Radikal İslam ne demek???

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
Arkadaşlar...Bu tamlamayı çok duymuşsunuzdur..Özellikle kartel medyası çok kullanır bu tamlamayı..
İyi ama bu ne demektir? Hiç düşündük mü...Benim kafama takıldı ve araştırdım biraz...Önce Türk Dİl Kurumu'nun Türkçe Sözlüğüne baktım Radikal kelimesinin anlamı için..Aynen şunlar yazıyordu:

"radikal -li
sıfat Fransızca radical

1 . Köklü, kesin, kökten:
"Radikal hareket."- .
2 . Köktenci. "

Baktım olmayacak bir de kökten kelimesine bakıyım dedim..Köktenin anlamı da şöyleydi:

kökten
sıfat

Yüzeyde kalmayıp derine inen, asıl konuyu da içine alan, köklü, cezrî, radikal:
"Kökten bir değişiklik."- .

Bu kısa bilgilerden sonra şimdi gelelim asıl konuya...
Kartel medyasının hep kullandığı bir kelime demiştim ya aynı kartel medyası bir de "ılımlı İslam" diye bir kelime kullanıyor...

Peki biz radikal miyiz arkadaşlar??
Eğer kelimenin anlamı Türkçe sözlükteki gibiyse niye Radikal olmayalım..Tabii ki radikaliz..
Çünkü biz kökten bağlıyız İslam'a...Taa elest meclisinde "bela" dedik çünkü..."Ben sizin Rabbiniz değil miyim sorusuna "evet" cevabını verdik...

O zaman biz basbayağı onların radikal dediği kesimdeniz ve bundan da memnuniyet duyarız...
Elhamdülillah deriz...
Eğer İslam'dan, İslam Şeriatı'ndan, Sünnet-i Seniyye'den taviz vermemenin adı "Radikal İslamcılık" ise dünya duysun ki biz onların tabiriyle "Radikal İslamcı" yız..Ve her Müslüman da Radikaldir...
Ilımlı İslam'dan kastınız dinimizi sizi rahatsız etmeyecek şekle getirmek ve sizi yani bazı kemalistleri ve ateistleri tedirgin etmemek için dinden taviz vermekse Rabbim son nefesimize kadar bizi Ilımlı İslamcı olmaktan korusun...

Biz Radikaliz arkadaş kim ne derse desin...ve siz bize saldırdıkça daha da Radikalleşiyoruz...Yani dinimize daha bir sıkı sarılıyoruz...

Ama biz Allah'ın yasak ettiği bir şekilde size savaş açıp mazlumları feda etmeyiz..Yani bazı kuklaların ve ajanların yaptığı gibi sizin mazlumları ezmeniz için bahane olacak, zulmünüze fırsat verecek menfi hareket yapmayız..(Yani asayişi,inzibatı bozacak ve toplumu kaosa sürükleyecek şekilde hareketlerde asla bulunmayız...)

Ama Bu dava yolunda Rabbimizin bize izin verdiği bütün şekillerde (siyasi, fikri ve demokratik yönden) sizinle cihad edeceğiz İnşallah...

Ve bizden korkun..Korkun ki canımızı da alsanız İnşallah mukaddes değerlerimizi size vermeyeceğiz...Sümeyye'ler gibi bize dayatmaya çalıştığınız sahte ilahlarınızdan yüz çevirip sizin Ebu CEhillerinizin yüzlerinize tüküreceğiz...Canımızı bile alsanız!!!

ALLAHUEKBER ALLAHUEKBER ALLAHUEKBER!!!

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ KARDEŞLER? SİZDEN DE YORUM BEKLİYORUM????

ÇiLe-i AşK

Asistan

Eğer İslam'dan, İslam Şeriatı'ndan, Sünnet-i Seniyye'den taviz vermemenin adı "Radikal İslamcılık" ise dünya duysun ki biz onların tabiriyle "Radikal İslamcı" yız..Ve her Müslüman da Radikaldir...
Ilımlı İslam'dan kastınız dinimizi sizi rahatsız etmeyecek şekle getirmek ve sizi yani kemalistleri ve ateistleri tedirgin etmemek için dinden taviz vermekse Rabbim son nefesimize kadar bizi Ilımlı İslamcı olmaktan korusun...

