Protestoculara Karşı Polisin Sert Olma Nedeni : Başbakan Haftada Bir Suikast Atlatıyor

TakVa

Ordinaryus
Protestoculara Karşı Polisin Sert Olma Nedeni : Başbakan Haftada Bir Suikast Atlatıyor

Polisin, protestocu öğrencilere yönelik sert müdahaleleri tartışılıyor. 'Polis neden bu kadar sert?' sorusunun masaya yatırıldığı programda Prof. Dr. Nevzat Tarhan, çok çarpıcı bir iddia ortaya attı.

"Bu görüntüler gerçekten Türkiye'ye yakışmıyor. Orantısız bir uygulama olduğu da görülüyor" diyen Tarhan'ın çarpıcı ifadeleri şöyle:

"İşin görünmeyen yönü de var. Poliste kaygı çok yüksek, özellikle Başbakan'ın bulunduğu alanlarda.

Kaygı faydalı bir şey ama kaygı yüksek olup korku haline dönüşürse tehlikeli sonuçlar ortaya çıkabilir.

Burada kaygı korku haline dönüşmüş.

Bunu da ben şöyle açıklıyorum: Başbakan haftada bir suikast atlatan birisi şu anda.

Çok ciddi, suikast konusunda aşırı bir önlem alınmakta.

Bu nedenle poliste aşırı yüksek kaygı var.

Düşünün ormanda yürürken elinde silah olan birisi eğer korku fazlaysa bir yerde kıpırtı olsa silahı boşaltır. Polis de şu anda öyle bir ruh hali içinde."

habervaktim

K

Kaçak

Guest
Hz Ali geldi aklıma ...
Hz Ali ye gelirler ve derler ki ...
Haricilerden İbni Mülcem diye bir zat size suikast planlar derler ...
Ne yapabilirim der , henüz beni öldürmedi ki ...
Ki Hz Ali tüm bu suikast iddialarına ragmen halkın içinde , halkın arasında yaşadı ...
Ne kırk dalyanlık koruma ordusuyla gezdi ne kendisine muhalefet edeni dövdürdü ...
Şimdikiler halkın içine karışamaz oldu ...
Gak diyenide , eşşek sudan gelene kadar dövdürür oldu , tıpkı Emevi sultanları gibi ...
Birinin gerek başbakana , gerek polis amcalara gerekse İbni Nevzat amcaya söylemesi gerek ...
Korkunun ecele faydası yok ...
Selamlar ...

TakVa

Ordinaryus
Bir topluluğa hitap etmek üzere güzelce giyinip, bakım yapmış bir başbakana, elinde yumurta sepeti, kafasına atmak üzere bekleyenin ruh sağlığı bozuk, hap içip gelmiş, cebinede harçlığı konmuş, kiralık adamların hakkı kötektir.

Altında Ergenekoncular vardır.

Bunlar şehir şehir şehir dolaşan, ergenekonun maaşlı, hapçı elemanlarıdır.

Allah polisin gücünü artırsın bassınlar sopayı fitnecilere.

TakVa

Ordinaryus
Neyi protesto ediyorlarmış bilgin varmı ?

Erdoğan’ın Dolmabahçe’de rektörlerle buluşmasını protesto ediyorlarmış. Bir öğrencide hamileymiş, bebeğini düşürmüş.

Hamile bir bayanın orada ne işi var?

Yoksa o bebeği istemiyormuydu?

Ellerinde kamera , eylemlerini çekip, yedikleri dayakları medyaya servis etmişler.

Düpedüz manipülasyon.

K

Kaçak

Guest
Ahmet Necdet rektörlere kırıştırdıgında bizimkiler protesto etmişmiydi ?
Haberiniz varmı ?

girdap

Ordinaryus
Başörtüsü yasağını protesto edenlere yapılan müdahalede hamile bir kadın çocuğunu düşüyor, bunun adı zulüm oluyor..
Başbakanı protesto eden sol görüşlü bir kadın çocuğunu düşürüyor, bunun adı niye zulüm olmuyor? Olayların birbirinden hiç bir farkı yok.
Biliyoruz bunları başbakan emretmiyor ama, olayların sonucunda Emniyet teşkilatı değil, başbakan ve hükümet yıpranacak, zarar görecek.. Tedbir alınır inşallah.

ummuhan

Kıdemli Üye
Ahmet Necdet rektörlere kırıştırdıgında bizimkiler protesto etmişmiydi ?
Haberiniz varmı ?

Ben ettimdi yakarım falan da dedim amma medya ilgi göstermedi kimse de duymadıydı :) (Arkadaş ve tadıdıklarımda sen .....sın zaten akıllanmadın gitti falan dediler geçti gitti)

K

Kaçak

Guest
Neticede protesto edilen neymiş ?
Siyasi erkin , eğitimi kontrol altına alma isteğini kırma eylemi imiş ...
Peki bunu bizim çocuklar yapınca direnişde , ötekinin çocugu yapınca manupilemi oluyor ...
Kanımca ıhhh olmaz ...

ummuhan

Kıdemli Üye
Neticede protesto edilen neymiş ?
Siyasi erkin , eğitimi kontrol altına alma isteğini kırma eylemi imiş ...
Peki bunu bizim çocuklar yapınca direnişde , ötekinin çocugu yapınca manupilemi oluyor ...
Kanımca ıhhh olmaz ...

