olumludur, tasavvufi şiirleri vardır.
6- Hind felsefesine ilgisi vardır. Tagore'u türkçeye tercüme etmiştir. Okunursa çok büyük faydaları olacak bir düşünürdür Tagore.

Bunun dışında bu konuyu tartışmak uhuvvet risalesindeki düsturlara pek uygun düşmez kanaatimce. Burada tartışmaya kendi adıma nokta koyuyorum.
Siz monoloğa devam edebilirsiniz kardeşim.

Hem âlicenâbâne affetmek ise, yalnız kendine karşı cinayetini affedebilir. Kendi hakkından vazgeçse hakkı var; yoksa başkalarının hukukunu çiğneyen cânilere afüvkârâne bakmaya hakkı yoktur, zulme şerik olur. (Kastamonu Lâhikası sh: 25)

«Binler Müslümanların hayat-ı ebediyelerini mahveden ve yüzer ehl-i imanın su-i âkıbetine ve müthiş günahlara sevk eden adamlara şefkatkârâne taraftar olmak ve merhametkârâne cezadan kurtulmalarına dua etmek, elbette o mazlum ehl-i imana dehşetli bir merhametsizlik ve şenî bir gadirdir.» (Kastamonu Lâhikası sh: 75)

«Umumî musibet, ekseriyetin hatasından ileri gelmesi cihetiyle, ekser nâsın o zalim eşhâsın harekâtına fiilen veya iltizamen veya iltihaken taraftar olmasıyla mânen iştirak eder, musibet-i âmmeye sebebiyet verir.» (Sözler sh: 172)

chai chan

Üye
teşekkürler ben senin bu söylediklerinle ecevit'i iyice anladım saol duymak istediklerimi yazmışsın

meyve

Asistan
Tükürün o ehl-i zulmün merhametsiz yüzüne!!!

okur

Doçent
Hem âlicenâbâne affetmek ise, yalnız kendine karşı cinayetini affedebilir. Kendi hakkından vazgeçse hakkı var; yoksa başkalarının hukukunu çiğneyen cânilere afüvkârâne bakmaya hakkı yoktur, zulme şerik olur. (Kastamonu Lâhikası sh: 25)

«Binler Müslümanların hayat-ı ebediyelerini mahveden ve yüzer ehl-i imanın su-i âkıbetine ve müthiş günahlara sevk eden adamlara şefkatkârâne taraftar olmak ve merhametkârâne cezadan kurtulmalarına dua etmek, elbette o mazlum ehl-i imana dehşetli bir merhametsizlik ve şenî bir gadirdir.» (Kastamonu Lâhikası sh: 75)

«Umumî musibet, ekseriyetin hatasından ileri gelmesi cihetiyle, ekser nâsın o zalim eşhâsın harekâtına fiilen veya iltizamen veya iltihaken taraftar olmasıyla mânen iştirak eder, musibet-i âmmeye sebebiyet verir.» (Sözler sh: 172)

Tartışmaya son nokta artık konulmuştur bence.Şu sözlerin üzerine vicdan sahibi biri bir şey söylemez.