pratik zeka

B%Ü%Ş%R%A

Asistan
Üniversite yemekhanesine giren bir öğrenci tüm yerler dolu olduğundan
gidip üniversite profesörünün oturduğu masaya oturmuş.Profesör kaşlarını çatarak: " Öküzler ve kuşlar ayni masada oturamaz!"Ögrenci: "O zaman ben ucuyorum..."Profesor cevaba cok sinirlenmis, sinavda ogrenciye takmis ve sinavinin basarisiz gecmesi icin elinden geleni yapmis.
Yanliz sinavda ogrenci tum sorulari mukemmel bir sekilde cevaplamis.
Profesor ogrenciye: Sana son bir soru soracagim - demis.
Yolda yürürken iki torba buldugunu hayal et, birinde akil var, digerinde ise para var.
Hangi cuvali alirsin?
Ogrenci: "Para olan cuvali secerdim..."
Profesör: "Ben akil olan cuvali secerdim..."
Öğrenci:"Normal! Kimde ne eksikse onu secer...
Profesör çok sinirlenmis, ogrencinin not defterini alip icine "Öküz" yazmis.
Ogrenci nota bakmadan odadan cikmis.
Bir dakika sonra ogrenci kapiyi aralamis : "Sayin profesör, imzanizi atmissiniz, fakat notumu yazmayi unutmussunuz."- demis.

B%Ü%Ş%R%A

Asistan
yaw ne bilim o profesörlerin adını ilk duyduğum günden beri sinir olurum hani ben prefesörüm die havananıyorlar gibi gelir ne bilim işte aklımda öle kalmışş işte:D :D

A.R

Profesör
:blink:

Zeka neyse ne de, ben usluba taktım;)

Eskiler, kendilerine ilim öğreten hocalarının önünde yürümeyi edepsizlik sayarlarmış..

Hocalar da öyleymiş tabii, saygı-edeb..

Mizah bölümü ya Hoca'dan misal verelim :D

Mesela Nasreddin Hoca eğeşine neden ters binermiş biliyor musunuz;) Medreseden çıkınca, çocuklar peşini bırakmaz taa evine gidene kadar sorular sorarlarmış..

O da onları cevaplamak için eşeğine ters biner, hem evine gider, hem cevaplar hem de yüzü talebelerine dönük olurmuş..

Ahh ah...

Anneler eskilerde okula giden talebelerin ayakkabılarının altını silerlermiş hergün, "sen ilim öğreniyorsun melekler seni tutuyor" diye..

Geçmiş zaman olur ki :(

abdulbasir

Paylaşımcı
ya burlara bi göz atmadan çıkamıyorum forumdan neşem yerinee geliyor ALLAH razı olsun ...