Ama onlarda bizimkilere izin vermiyor hatta duymazdan gelerek yok sayıyordu.... naaber.. hem ayrıca iktidarda uzuuun süre olan onlardı biz de (biz kim onlar kim ya HU! ) bir 70 seksen sene iktidar olalım sona karşılıklı konuşuruz olmamı? :)

K

Kaçak

Guest
Sıkıntı kimin kimi protesto ettigi degil ...
Egitimin özerkliğine kim el uzatırsa , ona tepki koymak ...
İster 5 sene iktidar ol , ister 40 sene ...
Bende istemiyorum , her gelen siyasinin -kim olursa olsun- eğitimle ilgilenmesini ...
İlgisi ekonomik olmalı , eğitim camiasını 3 kuruşa muhtaç olmaktan çıkartıp , ne atanmasına ne müfredatına ne düzenine el atmadan , çarkın tamamen kendi içinde çevrilmesi ...
Yoksa YÖK el degiştirip , başörtüsünü rektörler eliyle serbest yapmak , müfredatı şundan bundan kurtarmak çözümde degil , çarede ...
Kurulacak yapılar , sana bana çalışıyor mantıgından çok , kendi içinde sağlam çalışıyor olmalı ...
Yön verecek , baskın görüş olacak olan , bizlerin genel egilimidir ...
Halk genel olarak nereye meyilli ise , nasıl bir hayat yaşamak istiyor nasıl düşünüyorsa , sağlam çalışan bu tür kurumlarda aynı eğilime girer , çunku halkın sesi ve vicdanı olmuşlardır ...
Kısaca bu "devlet" denilen şeyin halkın kendisi oldugunu herzmaan unutuyoruz ..
Hoş bizim nesil hiç görmedi , halkın devlet oldugunu aksine hep tersini gördü ...
Devletin halka düşman oldugunu gördü , böyle ögrendi , böyle hissetti ...
O yuzden Tayyip Erdoğan ve avanesi yan yattım çamura battım demeden , bu işleyişi halka devretmeden , rahat edemezler ...
Hasılı , T.Erdoğanın rektörlerle bir araya gelip , onlara nasihat edip , brifing verip , emirler vermesini dogru bulmuyorum ....
Sen maaşlarını ver , haksızlığa ugradıklarında , "haklarını" al ...
Bu kadar , gerisi onların işi ...

Rodî

Üye
Erdoğan’ın Dolmabahçe’de rektörlerle buluşmasını protesto ediyorlarmış. Bir öğrencide hamileymiş, bebeğini düşürmüş.

Hamile bir bayanın orada ne işi var?

Düpedüz manipülasyon.

Faşizme kılıf aramayalım lütfen..

Tam ve gerçek demokrasî îçîn îçîmîzdekî faşizmle yüzleşbîlmelîyiz..

Ama'sız, fakat'sız, lakîn'siz...!!

Sevgîler..

ummuhan

Kıdemli Üye
Sıkıntı kimin kimi protesto ettigi degil ...
Egitimin özerkliğine kim el uzatırsa , ona tepki koymak ...
İster 5 sene iktidar ol , ister 40 sene ...
Bende istemiyorum , her gelen siyasinin -kim olursa olsun- eğitimle ilgilenmesini ...
İlgisi ekonomik olmalı , eğitim camiasını 3 kuruşa muhtaç olmaktan çıkartıp , ne atanmasına ne müfredatına ne düzenine el atmadan , çarkın tamamen kendi içinde çevrilmesi ...
Yoksa YÖK el degiştirip , başörtüsünü rektörler eliyle serbest yapmak , müfredatı şundan bundan kurtarmak çözümde degil , çarede ...
Kurulacak yapılar , sana bana çalışıyor mantıgından çok , kendi içinde sağlam çalışıyor olmalı ...
Yön verecek , baskın görüş olacak olan , bizlerin genel egilimidir ...
Halk genel olarak nereye meyilli ise , nasıl bir hayat yaşamak istiyor nasıl düşünüyorsa , sağlam çalışan bu tür kurumlarda aynı eğilime girer , çunku halkın sesi ve vicdanı olmuşlardır ...
Kısaca bu "devlet" denilen şeyin halkın kendisi oldugunu herzmaan unutuyoruz ..
Hoş bizim nesil hiç görmedi , halkın devlet oldugunu aksine hep tersini gördü ...
Devletin halka düşman oldugunu gördü , böyle ögrendi , böyle hissetti ...
O yuzden Tayyip Erdoğan ve avanesi yan yattım çamura battım demeden , bu işleyişi halka devretmeden , rahat edemezler ...
Hasılı , T.Erdoğanın rektörlerle bir araya gelip , onlara nasihat edip , brifing verip , emirler vermesini dogru bulmuyorum ....
Sen maaşlarını ver , haksızlığa ugradıklarında , "haklarını" al ...
Bu kadar , gerisi onların işi ...