Biz Radikaliz arkadaş kim ne derse desin...ve siz bize saldırdıkça daha da Radikalleşiyoruz...Dinimize daha bir sıkı sarılıyoruz...

Ama biz Allah'ın yasak ettiği bir şekilde size savaş açıp mazlumları feda etmeyiz..Yani bazı kuklaların ve ajanların yaptığı gibi sizin mazlumları ezmeniz için bahane olacak, zulmünüze fırsat verecek menfi hareket yapmayız..

Ama Bu dava yolunda Rabbimizin izin verdiği bütün şekillerde sizinle cihad edeceğiz İnşallah...

Ve bizden korkun..Korkun ki canımızı da alsanız İnşallah mukaddes değerlerimizi size vermeyeceğiz...Sümeyye'ler gibi bize dayatmaya çalıştığınız sahte ilahlarınızdan yüz çevirip sizin Ebu CEhillerinizin yüzlerinize tüküreceğiz...Canımızı bile alsanız!!!

evet, onların deyimiyle Elhamdülillah "radikal islamcıyız"
insAllah onların istedigi "ılımlı islamcı"lardan da olmayacagız...
olanlarıda Allah'a havale ediyoruz cünkü onlar gibiler yüzünden dinden tavizler veriliyor, yasakların karsısında durulmuyor, böylece digerlerinin istegi yerine getiriliyor...:(
sonra biz taviz vermeryenler vermemeye calısanlar eziliyor,eziliyoruz örnegin basörtüsü mevzuunda oldugu gibi acaba diyorum daha en basta yani taa yıllar öncesinde bu yasak getirildiginde birlik olup hayır deseydik bir kisi bile zıt görüslü olmadan!!!
hala devam ediyor olurmuydu bu yasak yada bunun gibi bircok yasaklar???

islamveinsan

Doçent
S.a

...
Elbette müslüman adımız bizim
Adımız gibi mi tadımız bizim
....?

siz adına ne derseniz deyin, şu ayet cevabını mükemmel veriyo;"Allah ve Rasülü bir işi hükme bağladığında hiç bir mümin erkek ve hiçbir mümine kadına o işlerinde istediklerini yapmak hakları yoktur. Kim Allah a ve Rasülüne isyan ederse şüphesiz ap açık dalalete düşmüş olur. (ahzap 36) "

O söylemişse doğrudur, teslim oluyoruz...
Adı mı hiç önemli değil, tadı mı biliyorsunuz inş. :)
Bugün ad lar bizim tasarrufumuzun dışında kalmış... Cihad edenlerede terörist diyorlar.... Bugün bütün selamlar ım onlara olsun.. Dualarımda...

Selametle...

M

Murat Sâki

Guest
Öyleyse bize düşen nedir?Nedir bu debdebenin analitik çözümü?Aslında çözüm çok basit.O eski gençliğe bir tevhid ıslığı çalarak,sokuldukları mağaradan çıkarmak.

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
O halde durmayalım karındaşlarım...Kafirine, münafikıne ve fasıkıne karşı bu gençliği uyandıralım..Ben değil biz olmayı..İş, aş, eş değil DAVA demeyi...Ve gerektiği zaman Allah yolunda ölmeyi bu gençliğe aşılayalım...

Herkes elinde bulundurduğu imkanı kullanarak orda burda şurda okulda işte çarşıda pazarda Emr-i Bil Ma'ruf Nehy-i Anil Münker yaparak İslam Gençliğini bu zulümlere karşı hakkını savunmaya ve irşada çağıralım..

Ben yok biz varız..Ene yok NAHNÜ var...Yaşasın bütün batıl ayrılıklardan soyutlanmış katıksız İslam Kardeşliği...

Yaşasın bu yolda kendini ikinci plana atmayı göze alan İslam Gençliği..

Zeynep Özmen

Kevok_84
O halde durmayalım karındaşlarım...Kafirine, münafikıne ve fasıkıne karşı bu gençliği uyandıralım..Ben değil biz olmayı..İş, aş, eş değil DAVA demeyi...Ve gerektiği zaman Allah yolunda ölmeyi bu gençliğe aşılayalım...

