Rafsancani: Ateşle Oynamaya Başladılar

spesifik

آزادی قید و بند
İran'da Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Başkanı Rafsancani, Yemen'e yönelik hava harekâtını "hatalı ve tehlikeli" diye nitelendirdi; "Ateşle oynamaya başladılar" dedi.
İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi (DMTK) Başkanı Ali Ekber Haşimi Rafsancani, Suudi Arabistan öncülüğünde Yemen'e yönelik başlatılan "Kararlılık Fırtınası" saldırısını kınadı.
"Suudi Arabistan öncülüğündeki hava harekâtı, hatalı ve tehlikeli" diyen Rafsancani, "Maalesef bazı bazı Arap ülkeleri, Yemen'i asılsız iddialarla rastgele bombalıyor. Aslında, ateşle oynamaya başladılar. Bu da bölgenin gerilimine, güvensizliğine ve onlarca sivilin ölümüne neden olacak" dedi.
Rafsancani, "Bu ülkelerin liderleri 50 yıldır birkaç milyonluk Kudüs işgalcisine karşı etkili en küçük bir girişimde bulunmadı ancak şu anda bölgedeki Müslüman bir ülkeye karşı birleşti" ifadesini kullandı. (Kaynak:

Hakperest

Kıdemli Üye
ırakı bölenler, suriyeyi böldürenler dökülen kanları yetersiz bulmuş olmalı ki
daha büyük bir savaş istiyorlar
filistinliler için para bile vermeyen araplar yemen için para ve askeri güç musluğunu sonuna kadar açmışlar

iran da muhtemelen seviyeyi bir üste taşıyacaktır

Allah cc sonumuzu hayretsin

kilicarslan

Kıdemli Üye
olan halka oluyor
ka2wlr8w.jpg

https://twitter.com/ademozkose/status/582613051842646016

alı

Yeni
Tekfir sen nelere kadirsin!!!
Ah Ümmet vah Ümmet...
Yemen karışır müslümanlar ölür...
Suriye karışır müslümanlar ölür...
Irak karışır müslümanlar ölür...
Biz hâlâ bizi ayrıştırıcı konularda ahkam kesmeye devam ederiz...ortak noktalarimiz yerine ayristigimiz noktalar üzerinde yoğunlaşırız...
Ve bu gidiş ile sadece ateşe odun küffar meze oluruz...

alı

Yeni
Hz. Ebubekir efendimizi sevmeyene müslüman gözüyle bakmıyorum...

Ayrışma zamanı değil birleşme zamanıdır.Ilk üç Halife ye sebbetmek haramdır. Allah Resulü nün Hanımlarına sebbetmek haramdır. Biz sadece o dönemde ki kırılma noktaları hakkında ayrılıyoruz. Bu tekfir etmek değildir. Sahabeleri eleştirmek ayrı şeydir onlara sövmek ayrı şeydir. Ve bu müslüman olduğunu söyleyen bir toplumu kafir etmez.

Kaptan

Mecra Yazarı

şia kafir mi
suudi a. kafir mi
yemen kafir mi
husiler kafir mi
mısır kafir mi

şakşakçılığı bırakın
ümmet birbirini boğazlıyor
bırakın körüklemeyi

Begenirsiniz ya da begenmezsiniz bilemem, Şia bana gore Musluman degildir ve hic olmamistir.

Husileri bilmem tanimiyorum ama Yemen, Suud ve Misir halklari musluman yonetim ve yoneticileri musluman degildir. Ozetle, Allah'in şeriatiyla yonetilmeyen hicbir ulke musluman degildir, halklar demiyorum bak, bu ayrima dikkat.

alı

Yeni
Önüne gelen ahkam kesiyor...
Din kimsenin tekelinde değildir. Sana göre bana göre gibi kavramlar da ölçü değildir...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Ayrışma zamanı değil birleşme zamanıdır.Ilk üç Halife ye sebbetmek haramdır. Allah Resulü nün Hanımlarına sebbetmek haramdır. Biz sadece o dönemde ki kırılma noktaları hakkında ayrılıyoruz. Bu tekfir etmek değildir. Sahabeleri eleştirmek ayrı şeydir onlara sövmek ayrı şeydir. Ve bu müslüman olduğunu söyleyen bir toplumu kafir etmez.

Sahabeyi, sahabe olmayan, hiç bir Allah ın kulu eleştiremez.... Takıyye, şiada farzdır,,, bunu ehli sünnete karşı, çok güzel yapıyorlar....

İran ile düşman olalım, demiyorum, heleki şu zamanda, lakin İran ın düşman olduğunuda unutmadan..... evet, şu anda, Siyonist yahudi, planını uyguluyor, peki be İran, sen niye bu ataşe benzin döküyorsun....devletler arası siyaseti,bilmem, yalnız, Büyük İsrail sınırları içerisinde, İrandanda bir parça, onu nasıl alacaklar, merak ediyorum,,,,

alı

Yeni
Sadece bilgilenmek adına bu konuda bilgi verir misiniz?

Ayrıldığımız konular nelerdir?

Neden ayrılıyoruz?