Önce sloganvari sonra sui zan sonra şu sonra bu.... vel hasıl yanlış teşhis o toplantıda mıydın (kendimi burada birine benzettim ay üstümden ırak) ya da o toplantıdan biri mi dedi bize emir verdi deyu... o toplantıda söylediklerinizden ya da düşündüklerinizden hiç biri olmamıştır sayın kaçak... Başbakan bırakın emirler vermeyi açılış konuşmasından gayri zamanda sadece dinlemiştir rektörleri :) Bu kadar zan lı ve tarafgir olma ya HU!

ummuhan

Kıdemli Üye
Patlızan mı biberzan mı onu bilmem ama ZAN olmadığını bilirim :)

reis

Kıdemli Üye
Kala kala iş bu dangalak "solaklara" kaldı gene..
İşbu dürzüler efendilerine lazım olduklarında hemen çıkıverirler ortalık yere...

Neymiş, metrobüs bedava olacakmış,
Neymiş, eğitim paralı olur muymuş,
Neymiş, sağlık nasıl parasız olmazmış...
vesaire vesaire vesaire...

Emredersiniz(!) beyim isterseniz üste para da verelim ev ve arabada... (Karı veremeyiz bak, onlardan sizde bir hayli salak var...)

Bunların hepsi hikayeden tayyare. Asıl mesele amerikan düşmanlığı(!) yaparak amerika ve israile uşaklık yapmak...
Çünkü bunların hem ruhları hemde beyinleri uşaklığa programlı...
Düşmanlık ediyoruz diye köpeklik yaptıklarının bile farkına varamazlar...

Neyse,
Evet Tayyip Bey sürekli suikast atlatıyor..
Biz şahsen Tayyip Bey'in iyi bir "darp" almasını dört gözle bekliyoruz.. :)

TakVa

Ordinaryus
Faşizme kılıf aramayalım lütfen..

Tam ve gerçek demokrasî îçîn îçîmîzdekî faşizmle yüzleşbîlmelîyiz..

Ama'sız, fakat'sız, lakîn'siz...!!

Sevgîler..

Yıllardır dindar halka orantısız güç uygulanıyor bu ülkede kim eliyle?

Orduyu arkasına almış uluısalcılar eliyle.

Ergenekon süreci başladığından bu yana sindiller bir yerlere, fırsat kolluyor, ortamın olgunlaşmasını bekliyorlar.

Albay doğan ne demişti? Emrimizde 30-40 bin salak , pardon paralı adam var bir işaretimizle eylemlere başlıyorlar diye.

Bu paralı adamların fuhuş ve uyuşturucu ticaretinielinde bulunduran jitem çetesinden nemalandıkları artık herkesin malumu.

Hamile bir öğrenci o şiddet ortamına girecek kadar cesur olabiliyorsa ya bişey içmiştir, yada o çocuğu imha etmek için emir almıştır.

Gözü dönmüşçesine polislere saldıran bu kadrolu elemanlar yine meydana döküldüler, seçime kadarda dozunu artıracaklar.

Ellerindeki silahları: Molotof kokteyli, yumurta, sopa.

Haklıo bir davaya gidenin elinde bunlar ne geziyor? Ya kamera ne geiyor ellerinde ve ortalığı karıştrıp, yedikleri dayağı çekerek medyaya servis ediyorlar.

Arkasından gelecek anarşi ortamının provasımı acaba?

K

Kaçak

Guest
Bir zamanlar aynı cümleleri başörtüsü eylemleri içinde kullanırdı bu toplumun degişik ferdleri ...
O zamanda kanıma dokunurdu , nedense şimdide kanıma dokunuyor ....
Ne kadar kolay "it" leştiriyoruz bir kesimi ....
Veya şöyle demek bende daha bir ayrı ses uyandırıyor ...
Ne kadar basit bakıyoruz toplum olarak ...
Hayırlı işler ...

ummuhan

Kıdemli Üye
Bir zamanlar aynı cümleleri başörtüsü eylemleri içinde kullanırdı bu toplumun degişik ferdleri ...
O zamanda kanıma dokunurdu , nedense şimdide kanıma dokunuyor ....
Ne kadar kolay "it" leştiriyoruz bir kesimi ....
Veya şöyle demek bende daha bir ayrı ses uyandırıyor ...
Ne kadar basit bakıyoruz toplum olarak ...
Hayırlı işler ...

şu basit ya da ....it leşmemiş düşünce tarzını bir açılıma sun bakalım duruma göre değerlendirelim böyle devrik cümleli ve söylenenden ziyade söylenmeyeni işaret eden laflarla dalaşmayalım....

K

Kaçak

Guest
Aynı protestoları , hemen hemen aynı sebepler için bizlerde yaptık zamanında ...
Bizlerde itiraz ettik ...
Ama iktidar el degiştirip bizim çocuklar iktidar olunca , aynı protestoları yapanları it kopuk ilan ediyoruz diyorum ...