Putin'in sarayını delik çoraplı deşifre etti | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!
Altın Burada

Putin'in sarayını delik çoraplı deşifre etti

ismail

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Puanları
0
Yaş
43ABD’nin korkulu rüyası WikiLeaks sitesinin Rusya ile ilgili belgelerini yayımlamak için kurulan versiyonu olan RuLeaks ilk bomba haberini patlattı. Putin'in 1 milyar dolarlık gizli sarayı' bir işçinin çektiği fotoğraflarda ortaya çıktı.

http://www.haber7.com/foto-galeri.php?cID=9715 Siteye sızan habere göre, Rusya Başbakanı Vladimir Putin 2005 yılından bu yana Karadeniz kıyısında değeri 1 milyar doları bulan gizli bir saray inşa ettiriyor. RuLeaks, haberde "Putin istediği kadar inkâr etsin. Biz Praskoveyevka mevkiindeki İtalyan stilindeki sarayın birçok Rus iş adamının ‘gönüllü’ hibeleriyle yasadışı yoldan Putin için inşa edildiğini biliyoruz" diye yazdı.
RuLeaks'ın haberinden sonra asıl bomba sarayın inşaatında çalışan işçinin çektiği fotoğrafların internete sızması oldu. Fotoğraflarda inşaat işçisinin yüzüne siyah bant atılmış.
Malikanenin sınırları içinde bir amfi tiyatro ile üç helikopter pisti bulunuyor. Hemen hemen tüm duvar ve tavanlarda kabartma ve freskler dikkat çekiyor.
Putin’in kendisine bir saray yaptırdığı haberi geçen yıl Washington Post yazarı David Ignatius’un bir makalesine de konu olmuştu.

ntvmsnbc
 
Üst