Selâmün Aleyküm

Biz sahabelerin de günah işleyen nefis sahibi insanlar oolduğunu söylüyoruz. Bu doğal birşeydir. Zaten Şer i ccezalar sahabelere uygulanıyordu. Bu bile " ashabim gokteki yıldızlar gibidir"hadisinin mevzu bir hadis olduğu kanaati uyandırıyor. Bu konu çok geniştir hakkında kitaplar makaleler yazılmıştır.
(Not; ayrıştırıcı yaklaşımlardan uzak durma taraftarıyım bu mesele ayrıştırıcı içeriğe sahip olduğu için konuşulması taraftarı değilim. günümüz problemleri hakkında kafa yormanin daha faydalı olacağı kanaatindeyim vesselâm)

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Selâmün Aleyküm

Biz sahabelerin de günah işleyen nefis sahibi insanlar oolduğunu söylüyoruz. Bu doğal birşeydir. Zaten Şer i ccezalar sahabelere uygulanıyordu. Bu bile " ashabim gokteki yıldızlar gibidir"hadisinin mevzu bir hadis olduğu kanaati uyandırıyor. Bu konu çok geniştir hakkında kitaplar makaleler yazılmıştır.
(Not; ayrıştırıcı yaklaşımlardan uzak durma taraftarıyım bu mesele ayrıştırıcı içeriğe sahip olduğu için konuşulması taraftarı değilim. günümüz problemleri hakkında kafa yormanin daha faydalı olacağı kanaatindeyim vesselâm)
Ve Aleyküm selam ve Rahmetullahi ve berakatuhu

İyi de kardeşim Peygamberlerin bile ZELLE denilen ufak hataları olabiliyorsa sahabe efendilerimizin RA de hatasının olması normal değil mi?

Nasıl ki peygamberlerin ufak hataları peygamberliğine zarar vermiyorsa, sahabe efendilerimizin de hataları onların "YILDIZ" olmalarına mani olmaz

Hem hata derken nasıl bir hatadan bahsettiniz anlamadım...

Çünkü hata var hata var, hatanın karşısında tutum var tutum var...

Neyse

Size katılıyorum

BU tür tartışmalar içerisine gireceğimize güncel sıkıntılar hakkında fikir paylaşımı daha güzel olacak gibi

müttaki

Profesör
konulara inanç noktasından bakarak bir yere varamayız.
hz.ibrahimin inanmayan birisine sofrasında yer vermediğinde
ben ona ömrü boyunca rızkını verirken sen neden onu sofrandan
men ediyorsun denerek uyarıldığı gibi olaylara hak meselesinden yaklaşırsak ancak bir yerlere varabiliriz. hak nedir diyecekseniz hakkına hak işte. herkes hakkından razı olursa kimse kimsenin
hakkına göz dikmezse hatta hakkını hak sahipleri ile paylaşırsa
sorunlar çözülür. yoksa mezhep dalaşmaları ile batı ittifakları ile
ya da ışid gibi gözü dönmüşlerden medet ummakla bi yere varamayız. ne oluyor bu Müslümanlara ki bir anlayışsızlık,
merhametsizlik ve tahammülsüzlük vasıfları olmuş. inandığımız Allah anlayışsız merhametsiz ve tahammülsüz mü? rabbimizi nasıl biliriz kendimizi bildiğimiz gibi. işte rabbimi anlayışsızlığınızdan merhametsizliğinizden ve tahammülsüzlüğünüzden tenzih ederim.

Hakperest

Kıdemli Üye
kadında hayanın kalkması
erkekte merhametin alınması
kiyamet alametlerindendir

içinizde merhamet kırıntılarını heba etmeyin
ümmetin buna çok ihtiyacı var ve daima olacak

geçenlerde
whatsappta sn erdoğana haksız ithamlarda bulundukları için
iranlı iki grubumu sildim
zaten bir tek onlar için uygulamayı kurmuştum

nefret iki yönlü işliyor epeydir
ve sevgi kalktığı zaman gerçek imandan söz edilemeyeceğni efendimiz söylüyor

hadisi.gif
[FONT=Times New Roman, Times, serif]İMAN ETMEDİKÇE CENNETE GİRİLEMİYECEĞİ
iman_etmedikce.gif
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]379. Ebu Hüreyre radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Resülullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Canım kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki sizler iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız. Yaptığınız takdirde birbirinizi seveceğiniz bir şey söyleyeyim mi? Aranızda selamı yayınız!"[/FONT]
[/FONT]

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Ben de şunu merak ediyorum

Hadi diyelim ki gerçekten (var demiyorum zannedelim) Bazı şii gruplari alevi gruplar Hz. Ebubekir RA ya, Hz. Ömer RA ya, Hz. Osman RA ya ve Hz. Hatice RA annemize denildiği gibi hakaret ediyorlar...

Peki ey ahkam kesen merhamet sahibi müslümanlar

İzinden gittiğimiz/gittiğiniz Hz. Rasulallah SAV olsaydı bu duruma ne derdi?

Bu kişilere tavrı ne olurdu?