Rabbim o putlar kullarını şaşırtıyor | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Rabbim o putlar kullarını şaşırtıyor

Kurtuluş26

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
6 Ocak 2014
Mesajlar
860
Puanları
18
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Rabbim o putlar kullarını şaşırtıyor.

Ayeti kerime:
Rabbim o putlar insanlardan birçoğunu şaşırttılar.
Artık bundan sonra kim bana tabi olursa izimde giderse bendendir.
Kim de bana isyan ederse tevbe ettiği takdirde muhakkak ki sen onu çok bağışlayıcı çok merhamet edensin (İbrahim 36)

Geçmiş zamanda yaşamış alimlerin tesirinde kalan insanlar onları çok sevmişler Şeytanın tuzağına düşmüşler o alimlerin heykellerini yaparak putlara tapmışlar ve müşrik olmuşlar.

Taptıkları putlar hissis hareket etmeyen konuşamayan heykellerdi.
Hz. ALLAH işte böyle hiç bir faydası olmayan şeylere tapan boşuna zaman harcayan sapıtmış insanları uyarmak için peygamberler gönderdi.

Bu sapıklar Hz. İbrahim a.s. Musa a.s zamanında görüldüğü gibi Resulullah (s.a.v). Efendimizin hayata teşrif etmediği zamanda ise zirvede idiler.

Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v). Efendimiz ve HZ. İbrahim Aleyhisselamın Bir olan ALLAH’A davet ettikleri gibi, Onların izinde giden mürşidi kamiller de, dünya batağına dalmış hazreti ALLAH’ı unutmuş nefsine tapmış insanları bir olan ALLAH’A davet ederek şeriatı yaşatıyor nasipli olanlara nasiplerini dağıtıyor.

Nasip var insan rızkını bir işverenden alıyor bu zahiri rızık, nasip var ahiret rızkı onu da Hz. ALLAH’ın veli kullarını vesile ederek dağıtıyor.
Şimdi soruyoruz Mürşidi kamilleri küçük ilahlar diye vasıflandıran kişiler yanlışta değil mi?
Bu mübarek insanlara küçük düşürücü sözler sarfeden onlara değer veren saygı ve tazim gösteren kişileri şirke düşmüşler diye yaygara koparan kişiler doğru yolu sapıtmaya çalışmıyorlar mı?

Mürşidi kamiller gelenleri heykellerin putların etrafında mı döndürüyorlar.
Onlara ibadet yaptırmıyor kendini ben haşa ALLAH’IM bana tapın bana secde edin mi diyor.
Veya geçmişten bu günümüze kadar, cahiliye devrinde olduğu gibi hiç bir mürşidi kamilin heykeli yapılmış onun etrafında dönülmüş mü ki o zamanın müşriklerine gelen Ayeti kerimeleri mürşidi kamillere uyanlara gelmiş diye gösteriyorlar.

Hz. ALLAH’a çağıran şeriatı yaşatan peygamberinin izinden giden bu güzel insanları put mesabesine koyan kişilere deriz ki,
Siz de geçmişte yaşamış Hz. ALLAH’ın veli kullarını put, onlara uyanları da müşrik diye kitaplar yazan birilerini önder olarak kabul etmiş onlar ile rabıta kurmuşsunuz.

Onları imam kabul etmiş onlara tabi olmuş onların emri altına girmiş
Ağaçtan taştan yaptıkları putlara tapanlara gelen ayeti kerimeleri, yürüyen konuşan cihad eden özü ALLAH sözü ALLAH etrafa nur saçan mürşidi kamillere yamamaya çalışıyorsunuz.

Bu çalışmayı yaparken de irşad yaptığınızı zannediyorsunuz
Fakat ifsat yaptığınızın farkında değilsiniz.
Mürşidi kamillere intisap edenleri Peygamber Efendimizin izinden gidenleri Şeyhlerine tapıyorlar derken sizleri veli kullara düşman eden önderlerinize taptığınızı onları ilah kabul ettiğinizi ne zaman anlıyacaksınız.

Hz. ALLAH(c.c) sizlerden cümle ümmeti Muhammedî muhafaza etsin İnşaALLAH.

Kalpteniman
http://kalpteniman2.weebly.com/rabbim-o-putlar-kullar305n305-351a351305rt305yor.html
 
Üst