Herkes elinde bulundurduğu imkanı kullanarak orda burda şurda okulda işte çarşıda pazarda Emr-i Bil Ma'ruf Nehy-i Anil Münker yaparak İslam Gençliğini bu zulümlere karşı hakkını savunmaya ve irşada çağıralım..

Ben yok biz varız..Ene yok NAHNÜ var...Yaşasın bütün batıl ayrılıklardan soyutlanmış katıksız İslam Kardeşliği...

Yaşasın bu yolda kendini ikinci plana atmayı göze alan İslam Gençliği..

Allah her daim razı olsun sizleri gibi düşünenler oldukça islamiyet asla kafirlerin oyunlarına gelmez.

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
Allah her daim razı olsun sizleri gibi düşünenler oldukça islamiyet asla kafirlerin oyunlarına gelmez.

Kardeşim Estağfirullah..Allah hepimizi bu düşünceden ayırmasın...Rabbim hepimizi bunu sadece diliyle değil kalbiyle söyleyen ve yaşayanlardan eylesin.Amin!!

islamveinsan

Doçent
s.a

Üveys el konevi; adına Dava ... deyince DAVAM diyen Üstad geldi aklıma...
"Van kalesinden düşerken.. Eyvah.. DAVAM" diyen dava adamı...

Sonra dava ettiğimiz, davaya baktım..
Utandım.

rahiban

Üye
Allah Razı olsun çok güzel bir yazı kasıtlı olarak kelime oyunu yapıyorlar. bazı güzel kavarmları kötü göstermeye çalışıyorlar. bu konuda uyanık olmalıyız. tebrik ederim sizin gibi bilinçli kardeşlerimizi gördükçe bizde ümitleniyoruz.

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
Allah Razı olsun çok güzel bir yazı kasıtlı olarak kelime oyunu yapıyorlar. bazı güzel kavarmları kötü göstermeye çalışıyorlar. bu konuda uyanık olmalıyız. tebrik ederim sizin gibi bilinçli kardeşlerimizi gördükçe bizde ümitleniyoruz.

Estağfirullah kardeşim..İnşallah bu bilinçte olalım..Yoksa işimiz çok zor gerçekten...:wave[1]:

Ehl-i Beyt

Üye

ALLAHUEKBER ALLAHUEKBER ALLAHUEKBER!!!

ALLAH için VATAN için CAN veren ÖLMEZ...

ALI25

Kıdemli Üye
Radikal islam yok kökten dinci,asiri dinci yok seriatci yok islamci daha ne baska birseyler de var mi efendim?.

bi husben

Kıdemli Üye
10 yıl onceki konuyu hortlatmanın ne anlamı var anlamadım

spesifik

آزادی قید و بند
10 yıl onceki konuyu hortlatmanın ne anlamı var anlamadım
Hakkaten on yıl olmuş
tarihe dikkat etmemiştim
hortlatmak ne demek ...

Bu çizgi devam ediyor mu ..kanımca etmiyor .. çoğu Radikaller sistemle el ele vereli çok oldu
istisnalar kaideyi bozmaz ...
Merhametli olmak ılımlı islamcı olmak değildir
ve yeryüzüne adaleti teslimiyeti hakim kılmak şeriati diliyle Aydın olabilmek herkesin görevidir efendim..

bi husben

Kıdemli Üye
Hakkaten on yıl olmuş
tarihe dikkat etmemiştim
hortlatmak ne demek ...

Bu çizgi devam ediyor mu ..kanımca etmiyor .. çoğu Radikaller sistemle el ele vereli çok oldu
istisnalar kaideyi bozmaz ...
Merhametli olmak ılımlı islamcı olmak değildir
ve yeryüzüne adaleti teslimiyeti hakim kılmak şeriati diliyle Aydın olabilmek herkesin görevidir efendim..

Doğru dıyorsun radikaller sistemle ele ele verdi
cogumuz dahil böyle oldu
eskiden bize fundanmantalist derlerdi yobaz derlerdi derlerdide derlerdi
şimdi o sözler duyulmaz oldu belkıde o radıkalleri kamcılayan bu sozlerdı