Rafsancani: Ateşle Oynamaya Başladılar

Hakperest

Kıdemli Üye
Şeriatten bahseden kim??

Hakaretten bahsediyoruz

hakaret eden adil hakimin karşına çıkar
ve sen de adil emir ile
adil hakimi getir
karara eyvallah diyeyim

bunlar olmadan birileri sahabeye dil uzatıyorsa ceza veremezsin, yargılayamazsın
hatta çoğu yanlış bilgilerle yaptığından ceza bile almaz

sırası gelmeyen şeyi yapmak büyük sorunlara sebeb olur

müminler önce asgarilerde birlik olmalı
tıp mekke döneminde ki gibi

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com

şia kafir mi
suudi a. kafir mi
yemen kafir mi
husiler kafir mi
mısır kafir mi

şakşakçılığı bırakın
ümmet birbirini boğazlıyor
bırakın körüklemeyi

Anlayışınıza maşaALLAH Allah nazardan saklasın, ben herhangi bir isim,mi yazmışım [ALLAH'ın rızası olmayan yere ALLAH'ın yardımı ulaşmaz) Siz bu cümleye hangi pencereden baktınız bilmem ama ben genel yazdım. ALLAH'ın razı olmadığı işlerde ALLAH yardım edermi? size soruyorum.

Kaptan

Mecra Yazarı
Duygusallikla bir yere varamayiz. Ortada fitne ve ciddi bir sapma varsa duygusal veya baska gerekcelerle muslumanlarin bunu gormezden gelmesi dusunulemez.

Elbette bizler insanlarin imanini olcecek aletlere sahip degiliz. Ancak zahire bakarak, insanlarin musluman mi kafir mi olduklari hakkinda bir kanaate varacak genel olculere sahibiz.

Bize hep siilerin musluman oldugu soylendi, bu kabulle geldik dunyaya. Ya da iste İslami bir mezheptir masalini okudular. Humeyni devriminin ne buyuk bir devrim oldugu anlatildi hep. Pekala hic isin hakikatini arastirdik mi? Kimdir bu siiler ne yer ne icerler hic ogrendik mi?

Bakin arkadaslar İslam kelimesinin arkasina siginan nice insanlar ve cemaatler var, bunu hepimiz biliyoruz. İste Işid; ihlas-tekbir-cihad. Bu onu musluman yapiyor mu? İran farkli mi, hayir eline binlerce musluman kani bulasmis, kafirlerle isbirligi yapan silahlarini muslumanlara dogrultmus sapkin bir devlet.

Bu dine en buyuk zarari dıs mihraklar degil hep icimizde, bizden gozuken munafiklar vermistir. Kafirle mucadele bir anlamda kolaydir ama bizdenmis gibi gozukenle mucadele zordur. İste burada oldugu gibi "musluman kardesiyle ugrasiyor" riski var.

İslam sadece kafirlerle mucadele edin demiyor, bununla birlikte yeryuzunde fitnenin kalmamasi ve din'in sadece Allah'a has kilinmasini mucadelesini de emrediyor.
Bu sebeple salt Suriye nedeniyle siiileri elestiriyor degiliz adamlarin itikadi noktada saptiklari bircok hususlar var. Onu da konusuruz ins. Adamlarin İslam anlayisi ozurlu arkadas, Kuran ve Sunnete bakislarinda Şirk unsurlar var.